Maszyna warta miliony dolarów: stary Holden Petera Brooka przynosi na aukcji siedem numerów – Wiadomości

Maszyna warta miliony dolarów: stary Holden Petera Brooka przynosi na aukcji siedem numerów – Wiadomości

Holden V8 Petera Brooka pobił rekordy, stając się najcenniejszym samochodem w Australii.

Licytacja na 1985 HDT VK Commodore przekroczyła 1 milion dolarów, zanim w poniedziałek pobiła rekord 1 050 000 dolarów, rzadki HSV Maloo GTSR W1.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie oferty Holden Commodore na DRIVEN

Licytatorzy Greys twierdzą, że Blue Commodore był osobistym samochodem Petera Brocka podczas budowy i wypuszczania na rynek wysoce kolekcjonerskiego Commodores VK Group A, a własność samochodu można prześledzić bezpośrednio od legendarnego kierowcy.

„Nigdy nie był przemalowywany ani odnawiany i przez lata płacono za niego jedynie przy specjalnych okazjach” – mówi Grays w internetowej aukcji samochodu.

„Zawiera wszystkie papiery HDT potwierdzające autentyczność, w tym list od zmarłego Johna Harveya. To prawdopodobnie najbardziej kolekcjonerski samochód Brock / HDT, jaki kiedykolwiek wyprodukowano!”

Napędzana 4,9-litrowym silnikiem V8 połączonym z czterobiegową manualną skrzynią biegów, maszyna jest blisko powiązana z wielokrotnie nagradzanymi samochodami wyścigowymi firmy Bathurst.

Pomimo tej zdumiewającej ceny, nie udało mu się pobić prawdziwego australijskiego rekordu – 2,1 miliona dolarów za Holden Commodore, który dwukrotnie wygrał Bathurst przez Brooke i pilota Larry’ego Perkinsa w 1982 i 1983 roku.

– News.com.au

READ  Agent nieruchomości z Auckland oferuje rok bezpłatnego unikania sprzedaży nieruchomości

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *