Mieszkaniec hrabstwa Waldo zmarł na wirusa Poisan, który został rozprzestrzeniony przez ukąszenie kleszcza

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w Maine potwierdziło, że mieszkaniec hrabstwa Waldo zmarł po zarażeniu się rzadkim wirusem przenoszonym przez zakażone kleszcze, a urzędnicy twierdzą, że u dorosłego pojawiły się objawy neurologiczne i zmarł w szpitalu. Uważają, że osoba zaraziła się wirusem Poisan podczas pobytu w Maine. Wirus Poisan jest rzadką chorobą przenoszoną przez kleszcza drzewnego lub ukąszenie przez kleszcza jelenia, a urzędnicy uważają, że wirus jest rzadki, a od 2015 r. odnotowuje się tylko około 25 przypadków każdego roku. W Maine od 2010 r. zgłoszono 14 przypadków. Dyrektor powiedział Centra Kontroli i Prewencji Chorób w Maine Nerav Dr. „Wzywam ludzi i gości w Maine do podjęcia kroków w celu zapobiegania ukąszeniom kleszczy”. Objawy wirusa zwykle zaczynają się od tygodnia do miesiąca po ukąszeniu kleszcza. Objawy mogą obejmować gorączkę, ból głowy, wymioty, osłabienie, splątanie, drgawki lub utratę pamięci, a niektóre osoby mogą mieć poważne problemy neurologiczne, takie jak zapalenie mózgu lub rdzenia kręgowego, które może być śmiertelne. Jednak CDV mówi, że wiele zarażonych osób nie choruje. W przypadku wirusa nie jest dostępne żadne specjalne leczenie, ale w przypadku wystąpienia objawów należy skontaktować się z lekarzem. Aby uzyskać więcej informacji o chorobach odkleszczowych, kliknij tutaj.

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w Maine potwierdziło, że mieszkaniec hrabstwa Waldo zmarł po zarażeniu się rzadkim wirusem rozprzestrzenianym przez zakażone kleszcze.

Urzędnicy twierdzą, że u dorosłego pojawiły się objawy neurologiczne i zmarł w szpitalu. Uważają, że osoba zaraziła się wirusem Poisan podczas pobytu w Maine.

Wirus Powassan jest rzadką chorobą przenoszoną przez kleszcze lub ukąszenie zarażonego kleszcza jelenia.

Urzędnicy uważają, że wirus jest rzadki, a od 2015 r. odnotowuje się tylko około 25 przypadków każdego roku. W Maine od 2010 r. zgłoszono 14 przypadków.

READ  Badanie wskazuje, że przeciwciała wywołane szczepionką są 17 razy bardziej skuteczne niż odporność naturalna

Dyrektor Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w Maine Nerav Dr. „Wzywam mieszkańców i gości stanu Maine do podjęcia kroków w celu zapobiegania ukąszeniom kleszczy”.

Objawy wirusa zwykle zaczynają się od tygodnia do miesiąca po ukąszeniu kleszcza. Objawy mogą obejmować gorączkę, ból głowy, wymioty, osłabienie, splątanie, drgawki i utratę pamięci.

Niektóre osoby mogą mieć poważne problemy neurologiczne, takie jak zapalenie mózgu lub rdzenia kręgowego, które mogą prowadzić do śmierci.

Jednak CDV mówi, że wiele zarażonych osób nie choruje. W przypadku wirusa nie jest dostępne żadne specjalne leczenie, ale w przypadku wystąpienia objawów należy skontaktować się z lekarzem.

Aby uzyskać więcej informacji o chorobach odkleszczowych, odwiedź: Kliknij tutaj.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top