Michael Caine sprzedaje pamiątki i dzieła sztuki, jednocześnie zmniejszając swój dom

Sir Michael Caine redukuje swój dom wraz z żoną Shakirą do nowego domu.

Gabriel Kochta / Getty Images

Sir Michael Caine redukuje swój dom wraz z żoną Shakirą do nowego domu.

Brytyjski aktor Sir Michael Caine sprzedaje pamiątki ze swojej kariery filmowej i obrazy ze swojej osobistej kolekcji, gdy kurczy się wraz z nowym domem.

88-letni zdobywca Oscara i jego żona Shakira wystawili na sprzedaż na Bonhams Auctions w Londynie plakaty filmowe i meble, w tym jego biurko i grafikę autorstwa Marca Chagalla i L.S. Lowery’ego.

Szacuje się, że zegarek Rolex może kosztować nawet 12 000 funtów (24 100 NZ), podczas gdy para jego słynnych okularów sprzedawana razem może kosztować nawet 1200 funtów (2400 USD).

Krzesło reżysera z thrillera kryminalnego Get Carter z 1971 roku, w którym Sir Michael grał gangstera Jacka Cartera, ma szacunkową górną granicę 1200 funtów (2400 dolarów).

Czytaj więcej:
* Gilly: Wonderful Memory Lane Journey Sir Michaela Caine’a pojawia się w TVNZ
* Twist: Uważaj na siebie, Szybki i wściekły Dickensa Michael Caine jest okropny
* Kolekcja sztuki Davida Bowiego przybywa do Nowego Jorku przed aukcją

Inne elementy jego siedmiodziesięcioletniej kariery w sprzedaży obejmowały plakat filmowy do komedii romantycznej z 1966 r. dwa tysiące (500–800 GBP, 1000–1600 NZ), co przyniosło mu nominację do Oscara dla najlepszego aktora oraz dwuczęściowy plakat Zulu wykonany na rynek włoski (1500–2000 funtów, 3000–4000 NZ$) amerykański) .

Ze swojej kolekcji dzieł sztuki Sir Michael sprzedaje Dzwon Park LS Lowry, czarna kreda i pastele z 1920 roku, których najwyższa szacunkowa wartość wynosi 18 000 funtów (36 000 NZ).

kochankowie na drzewie Marca Chagalla, w międzyczasie, mógł sprzedać do 50 000 funtów (100 500 dolarów).

Sir Michael powiedział: „Rozdział z tak wielu cenionych części mojego życia i kariery będzie kluczem do sukcesu, ale teraz nadszedł czas, aby przejść dalej.

READ  Moja żona jest w związku z moim bratem bliźniakiem od trzech lat

„Mam nadzieję, że te pamiątki zapewnią ich nowym właścicielom tyle samo radości, co nam”.

W zeszłym roku Sir Michael zaprzeczył plotkom, że odchodzi z aktorstwa, po tym jak powiedział w wywiadzie, że komedie Bestsellery To będzie jego „ostatni film”.

Charlie Thomas, dyrektor sprzedaży domów i kolekcji celebrytów w Bonhams, powiedział: „Sir Michael Caine to międzynarodowa legenda kina i narodowy skarb w Wielkiej Brytanii.

„Wiem, że sprzedaż kolekcji Sir Michaela Caine’a wzbudzi duże zainteresowanie zarówno wśród kolekcjonerów, jak i miłośników kina”.

Portret sir Michaela Lincolna Townleya, szacowany na 15 000 funtów (30 100 dolarów nowozelandzkich), ma również zostać sprzedany, a dochód trafi do Brytyjskiego Narodowego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Dzieci (NSPCC).

Sir Peter Wanless, dyrektor naczelny organizacji charytatywnej, powiedział: „Sir Michael Caine jest byłym patronem i wieloletnim zwolennikiem NSPCC.

„Jesteśmy poruszeni i głęboko wdzięczni, że zdecydował się przekazać wszystkie dochody ze sprzedaży tego wspaniałego zdjęcia na tak ważną sprawę.

„Dziękujemy również artyście, Lincolnowi Townleyowi i Bonhamsowi za zrzeczenie się prowizji od sprzedawcy z tej nadchodzącej aukcji.

„Obraz ze skrzyżowanymi palcami jest sprzedawany po cenie, która odpowiada wielkim talentom i hojności Sir Michaela”.

Sir Michael Caine: Grupa osobista odbędzie się w Bonhams w środę 2 marca.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top