MBY: Osiem firm zidentyfikowanych jako podejrzane o oszustwa związane z dopłatami do wynagrodzeń | 1 news

Osiem firm zostało już wyznaczonych do skorzystania z systemu dopłat do wynagrodzeń w nieco ponad dwa tygodnie po ogólnokrajowym zamknięciu Covid-19.

Według danych MBIE w komunikacie dla 1 NEWS na dzień 31 sierpnia Ministerstwo Biznesu, Innowacji i Zatrudnienia (MBIE) otrzymało 190 skarg o dopłaty do wynagrodzeń.

Catherine McNeil, dyrektor generalny służb zatrudnienia MBIE, powiedziała, że ​​łączna liczba rozwiązanych lub zamkniętych skarg dotyczących wynagrodzeń wyniosła 72.

„Łączna liczba skarg o dopłaty do wynagrodzeń, które skierowaliśmy do Ministerstwa Rozwoju Społecznego jako domniemane oszustwo/kwalifikowalność, wynosi osiem.

„Kluczowe tematy, na które zgłoszono lub skarżyły się: nieudzielenie przez pracodawcę dopłaty do wynagrodzenia pracownikom zgodnie z wymaganiami systemowymi, zmuszanie pracowników do wzięcia urlopu, ubieganie się o dotację do wynagrodzenia dla osoby niepracującej, usługi nieistotne (tj. zmuszony do pójścia do pracy, gdy nie jest to istotny czynnik)” – powiedział McNeill.

Po zamknięciu poziomu 4 w zeszłym roku dane z MSD pokazały, że ponad 13 000 nowozelandzkich firm doradzono, aby zwróciły pieniądze przyznane im w ramach Covid-19 Wage Support Scheme.

Łącznie zażądano od firm 13 163 płatności, powiedział George Van Owen, dyrektor generalny działu obsługi klienta MSD Group, z czego 10 114 zostało już zrealizowanych do 17 lipca 2020 r.

Według stanu na sierpień zeszłego roku na system wsparcia płac wpłacono ponad 13 miliardów dolarów.

READ  Zauważyłem kontrowersyjne nowe BMW w Auckland

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *