Mieszkaniec Florydy kicha i wydala jelita w restauracji

Mieszkaniec Florydy kicha i wydala jelita w restauracji

Prawdziwe wsparcie
Niezależne dziennikarstwo

Naszą misją jest dostarczanie bezstronnych, opartych na faktach raportów, które pociągają za sobą odpowiedzialność i ujawniają prawdę.

Niezależnie od tego, czy jest to 5, czy 50 dolarów, liczy się każdy wkład.

Wesprzyj nas, abyśmy mogli prowadzić dziennikarstwo bez planu.

Naukowcy twierdzą, że mężczyzna z Florydy, który niedawno jadł kolację z żoną w restauracji, kichnął tak mocno, że w wyniku rany chirurgicznej fragmenty jego jelit wypadły na zewnątrz.

Sprawa opublikowana w Wydanie z maja 2024 r Zwolennik American Journal of Medical Case ReportsW raporcie opisano anonimowego mężczyznę jako 63-letniego mężczyznę, który w przeszłości chorował na raka prostaty.

Podczas leczenia z powodu nawrotu raka mężczyzna borykał się z różnymi komplikacjami zdrowotnymi i 15 dni przed incydentem z kolacją przeszedł cystektomię, w wyniku której pozostała zagojona rana chirurgiczna w jamie brzusznej.

Rankiem w dniu kichania lekarze poinformowali mężczyznę, że jego stan dobrze się poprawia i że może usunąć klamry mocujące ranę.

Aby to uczcić, on i jego żona poszli na śniadanie do restauracji.

„Podczas śniadania mężczyzna mocno kichnął, a następnie zakaszlał. Od razu zauważył uczucie „mokrego” i ból w podbrzuszu. Kiedy spojrzał w dół, zauważył kilka krążków różowego jelita wystających z miejsca niedawnej operacji” – napisali badacze.

Mężczyzna był oszołomiony, zakrył guz koszulą i rozważał pojechanie do szpitala, jednak obawiając się, że zmiana pozycji pogorszy stan rany, wezwał pogotowie.

Przybyli ratownicy medyczni, opatrzyli ranę bandażem, podali mężczyźnie środki przeciwbólowe, a następnie przewieźli go do pobliskiego szpitala.

Tam pomiary wykazały, że jego parametry życiowe mieściły się w normalnych granicach.

W badaniu czytamy dalej: „Trzej chirurdzy urolodzy ostrożnie wycofali wypatroszone jelito do jamy brzusznej. Zbadali jelito cienkie na całej długości i nie zaobserwowali żadnych śladów urazu”.

READ  NASA anuluje krytyczny test rakiety księżycowej Artemis 1 ze względów bezpieczeństwa

Czasopismo zwraca uwagę, że zagadnienie to jest istotne, gdyż wypełnia luki w literaturze dotyczącej ran dysocjacyjnych i pękających.

„Chociaż otwarcie rany jest znanym powikłaniem, ten przypadek jest istotny, ponieważ w literaturze medycznej wytrzewienie przez miejsce operacji jamy brzusznej po resekcji torbieli nie jest dobrze opisane” – podsumowano w artykule.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *