Michael Caine odchodzi na emeryturę po nakręceniu 180 filmów w ciągu 70 lat

Michael Caine odchodzi na emeryturę po nakręceniu 180 filmów w ciągu 70 lat

Sir Michael Caine zakończył karierę aktorską.

90-letni aktor, który na przestrzeni siedmiu dekad zagrał w ponad 180 filmach, upierał się, że jest za stary, aby zagrać główną rolę, a jego najnowszy film „Wielki uciekinier” będzie jego ostatnim.

„Ciągle powtarzam, że odchodzę na emeryturę. Cóż, teraz już przeszedłem na emeryturę” – Kane powiedział w programie Today w BBC Radio 4.

„Pomyślałem: «Miałem zdjęcie, w którym zagrałem główną rolę i zebrało niesamowite recenzje… Co mam zrobić, żeby to pokonać?».

„Jedyne części, jakie mogłem teraz dostać, to 90-latkowie, a może 85-latkowie.

„Nie będą na czele. Nie będziesz miał 90-letnich czołowych mężczyzn, będziesz miał przystojnych chłopców i dziewczęta. Pomyślałem więc, że równie dobrze mogę odejść z tym wszystkim”.

W The Great Escaper Caine występuje u boku Glendy Jackson, która zmarła w czerwcu po ukończeniu filmu i ujawniła, że ​​przed przyjęciem tej roli trzykrotnie odrzucał propozycję przyjęcia filmu.

Gra prawdziwego weterana II wojny światowej Berniego Jordana, który ucieka z domu opieki, aby wziąć udział w obchodach D-Day we Francji.

Jednak gwiazda, która w 1973 roku poślubiła modelkę Shakirę Baksh po tym, jak zobaczył ją w reklamie telewizyjnej i zaczął ją ścigać, nie zwalnia tempa i przygotowuje się do wydania swojej pierwszej powieści Deadly Game, opowiadającej o przygodach DCI Harry’ego Taylora.

Powiedział wcześniej: „Od lat moją ambicją było napisanie thrillera. To gatunek, który uwielbiam czytać najbardziej, a praca nad Deadly Game i ponowna współpraca z Hodderem przy jej opublikowaniu wywołały już spore zamieszanie”.

READ  Meghan Markle chce „ponownie złożyć rodzinę królewską” jak książę Harry w 2024 roku

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *