Misja NASA w stylu „Armageddonu” w celu odbicia asteroidy rozpoczyna się w listopadzie Nowości

NASA ma datę premiery większości hollywoodzkich misji, test podwójnego przekierowania asteroidy, który jest w zasadzie próbą dla filmu „Armageddon”. W przeciwieństwie do filmu nie obejmie to bomb atomowych, platform wiertniczych ani AerosmithZamiast tego jest to praktyczny test naszej zdolności do zmiany toru asteroidy w znaczący i przewidywalny sposób.

Misja DART, obsługiwana przez Biuro Koordynacji Obrony Planetarnej (!), polega na wysłaniu pary satelitów do stosunkowo bliskiej pary asteroid, znanej jako binarna Didymus. To jedna wielka asteroida o szerokości około 780 metrów – to właściwy Didymus – i 160-metrowy „księżyc” na swojej orbicie.

Ponieważ mały księżyc jest bardziej powszechny niż typ potencjalnie zagrażający Ziemi – jest więcej asteroid tak dużych i niełatwych do zauważenia – przetestujemy możliwość przechwycenia jednego z nich, rozbijając go z prędkością około 15 000 mil na godzinę. Zmieni to prędkość małego księżyca o ułamek procenta, ale wystarczy, że wpłynie to wymiernie na okres jego orbity. Wiedząc dokładnie, ile pomoże nam zaplanować przyszłe misje odbijania asteroid – nie jest niespodzianką, że obecnie niewiele jest wiedzy na temat twojego statku kosmicznego rozbijającego się o kosmiczne skały.

Towarzyszący mu statek kosmiczny, zwany Light Italian CubeSat for Imagine Asteroids lub LICIACube, właśnie ma Nałóż na to ostatnie szlify W zeszłym tygodniu zostanie wystrzelony na krótko przed operacją i będzie próbował wzlecieć w tym samym momencie uderzenia i przechwycić „wynikowy wał wyrzutnika i prawdopodobnie nowo powstały krater uderzeniowy”.

Z pewnością bardzo interesująca i ekscytująca misja, ale musiała zostać przełożona po pierwotnym oknie startowym tego lata i 23 listopada to pierwszy dzień nowego okna startowego. DART ma wystartować z Vandenberg w południowej Kalifornii o 22:20 tego dnia, na pokładzie SpaceX Falcon 9.

Z Ozyrysem-Rexem i Japonią Hayabusa 2 Misje, moce Ziemi stały się bardzo dobre w osiąganiu i dotykaniu asteroid. W przygotowaniu do premiery dowiemy się więcej o planie ataku duetu Didymos.

READ  SpaceX Cargo Dragon pomyślnie zadokowany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top