Meksyk pokonał Arabię ​​​​Saudyjską 2:1, ale przegrał, gdy Polska wślizgnęła się na mundial

Henry Martin i Luis Chaves strzelili po golu w szaleńczej walce Meksyku o utrzymanie się przy życiu na mundialu, ale zwycięstwo 2:1 nad Arabią Saudyjską nie wystarczyło.

Meksyk nie wyszedł z grupy po raz pierwszy od 1978 roku, kiedy Argentyna pokonała Polskę 2:0 w tym samym meczu.

Lionel Messi obronił rzut karny, ale jego drużyna pokonała Polskę po golach Alexisa MacAllistera i Juliana Alvareza w drugiej połowie.

Argentyna zwyciężyła w grupie C, aby zorganizować niespodziewany mecz z Australią o kwalifikacje do rundy pucharowej.

To był szczęśliwy wieczór dla Polski, która zajęła drugie miejsce różnicą bramek do Meksyku, a następnie rozegrała mecz z broniącą tytułu Francją.

Meksyk dotarł do 1/8 finału w ostatnich siedmiu mistrzostwach świata, remisując z Brazylią w najdłuższej obecnej passie.

Meksykański pomocnik Luis Chavez zdobywa bramkę z rzutu wolnego z 30 metrów przeciwko Arabii Saudyjskiej.

Michaela Steele’a/Getty Images

Polska, która gra po drugiej stronie miasta z Argentyną, potrzebowała zarówno zwycięstwa, jak i asysty w meczu na stadionie El Tri Lucille. Zwycięstwo Argentyny zostało rozegrane różnicą bramek, aby awansować do grupy C.

Bramka Martina w 48. minucie dała El Tri nadzieję, a szanse Chaveza jeszcze bardziej się poprawiły po oszałamiającym golu Chaveza z rzutu wolnego cztery minuty później.

Meksyk desperacko próbował zdobyć kolejnego gola w ostatnich 20 minutach – strzał Uriela Antuny również został uznany za spalonego w 87. minucie – ale nie udało mu się.

Argentyńska czołowa grupa w tabeli to mocna pozycja dla Argentyny, zwłaszcza po szokującej porażce 2: 1 z Arabią Saudyjską na mundialu, jednej z najcięższych porażek w historii turnieju.

SkySport

Mimo obrony rzutu karnego Lionela Messiego Argentyna wygrała z Polską 2:0.

Ostatni mundial Messiego odbędzie się w niedzielę i odetchnie z ulgą, że nie wykorzystał rzutu karnego po raz drugi z rzędu. Został on przyznany po tym, jak został uderzony w twarz ręką polskiego bramkarza Wojciecha Szczęsnego, który zadośćuczynił rzucając się w lewą stronę, aby zablokować strzał Messiego.

READ  Dwie walki o tytuł rozgrywające się w Polsce

Na 44-tysięcznym stadionie 974, w większości pro-argentyńska publiczność, wymachując flagami, szalikami i bijąc w bębny za dwiema bramkami, wygwizdała Messiego i jego drużynę, i nie przestali po rzucie karnym. W ciągu kilku sekund „Messi! Messi!” natychmiast odbiło się echem po sali, próbując podnieść głowę swojego idola.

Ryki były jeszcze głośniejsze na początku drugiej połowy, najpierw po bramce Macka Allistera – kiepskie wykończenie z prawej strony Nahuela Moliny – dało Meksykowi wyraźną przewagę nad Saudyjczykami w pierwszej minucie. Arabia.

Meksyk zdominował pierwszą połowę. Orbelin Pineda miał jedną z trzech dobrych okazji dla El Tri, ale został łatwo obroniony przez bramkarza Arabii Saudyjskiej Mohameda Alouise’a w 25. minucie.

Gol Martina przechylił losy meczu na korzyść Meksyku, ale świętowanie zostało przytłumione. Rzut wolny Chaveza w 52. minucie wyszedł poza zasięg Alouise’a w górny róg, wysyłając meksykańskie rezerwy pędzące w górę boiska.

Hirving Lozano strzelił trzeciego gola, ale był na spalonym. Chavez spudłował kolejny rzut wolny, gdy Meksyk próbował zdobyć więcej bramek.

Argentyna wygrała rzut karny, gdy uznano, że Wojciech Szczęsny sfaulował Lionela Messiego po uderzeniu piłki.