Misja NASA Europa Clipper zaniesie wiersz i miliony nazwisk na oceaniczny księżyc

Misja NASA Europa Clipper zaniesie wiersz i miliony nazwisk na oceaniczny księżyc

NASA/JPL-Caltech

Statek kosmiczny NASA Europe Clipper będzie nosił pamiątkową metalową tablicę, gdy ma wystartować w październiku w celu zbadania oceanicznego księżyca Jowisza.

Zapisz się na biuletyn naukowy CNN dotyczący teorii cudów. Eksploruj wszechświat dzięki wiadomościom o fascynujących odkryciach, postępach naukowych i nie tylko.CNN

Kiedy należący do NASA statek kosmiczny Europa Clipper ma wystartować w swoją długo oczekiwaną misję na lodowaty księżyc w październiku, statek kosmiczny będzie miał unikalny projekt z wygrawerowanymi imionami, poezją i dziełami sztuki symbolizującymi ludzkość.

Amerykańska agencja kosmiczna ma długą historię wysyłania bardzo znaczących nazw i projektów na pokłady misji, w tym sond Voyager, Wytrwałość łazika Oraz sonda słoneczna Parker. Teraz przyszła kolej na Europa Clipper, aby kontynuować tradycję przekazywania projektu, który pokazuje, dlaczego ludzie dążą do odkrywania wszechświata.

Najnowsza misja zmierza do Europy, księżyca Jowisza, jednego z kilku księżycowych światów oceanicznych uznawanych za najlepsze miejsca do poszukiwania życia pozaziemskiego. Naukowcy szacują, że Ocean Światowy zawiera ponad dwukrotnie więcej wody niż oceany na Ziemi Występuje pod grubą skorupą lodową Europy. Według raportu ziemskie oceany zawierają około 321 milionów mil sześciennych (1,3 miliarda kilometrów sześciennych) wody Krajowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna.

Trójkątny panel, ozdobiony po obu stronach i wykonany z rzadkiego metalicznego tantalu, zamknie wrażliwą elektronikę statku kosmicznego w skarbcu, chroniąc ją przed ostrym promieniowaniem Jowisza.

Wewnątrz skarbca znajduje się maleńki silikonowy chip z nadrukowanym napisem 2,6 miliona nazw zgłoszonych przez społeczeństwo. Mikroczip znajduje się w centrum motywu, który przedstawia butelkę unoszącą się na orbicie Jowisza i jego księżyców, co symbolizuje kosmiczne przesłanie zawarte w butelce.

Technicy z Laboratorium Napędów Odrzutowych NASA w Pasadenie w Kalifornii wykorzystali wiązki elektronów do narysowania imion mniejszych niż jedna tysięczna szerokości ludzkiego włosa.

READ  Rok, który trwa tylko 17,5 godziny na „Hell Planet”

Na dnie butelki motyw przedstawia oryginalny wiersz Pochwała ciemności: oda do Europy Napisane przez amerykańską poetkę Adę Lemon, wygrawerowane jej własnym pismem, wraz z portretem zmarłej pionierki nauk planetarnych Rona Greeleyaprofesora na Uniwersytecie Stanowym w Arizonie, który odegrał kluczową rolę w stworzeniu podwalin pod rozwój misji w Europie.

Na stronie tablicy zwróconej do wnętrza sklepienia widnieje także napis równania Drake’a opracowanego przez zmarłego astronoma Franka Drake’a z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Cruz w 1961 r. w celu oszacowania możliwości znalezienia zaawansowanego życia poza Ziemią. Równanie pozostaje ważną częścią badań astrobiologicznych, ponieważ naukowcy szukają dowodów na życie poza naszą planetą.

Na zewnątrz obrazu widnieją kształty fal, czyli wizualne reprezentacje fal dźwiękowych, przedstawiające słowo „woda” w 103 językach z całego świata. W sercu spirali znajduje się symbol oznaczający „wodę” w amerykańskim języku migowym. Dźwięki języków mówionych zebrane przez lingwistów dla NASA są dostępne na jej stronie internetowej.

NASA/JPL-Caltech

Druga strona metalowej płytki pokryta jest falami przedstawiającymi słowo „woda” w różnych językach.

Wczesne badania NASA, m.in Pionier 10 Voyager w dalszym ciągu inspiruje dzieła sztuki przewożone na pokładach innych misji planetarnych.

Kiedy w 1977 r. w odstępie zaledwie kilku tygodni wystrzelono bliźniacze sondy NASA Voyager w celu zbadania Układu Słonecznego, Nosił identyczne złote płyty Został zaprojektowany jako pierwsza zarejestrowana wiadomość międzygwiezdna od ludzkości do potencjalnego inteligentnego życia we wszechświecie. Nagrania zawierają pliki audio i wideo mające na celu uchwycenie różnorodności życia i kultury na Ziemi, w tym pozdrowienia w 59 językach ludzkich oraz 115 fotografii życia.

Według NASA obraz Europa Clipper został zaprojektowany z myślą o tym duchu, aby uhonorować potencjalne połączenie między oceanami Księżyca i oceanami Ziemi.

„Zawartość i projekt panelu skarbca Europa Clipper jest skąpana w znaczeniu” – stwierdziła w oświadczeniu Lori Glaze, dyrektor działu nauk planetarnych NASA. „Obraz łączy w sobie to, co ludzkość ma do zaoferowania we wszechświecie – naukę, technologię, edukację, sztukę i matematykę. Przesłanie o połączeniu przez wodę, niezbędnym dla całego życia, jakie znamy, doskonale ilustruje połączenie Ziemi z tym tajemniczym oceanem świat, który postanowiliśmy zbadać.”

READ  Hubble odkrywa masywną planetę — 9 razy większą od Jowisza — która powstaje w wyniku gwałtownego procesu

Po przebyciu liczącej 2,6 miliarda km podróży do Europy Europa Clipper spędzi kilka następnych lat, latając obok pokrytego lodem księżyca, aby sprawdzić, czy ocean pod spodem może utrzymać życie. Europa Clipper ma wykonać prawie 50 przelotów obok Europy, ostatecznie docierając na odległość 16 mil (25,7 km) nad jej grubą lodową skorupą, aby obejrzeć prawie cały księżyc.

Sonda wykorzysta kamery, spektrometry, radar penetrujący lód i instrument termiczny, aby zrozumieć, w jaki sposób powstał Księżyc i czy na zamarzniętych światach oceanicznych może istnieć życie.

„W projekt tego panelu włożyliśmy tyle samo myśli i inspiracji, co w samą misję” – powiedział w oświadczeniu Robert Pappalardo, naukowiec zajmujący się projektem w JPL. „To była podróż trwająca dziesięciolecia i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co Europa Clipper pokaże nam w tym wodnym świecie”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *