Michael Fawcett, były doradca Charlesa, rezygnuje z roszczeń do honoru

Były doradca Księcia Walii tymczasowo zrezygnował z funkcji dyrektora naczelnego Fundacji Księcia w związku z zarzutami, że wykorzystał swoje wpływy, aby pomóc w zabezpieczeniu honoru głównego darczyńcy.

Książe Charles.
Zdjęcie: William West / Agence France-Presse

Michael Fossett został oskarżony o honorowe zaoferowanie pomocy bogatemu saudyjskiemu biznesmenowi.

Mahfouz Marei Mubarak bin Mahfouz otrzymał honorowe CBE pod koniec 2016 roku.

Fundacja Księcia powiedziała, że ​​prowadzi śledztwo.

Organizacja, której Fawcett został dyrektorem generalnym w 2018 r., jest grupą parasolową dla wielu filantropijnych interesów księcia Karola.

Zarzuty dotyczące zachowania Fawcetta zostały opublikowane w: Niedzielne razy I poczta w niedzielę.

ten Niedzielne razy Mahfouz, który zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniom, powiedział, że przekazał duże sumy pieniędzy na projekty restauracyjne, które są szczególnie interesujące dla księcia Karola.

Według doniesień prasowych Fawcett rzekomo koordynował wsparcie dla Honor Mahfouz.

Douglas Connell, prezes Prince’s Foundation, powiedział w sobotę, że Fawcett zaproponował, że tymczasowo ustąpi z obowiązków dyrektora generalnego, gdy trwa dochodzenie.

Connell dodał: „Fundacja Księcia zaakceptowała tę ofertę. Michael w pełni popiera trwające śledztwo i potwierdził, że będzie pomagał w śledztwie pod każdym względem”.

Rzeczniczka Prince Foundation powiedziała: „Fundacja Prince’s poważnie traktuje zarzuty, na które zwrócono jej ostatnio uwagę, a sprawa jest obecnie badana”.

Fawcett był kiedyś bliskim doradcą księcia Karola i pracował jako jego kamerdyner do 2003 roku.

Korespondent królewski BBC, Johnny Damon, powiedział, że źródło pałacowe podkreślało odległość między biurem księcia Karola a jego fundacją, ale wiadomo, że Fawcett jest blisko księcia Karola i zarzuty były dla niego „zawstydzeniem”.

Fawcett rozpoczął służbę królewską w 1981 roku jako lokaj królowej, zanim później został asystentem kamerdynera księcia Karola.

W 2003 roku został uniewinniony od zarzutów o wykroczenia finansowe przy sprzedaży darów królewskich.

READ  Nieletnia kobieta aresztowana w Los Angeles strzelająca do rapera PnB Rock

Zrezygnował po tym, jak wewnętrzny raport skrytykował zarządzanie rodziną królewską, ale nadal służył jako niezależny asystent i menedżer wydarzeń dla księcia Karola.

BBC

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *