Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie: Indie pokonały Polskę 8:2 w ćwierćfinale z Belgią w hokeju na lodzie

Bhubaneśwar: Sanjay Kumar, Autor: Arijeet Singh Handal I Sudeep Sirmako Każdy z panujących mistrzów Indii zdobył dwie bramki Polska 8-2, aby zakwalifikować się do ćwierćfinałów FIH mężczyzn Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorów W sobotę.
Po zdobyciu hat-tricka w pierwszych dwóch meczach wicekapitan Sanjay (4., 58.) nadal interesował się strzeleniem bramek dla Indii, podczas gdy Handal (8., 60.) również zanotował swoje nazwisko z hat-trickiem przeciwko Kanadzie. Arkusz wyników.
Sirmako (24., 40.) również przyczynił się do zwycięstwa zespołu Uttam Singh (34.) i Shardanand Tiwari (38.) Inni strzelcy gospodarzy w meczu grupy B.
Polska zdobyła oba gole w czwartej i ostatniej kwarcie Wojciecha Rudkowskiego (50.). Robert Pavlock (54.).

Indie zmierzą się teraz z drugim miejscem w ostatniej edycji Belgia W ćwierćfinale 1 grudnia.
Belgia wyprzedziła Malezję różnicą bramek po tym, jak obaj zdobyli po siedem punktów.
Po szokującej porażce 4-5 z Francją w meczu otwarcia turnieju Indie pokonały Kanadę 13-1 w drugim meczu grupowym.

W ostatnim meczu grupowym z Polską Hindusi zaczęli od miejsca, w którym w czwartek zakończyli mecz z Kanadą i od początku wywierali presję na polską bramkę.
W czwartej minucie meczu, kiedy gwiazdor Sanjay strzelił siódmego gola w meczu, ich wysiłki ponownie opłaciły się z rzutu karnego.
Indyjscy gracze byli agresywni i cztery minuty później podwoili przewagę, wykonując kolejny karny róg, tym razem z rączką.
Sudeep potroił prowadzenie Indii w 24. minucie dzięki znakomitemu celnemu z gry i po przerwie 3:0.
W czwartej minucie trzeciej kwarty Uttam powiększył prowadzenie Indii kolejnym uderzeniem z pola, zanim Tiwary wykorzystał karny rzut rożny w 38. minucie, by awansować na 5-0 na korzyść Indii.
Sudeep strzelił kolejnego gola z gry w 40. minucie.
Polska przegrała 0-6 i odpadła w ostatnim kwartale. Zasłużyli na lawinę karnych rzutów rożnych i dwa razy znaleźli siatkę i zmniejszyli margines.
Ale Indie zakończyły się mocnym akcentem, gdy Sanjay i Handal zagrali na boisku i odnieśli decydujące zwycięstwo gospodarzy.
Tymczasem w innych meczach tego dnia Pakistan pokonał Egipt 3-1, a Francja pokonała Kanadę 11:1, zajmując pierwsze miejsce w puli A.
Malezja pokonała RPA 4:3, aby awansować do ćwierćfinału, a Belgia pokonała Chile 3:0, aby zająć pierwsze miejsce.