Matty Cash: Prawy obrońca Aston Villa przenosi międzynarodową lojalność do Polski | Wiadomości piłkarskie

Matty Cash oficjalnie otrzymał polskie obywatelstwo i może zagrać w swoim pierwszym meczu dla reprezentacji w przyszłym miesiącu.

Chociaż dorastał w Wielkiej Brytanii, Kash zakwalifikował się do polskiego obywatelstwa poprzez swoich rodziców i dziadków.

24-latek opowiadał o możliwości przejścia do PZPZ trzy lata temu.

Zmiana lojalności międzynarodowej następuje po rozmowach prezydenta PZPN Cesari Kulesa z prezydentem kraju Andrzejem Dudą.

Drużyna Paulo Sousy gra dwugłowym uderzeniem w listopadowej rundzie eliminacyjnej Mistrzostw Świata z Andorą i Węgrami.

Po otrzymaniu obywatelstwa i spotkaniu z polskim menedżerem we wtorek Kesh napisał na swoim Instagramie: „To bardzo ważny i dumny dzień dla mnie i mojej rodziny.

„Mój wniosek o nadanie obywatelstwa polskiego został zatwierdzony przez polskie władze.

Obraz:
Kesh mówi, że byłby dumny z reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej

„Chcę podziękować Panu Prezydentowi, mojej rodzinie i innym osobom za pomoc. Teraz jest czas na nowe wyzwanie i dam z siebie wszystko dla tego kraju.”

Chausa dodał, że rodzina Kaszyna miała dużo „zapału” do gry dla Polski: „Granie w reprezentacji to nie tylko duża odpowiedzialność, to dodatkowa rzecz, bardzo trudna do opisania słowami”.

Cash, który gra z Mateuszem Klichem z Leeds United, złożył we wrześniu dokumenty potrzebne do uzyskania polskiego paszportu i za niecałe 13 miesięcy odciśnie piętno na kadrze Sousa do następnego mundialu w Katarze.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Cash odzwierciedla wygraną Aston Villi 3-0 z Evertonem, w której strzelił znakomitego startera i przyznał, że marzył o tym momencie poprzedniej nocy.

Mówiąc wcześniej we wtorek o możliwości gry dla Polski, Cash powiedział: „Jestem na to gotowy i bardzo podekscytowany. Dokumentujemy ten moment i miałem okazję spotkać się z menedżerem dziś rano.

„To prawdziwy zaszczyt grać dla tego kraju. Widziałem wiele meczów. Kibice są mądrzy, entuzjastyczni. Mam nadzieję, że uda mi się przenieść to na bok, z entuzjazmem i stuprocentowym zaangażowaniem. To moja gra.

READ  Białoruski Sprinter czuje się bezpiecznie, patrzy w przyszłość w Polsce | wiadomości sportowe

„Znam też frazes Leeds United. Stoczyłem z nim wiele bitew. W rzeczywistości rozmawialiśmy i powiedział, że fajnie byłoby grać z nim, nie grając przeciwko niemu.

„Dzięki świetnemu menedżerowi wnosimy pomysłowość zespołu i sukces”.

Polska zajmuje drugie miejsce w Grupie I obok Anglii i musi zakwalifikować się do miejsca w Pucharze Świata w fazie play-off.

Cash strzelił swojego pierwszego gola dla Aston Villi w wygranym 3:0 meczu z Evertonem i został pierwszym regularnym zespołem pod wodzą Deana Smitha, dołączając do klubu z Nottingham Forest we wrześniu 2020 r. za 16 milionów.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top