Meghan Markle otrzyma 1 GBP odszkodowania po sprawie dotyczącej prywatności

Księżna Sussex otrzyma 1,99 GBP odszkodowania od Associated Newspapers po poczta w niedzielę Okazało się, że naruszył jej prywatność.

Meghan Markle, księżna Sussex.
Zdjęcie: AFP lub licencjodawcy

Kwota nominalna została określona w dokumentach sądowych, które oficjalnie potwierdzają przyjęcie przez gazetę porażki.

poczta w niedzielę Opublikowała odręczny list, który księżna wysłała do swojego ojca Thomasa Markle w 2018 roku.

Firma medialna zapłaci również nieokreśloną kwotę za odrębny przypadek naruszenia praw autorskich.

Associated Newspapers wcześniej wskazywała, że ​​rozważa kolejną apelację do Sądu Najwyższego, ale teraz firma zaakceptowała porażkę w długotrwałej sprawie.

W lutym zeszłego roku Sąd Najwyższy orzekł przeciwko grupie prasowej w sprawie prywatności i praw autorskich — stwierdzając, że sprawy w sprawie były tak jasne, że nie było potrzeby pełnego przesłuchania.

Associated Newspapers nie otrzymała zgody na wniesienie apelacji od decyzji, ale udała się do Sądu Apelacyjnego, aby spróbować uchylić pierwotne orzeczenie.

Jednak w grudniu sąd apelacyjny odrzucił próbę zorganizowania procesu przez Associated Newspapers.

Sędziowie w apelacji stwierdzili, że trudno było poznać dowody na rozprawie, które zmieniłyby sytuację.

Dodali: „Sędzia miał rację, że chociaż może być właściwe opublikowanie bardzo małej części listu… nie było konieczne opublikowanie połowy treści listu”.

Rzecznik Associated Newspapers powiedział wówczas: „Jesteśmy głęboko przekonani, że wyrok powinien być wydany wyłącznie na podstawie dowodów przetestowanych podczas procesu, a nie na podstawie podsumowania w wysoce kontrowersyjnej sprawie”.

W swoim oświadczeniu wydanym po orzeczeniu księżna wezwała ludzi do „wystarczającej odwagi, aby przekształcić przemysł tabloidowy, który… wykorzystuje kłamstwa i ból, który stwarzają”.

Associated Newspapers zapłaci również poufną kwotę za naruszenie praw autorskich, podczas gdy poczta w niedzielę Staje również w obliczu konieczności pokrycia dużej części kosztów prawnych Meghan, które mogą wynieść ponad 1 milion funtów (1,9 miliona dolarów nowozelandzkich).

READ  Zmiana Władcy Pierścieni w Wielkiej Brytanii może doprowadzić do wyjazdu wykwalifikowanych pracowników z Nowej Zelandii

– BBC

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top