Młody zawodnik Arsenalu zdobył 2 bramki, gdy Anglia pokonała Polskę w meczu otwierającym Euro do lat 17

• Anglia, prowadzona przez Mo Marleya, rozpoczęła od zwycięstwa 2:1 nad Polską, mimo że po 35 minutach została zredukowana do 10 mężczyzn. Michel Akimeng z Arsenalu został okrzyknięty gwiazdą meczu, strzelając obie bramki dla Anglii.
  • Po tym, jak Mari Ward została wyrzucona z boiska, Anglia zmieniła ustawienie z 4-3-3 na 4-3-2. Araya z Arsenalu przeszedł z prawego skrzydła na lewego obrońcę, by osłaniać pozycję Dennisa Warda, demonstrując swoją elastyczność taktyczną i elastyczność pod presją.
  • Pomimo przegranej Anglia z powodzeniem utrzymała prowadzenie do 92. minuty.
NIEZIDENTYFIKOWANY, ESTONIA – 14 MAJA: Michelle Agyemung z Anglii rywalizuje z Ines Szykora z Polski podczas Mistrzostw Europy UEFA Kobiet do lat 17 2022/23 w grupie B pomiędzy Anglią a Polską na stadionie Voru Sportikaskus. 14 grudnia 2023 w Voru, Estonia. (Zdjęcie: Giuseppe Martinson/Getty Images)

Pomimo spadku do 10 graczy po 35 minutach, drużyna Mo Marleya rozpoczęła kampanię od zwycięstwa 2:1.

Oba gole dla Anglii strzelił Michel Agyemeng z Arsenalu.

Najpierw mocny strzał zza pola karnego w czwartej minucie. Następnie w 22. minucie Akimeng wykorzystał nieporozumienie polskiego bramkarza i jednego ze swoich środkowych obrońców, by z bliskiej odległości posłać piłkę do siatki.

W tym momencie Anglia miała kontrolę, ale Mari Ward został wyrzucony z boiska w 35. minucie za odmówienie mu szansy na zdobycie bramki z powodu spudłowania do przodu.

Rzut karny Magdaleny Polrolnisak obronił Sophia Poor i podtrzymał wynik 2:0.

Następnie Anglia zmieniła formację z 4-3-3 na 4-3-2, a Araya Dennis z Arsenalu przesunął się z prawego skrzydła na lewe, aby osłonić pozycję Warda.

Zachowali czyste konto do 92. minuty, kiedy to Polska strzeliła gola przez swoją rezerwową Wiktorię Kubrowską, ale było już za późno, by Polska wróciła i zasłużyła na remis.

Anglia stworzyła sobie okazje, gdy było 11 na 11, a następnie utrzymała się do końca życia przeciwko trudnemu przeciwnikowi.

To z pewnością zasłużone zwycięstwo.

W meczu brali udział wszyscy piłkarze Arsenalu.

Katie Reid zaczynała jako środkowa obrończyni i zorganizowana gra od wybijania piłek.

Layla Harbert wystartowała w środku pola przed obrońcami.

READ  W Polsce powstanie kilka małych reaktorów modułowych

Araya Dennis, jak wspomniano wcześniej, rozpoczęła atak wraz z Michelle Agyemang.

Isabella Fisher weszła w doliczonym czasie gry, aby dodać do ataku i była w stanie zarezerwować późno w grze.

Oto wszystkie wyniki z dnia 1:

Grupa A Niemcy 0:2 Hiszpania (Katriorg Stadium, Tallinn) Estonia 0:4 Szwajcaria (Lillekula Stadium, Tallinn)

Grupa B Anglia 2:1 Polska (Võru Stadium, Võru) Szwecja 0:3 Francja (Tartu Tamme Stadium, Tartu)

Anglia jest druga w grupie B, za Francją. Następnie zmierzą się ze Szwecją w środę, 17 maja o 17:00 BST.