Muzyk Wellington Thomas Oliver został pozbawiony nagrody Srebrnej Szkoły po oskarżeniach o napaść

Muzyk Thomas Oliver z Wellington został pozbawiony nagrody APRA's Silver Scroll Award.

Bevan czytał

Muzyk Thomas Oliver z Wellington został pozbawiony nagrody APRA’s Silver Scroll Award.

Muzyk Wellington Thomas Oliver zostanie pozbawiony nagrody Silver Scroll Przyznaj się, że złapałeś kobietę za szyję Po rozdaniu nagród New Zealand Music Awards 2017.

Oliver, zdobywca nagrody Silver Scroll Award 2016, o swoim sukcesie, Jeśli przeprowadzisz się na Marsa, Został powiadomiony, że otrzyma nagrodę od Australian Performance Rights Association Limited (APRA), organu zarządzającego Silver Scrolls.

APRA wydała dziś oświadczenie potępiające zachowanie Olivera i wyjaśniające, dlaczego zdecydowali się pozbawić go srebrnego zwoju, stwierdzając, że „na tego typu zachowania nie ma miejsca w naszej muzycznej społeczności”.

Czytaj więcej:
* NZ On Air przeprasza, że ​​nie wspierał ofiary ataku Thomasa Olivera
* Thomas Oliver, piosenkarz i autor tekstów z Wellington odchodzi z branży muzycznej po oskarżeniach o napaść
* Grupa działania twierdzi, że potrzebne są pilne wysiłki w celu rozwiązania problemu wykorzystywania seksualnego i dyskryminacji w przemyśle muzycznym

Jest to kwestia, którą potraktowaliśmy bardzo poważnie i dogłębnie zbadaliśmy. „Nasze stanowisko w kwestiach bezpieczeństwa, wykorzystywania seksualnego i molestowania jest jasne i nie tolerujemy tego” – powiedział Anthony Healy, szef operacji APRA w Nowej Zelandii.

Szacunek i odpowiedzialność są dla nas jasnymi i określonymi wartościami, ponieważ robimy wszystko, co w naszej mocy, aby dążyć do znaczącej, pozytywnej zmiany, aby uczynić naszą branżę bezpieczniejszym i bardziej integracyjnym miejscem.

„APRA poinformowała Thomasa i jego kierownictwo, że tytuł nagrody APRA Silver Scroll Award 2016 zostanie zniesiony, a jego nazwisko zostanie usunięte z listy nagród i trofeum”.

Decyzja APRA zapadła po tym, jak Oliver 15 maja ogłosił, że odejdzie z przemysłu muzycznego, biorąc odpowiedzialność za napaść na kobietę – znaną jako „Jamie” – po rozdaniu nagród New Zealand Music Awards w 2017 roku.

Oliver wcześniej opublikował oświadczenie na Facebooku potwierdzające incydent, w którym świadek interweniował, gdy Oliver złapał gardło ofiary, próbując opuścić przyjęcie po rozdaniu nagród w barze w centrum Oakland, po tym, jak wcześniej odmówiła jego zamówienia w przedsprzedaży.

READ  Rozwód Kim Kardashian i Kanye Westa staje się jeszcze bardziej chaotyczny, gdy gwiazda udziela niesamowitego wywiadu
Nazwisko Olivera zostanie usunięte z nagród i trofeum.

Andy Jackson / Fairfax NZ / Personel

Nazwisko Olivera zostanie usunięte z nagród i trofeum.

W oświadczeniu APRA wyszczególniono również ich obawy dotyczące ofiary napaści, podczas gdy Potwierdza również początkowe przeprosiny Olivera i zachęca do jego wysiłków w celu rehabilitacji.

„Naszym głównym zmartwieniem są osoby, na które jego działania miały bezpośredni wpływ, i mamy nadzieję, że każda poszkodowana osoba rozważy dostępne dla niej niezależne usługi w celu uzyskania wsparcia lub porady lub złożenia skargi, jeśli sobie tego życzy” – czytamy w oświadczeniu. .

Ta historia po raz kolejny rzuca światło na wszechobecny charakter tych problemów i ilość pracy, jaką należy włożyć, aby promować bezpieczniejszą, bardziej szanującą i integrującą społeczność muzyczną.

APRA chce widzieć i być częścią branży muzycznej, w której każdy zachowuje wysoki poziom profesjonalnego szacunku, postępowania i uczciwości i gdzie nikt nie angażuje się, nie zachęca ani nie akceptuje żadnej formy dyskryminacji, nękania lub zastraszania. „

Organ muzyczny zapowiedział, że dokona przeglądu warunków uczestnictwa w swoich nagrodach i programach, a także sprawdzi procedury reklamacyjne. W oświadczeniu stwierdzono, że zmiany te zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie.

APRA przyznał się Oliverowi Publiczne przyznanie się do napadu, Powiedzieli i poparli jego dążenie do rehabilitacji.

Oliver wygrał srebrny zwój w 2016 roku za swój hit, jeśli przeniósł się na Marsa.

Martin de Ruyter

Oliver wygrał srebrny zwój w 2016 roku za swój hit, jeśli przeniósł się na Marsa.

„Oczywiście będziemy nadal z nim współpracować i wspierać go w jego karierze, gdy tylko będzie to możliwe”.

New Zealand On Air (NZOA) również przyznał, że zawiódł Zapewnienie odpowiedniego wsparcia ofierze wykorzystywania, która była wówczas zatrudniona.

„NZ On Air dowiedział się o napaści ze strony muzyka płci męskiej na pracownika wkrótce po tym, jak miało to miejsce w 2017 roku” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez NZOA.

„W tamtym czasie myśleliśmy, że odpowiednio zareagowaliśmy, ale teraz rozumiemy, że powinniśmy byli zrobić więcej, aby wspierać naszych ludzi”.

READ  Meghan Markle, książę Harry wysadzony w powietrze za utratę „ostatniej pozostałości godności”

Oliver przez całą swoją karierę otrzymał dziesiątki tysięcy dolarów dofinansowania z NZOA. NZOA przyznało Oliverowi ponad 60 000 dolarów finansowania w latach 2009-2017.

W 2019 roku Urząd nadal przyznawał mu kolejne 8000 dolarów za jego singiel KawaChociaż świadomy ataku.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *