Michaela Jay (MG) Rodriguez zostaje pierwszą transpłciową aktorką, która zdobyła Złoty Glob

Zwiastun z serii Pose z udziałem Evana Petersa i serialu Kate Mara. Reklamy wideo/telewizyjne przez YouTube

Michaela J. (MG) Rodriguez została pierwszą transpłciową kobietą, która zdobyła nagrodę Złotego Globu.

Aktorka otrzymała nagrodę Złotego Globu za rolę „domowej mamy” Bianki Rodriguez w Pose, długo oczekiwanej wygranej, która oznacza pierwszą nominację osoby transpłciowej do głównej roli w serialu telewizyjnym Globe. I on też to wygrał.

Ale mimo to 79. doroczne nagrody Złotego Globu były pozbawione akcji i nie było żadnej imprezy, o której można by mówić, co niestety oznacza, że ​​fani nie będą mogli zobaczyć, jak Rodriguez zabiera piłkę do domu.

Ze względu na brak różnorodności wśród nominowanych i sędziów nagrody spotkały się z tak dużą reakcją i bojkotem ze strony celebrytów, że 79. doroczna edycja Złotych Globów nie była transmitowana ani nie brały w niej udziału gwiazdy.

Mówiąc o niedawnej reakcji, Neil Phillips, który niedawno został mianowany dyrektorem ds. różnorodności w Hollywood Foreign Press Association (HFPA), skomentował: „Jest to niezbędny etap postępu, osiągnięcie znaczącej i trwałej transformacji. Działanie i zmiana wymagają działania i obecności .” ”

Rodriguez trafiła na pierwsze strony gazet w połowie zeszłego roku po tym, jak została nominowana do nagrody Emmy – gest pokazał, że stała się jedną z zaledwie trzech osób transpłciowych, które zostały nominowane w historii rozdania nagród.

Jednak aktorka przegrała z Olivią Colman – za jej rolę królowej Elżbiety w Koronie fani szybko wywołali pogardę dla Emmy. Komik i reżyser filmowy Sampson McCormick podzielił się na Twitterze swoimi przemyśleniami: „Bez względu na to, co mówią „wyborcy z branży”, MJ Rodriguez jest zwycięzcą w naszych oczach i wykonuje niesamowitą robotę, wzmacniając głosy w telewizji i mediach”.

Zaledwie kilka minut po tym, jak gwiazdy zdobyły Złoty Glob, fani podzielili się swoimi emocjami na Twitterze.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top