Miliony ludzi mieszkających w północnych stanach, od Waszyngtonu po Nowy Jork, mogą teraz zobaczyć olśniewającą zorzę polarną dzięki burzy geomagnetycznej

Miliony ludzi mieszkających w północnych stanach, od Waszyngtonu po Nowy Jork, mogą teraz zobaczyć olśniewającą zorzę polarną dzięki burzy geomagnetycznej
  • Oczekuje się, że miliony ludzi zobaczą zorzę polarną w północnych Stanach Zjednoczonych i na Środkowym Zachodzie
  • Oczekuje się, że zjawisko słoneczne rozświetli niebo od poniedziałku do środy
  • Jeśli chmury się przejaśnią, we wtorek Minneapolis, Milwaukee, Boise, Lincoln i Indianapolis będą mogły zobaczyć oślepiające światła

Miliony ludzi w północnych Stanach Zjednoczonych i na Środkowym Zachodzie prawdopodobnie będą mogły zobaczyć oślepiającą zorzę polarną, jeśli chmury się przejaśnią.

Centrum Prognoz Pogody Kosmicznej Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA) wydało zegarek inżynieryjny dla burzy od poniedziałku do środy od Waszyngtonu do Nowego Jorku, gdzie zaobserwowano pęknięcie masy koralowców, czyli erupcję materiału słonecznego.

Według Centrum Prognoz Pogody Kosmicznej pokaz świateł miał być widoczny wcześnie rano w poniedziałek, ale ze względu na poranną burzę śnieżną na północnym wschodzie zjawisko zostało zasłonięte.

Jeśli chmury znikną, być może we wtorek będzie szansa zobaczyć światła wysoko na niebie w Minneapolis w Montanie i Milwaukee w stanie Wisconsin.

Pokaz można także zobaczyć na horyzoncie w Boise w stanie Idaho, Lincoln w Nebrasce i Indianapolis w stanie Indiana.

Oczekuje się, że zorzę polarną można oglądać w północnych Stanach Zjednoczonych i na Środkowym Zachodzie od poniedziałku do środy, a także w Minneapolis, Milwaukee, Boise, Lincoln i Indianapolis.
Światła są często widywane na Alasce, w Kanadzie i niektórych częściach Skandynawii. Na zdjęciu: zorza polarna, którą widzieliśmy w kwietniu rozświetlająca Montanę
Oszałamiający obraz neonowo-zielonych fal świetlnych pojawia się na Alasce w lutym 2023 r

Obserwatorium Solar Dynamics Observatory NASA zarejestrowało w zeszłym tygodniu łącznie 19 wyrzutów masy koralowców pochodzących ze Słońca.

Centrum Prognoz Pogody Kosmicznej stwierdziło, że światła nie stanowią żadnego zagrożenia dla ogółu społeczeństwa, a aktualne informacje na temat zorzy polarnej będą publikowane na jego stronie internetowej.

Gdy materiał słoneczny dotrze do Ziemi, proces ten powoduje sztuczną burzę, podczas której światła stają się widoczne, a niebo jaśnieje, gdy wiatr słoneczny uderza w atmosferę.

Światła, znane również jako zorza polarna, są często widywane na Alasce, w Kanadzie i częściach Skandynawii.

Kp, indeks geomagnetyczny, który ocenia aktywność zorzy od zera do dziewięciu – przy czym zero jest niezbyt aktywne, a dziewięć bardzo jasne i aktywne – prognoza mówi, że burza będzie burzą kategorii 6, którą uważa się za „umiarkowaną burzę”.

READ  Naukowcy skompresowali diament, aby stworzyć twardszy materiał

Zorza polarna wytwarza neonowozielone fale na ciemnym nocnym niebie, gdy elektrony z kosmosu zderzają się z atomami i cząsteczkami z górnych części ziemskiej atmosfery.

Światła są zwykle najlepiej widoczne w okolicach równonocy, najdłuższego słonecznego dnia w roku. Zorza polarna występuje najczęściej co 27 ​​dni.

W lipcu 17 stanów miało podobną okazję, aby rzucić okiem na zorzę polarną.

Genialna wstęga świateł wirująca nad Northern Lights Resort & Spa w północno-zachodniej Kanadzie w kwietniu 2018 r.

Instytut Geofizyczny Uniwersytetu Alaski w Fairbanks przewidział, że aktywność zorzy polarnej będzie widoczna w lipcu na Alasce, Oregonie, Waszyngtonie, Idaho, Montanie, Wyoming, Dakocie Północnej, Dakocie Południowej, Minnesocie, Wisconsin, Michigan, Nowym Jorku i Nowym Jorku . Hampshire, Vermont, Indiana, Maine i Maryland.

Według instytutu w Vancouver spodziewana jest także aktywność zorzy polarnej.

W kwietniu wiele osób widziało oślepiające zielone i fioletowe światła oraz zorzę polarną w północnych Stanach Zjednoczonych, rozciągających się od Kolorado po Ohio.

Według NOAA Space Weather około 30 stanów z zachodu na wschód miało potencjał, aby zobaczyć jedyny w swoim rodzaju pokaz nieba po erupcji rozbłysku słonecznego. Wielu widzów z podziwem i podziwem podzieliło się swoimi opiniami w mediach społecznościowych.

Widzowie w Kolorado, Nevadzie, Iowa, Minnesocie, Illinois, Dakocie Północnej, Indianie, Dakocie Południowej, Kentucky, Missouri, Kansas, Montanie i Nowym Jorku potwierdzili rzadką obserwację, która trwała do 30 minut.

Od kwietnia w całych Stanach Zjednoczonych można dostrzec zorzę polarną. Na zdjęciu: zorza polarna w parku stanowym Big Creek w stanie Iowa w kwietniu
Zorza polarna występuje najczęściej co 27 ​​dni, a ostatnia miała miejsce pod koniec kwietnia i była widoczna w ponad połowie stanów USA. Na zdjęciu: Zdjęcie stockowe

Jeden z mężczyzn pokazał fioletową zorzę polarną widzianą zza domów w Reno w stanie Nevada.

„Nigdy przez milion lat nie pomyślałbym, że zobaczę fioletową poświatę zorzy polarnej aż tutaj, w Reno” – napisał w X.

„Widziałem spadającą gwiazdę podczas zorzy polarnej. „To było magiczne” – napisała jedna osoba z Iowa.

„Właśnie stałam na podjeździe w piżamie i zobaczyłam pierwsze światła zorzy polarnej” – napisała. Były słabe, ale były! Prawdę mówiąc, westchnąłem z zachwytu, kiedy je zobaczyłem. „Nie spodziewałam się, że będę tak poruszona” – powiedziała mieszkanka Minnesoty, która wybiegła na zewnątrz w piżamie, aby szybko złapać szczyt.

READ  Przyjęcia do szpitala Covid-19 znów rosną, ale tym razem jest inaczej

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *