MŚ juniorów w hokeju na lodzie mężczyzn: Indie pokonały Polskę w ćwierćfinale | Aktualności hokejowe

Indie wygrały mecz 8-2 Polska W ich ostatnim meczu grupowym Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorów Na Ziemia Kalinga Sobota w Bhubaneśwar. I zgodnie z oczekiwaniami zajęli drugie miejsce w grupie B. Belgia Środowe ćwierćfinały. Będzie to remake 2016 Jr. Hokej Indie pokonały Belgię w finale Mistrzostw Świata, zdobywając tytuł po raz drugi.
W Indiach Sanjay, Sudeep Sirmako i Arijeet Singh Handal strzelili po dwa gole, podczas gdy Uttam Singh i Sharda Nand Tiwary trafili do szachownicy raz. Dla Polski dwa gole zdobyli Robert Pavlok i Wojciech Rutkowski.
Mimo łatwego zwycięstwa trener Graham Reid będzie miał wiele do przemyślenia przed remisem ćwierćfinałowym. Po pierwsze, bezpieczeństwo Indii było poważnym problemem pomimo wyniku.

Polska zdobyła siedem karnych rzutów rożnych i strzeliła równą liczbę rzutów na bramkę. Inna sprawa, że ​​nie mogli zmienić swoich szans, ale Indie były wstrząśnięte, gdy Polska strzeliła obie bramki w czwartej kwarcie.
Również Indie nie miały zbytniej dyscypliny iw sobotę pokazano pięć kartek – dwie zielone i trzy żółte. Będzie to niepokojące, gdy Indie zmierzą się z tak wysokiej jakości zespołem, jak Belgia.
Wreszcie kontuzja Manindera Singha w tym meczu będzie bardzo ważna dla drużyny Indii. Maninder był w doskonałej formie przez cały mecz, ale pod koniec pierwszej kwarty wyciągnął prawą kość udową i nie był w stanie kontynuować gry. Było tak źle, że musiał być rozciągnięty, odkąd został złożony.
Dobrą rzeczą jest to, że do ćwierćfinału pozostały jeszcze trzy dni. Innym pozytywnym jest to, że pozycja Indii poprawiła się w D, ale jak powiedział Reid po meczu, zawsze jest miejsce na poprawę.

Indie objęły prowadzenie w 4. minucie meczu, kiedy Sanjay strzelił bramkę z pierwszego komputera Indii. Na drugie miejsce nie musieli długo czekać, ponieważ cztery minuty później Handal zastąpił trzeci komputer Indii.
Pod koniec pierwszej kwarty Polacy wygrali peceta, ale strzał Juliana Blaskievicha z łatwością odbił indyjski bramkarz Prashant Chauhan.
Gdy rozpoczęła się druga kwarta, Indie zaczęły naciskać wysoko, a Sudeep był bliski dwukrotnego uderzenia w tablicę i strzelenia trzeciego gola z krawędzi D w 24. minucie. Indie mogły strzelić więcej bramek, ale polski bramkarz Masjid Vaiksorek popisał się dobrymi interwencjami i utrzymał gospodarzy w rywalizacji.
W trzeciej kwarcie, mimo że Polacy starali się znaleźć oparcie, Hindusi nie byli w nastroju do odreagowania presji, a Vivek Sagar Prasad pobiegł w lewą stronę i awansował na 4:0. Sharda strzelił piątego gola z piątego karnego rzutu rożnego w Indiach, a Sudeep wygrał 6-0 wspaniałym uderzeniem w lewym górnym rogu.

Malezja dołącza do Belgii w ćwierćfinale
Belgia i Malezja zanotowały w sobotę ćwierćfinały w grupie A Mistrzostw Świata Juniorów w hokeju na Kalinga Stadium w Bhubaneswar.
Malezja, która w ostatnim meczu pokonała Belgię, wygrała najgorszy mecz z RPA 4:3. Republika Południowej Afryki remisowała za każdym razem, gdy Malezja objęła prowadzenie. Jednak podopieczni Wallace Dona nie poddali się i Akimullah Anwar strzelił decydującego gola na cztery minuty przed końcem.
Tymczasem Belgia pokonała Chile 3-0. Stracili wiele okazji, ale zakończyli pracę, ponieważ Chile zakończyło fazę grupową z trzema porażkami w kilku meczach.
Dzięki wygranej Belgia zdobyła siedem punktów, podobnie jak Malezja, ale zajęła pierwsze miejsce dzięki lepszej różnicy bramek.
Wcześniej tego dnia Pakistan pokonał Egipt 3-1 w grupie D. Po przegranej w pierwszym meczu z Niemcami okaże się, czy po niedzielnym meczu finałowym z Argentyną zakwalifikują się do ćwierćfinału.
Francja kontynuowała znakomitą formę, dominując 11:1 nad Kanadą. Kapitan Timothy Clement zdobył swojego drugiego hat-tricka. Wygrali wszystkie mecze grupowe i zwyciężyli w grupie B.

READ  Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że naruszone zostało prawo dwóch polskich sędziów do rzetelnego procesu sądowego