Najbardziej oczekiwany samochód elektryczny Nissana debiutuje w Nowej Zelandii

Najbardziej oczekiwany samochód elektryczny Nissana debiutuje w Nowej Zelandii
W pełni elektryczna Ariya jest już w sprzedaży w Ameryce Północnej i Japonii.

dostarczone

W pełni elektryczna Ariya jest już w sprzedaży w Ameryce Północnej i Japonii.

Chociaż Nissan zdobył wiele ważnych punktów w dziedzinie pojazdów elektrycznych, wprowadzając na rynek popularnego Leafa około 13 lat temu, od tego czasu japoński producent samochodów był nieco słabszy w zakresie nowych produktów w zakresie pojazdów elektrycznych.

Oprócz elektrycznego vana eNV200 jedynym innym dedykowanym pojazdem elektrycznym, który Nissan wprowadził od tego czasu, jest zwinny, elektryczny SUV Ariya zorientowany na premium. Wprowadzony na rynki takie jak Ameryka Północna w zeszłym roku, lokalny oddział Nissana nie był pewien, kiedy model pojawi się w Nowej Zelandii. To znaczy, aż do teraz.

Pierwsze jednostki koncepcyjne Nissana Ariya przybyły do ​​kraju w celu oceny u dealerów i testów na drogach. Mieszkańcy Wellington i okolic będą mogli zobaczyć Ariya z bliska u lokalnego dealera marki Gazley Nissan w Kent Terrace. Dealer rezerwuje obecnie jazdy próbne Ariya z klientami od teraz do poniedziałku 9 października.

Podwójne wyświetlacze i wbudowana funkcja Amazon Alexa napędzają funkcje wnętrza Nissana Ariya.

dostarczone

Podwójne wyświetlacze i wbudowana funkcja Amazon Alexa napędzają funkcje wnętrza Nissana Ariya.

Nissan New Zealand nie potwierdził jeszcze w pełni, że Ariya zostanie wprowadzony na rynek lokalny, taką informację potwierdził jedynie rzecznik Rzeczy „Oczekuje się”, że w tym tygodniu model zostanie dodany do krajowej oferty. Lokalne ceny i specyfikacje nie zostały jeszcze potwierdzone.

Przedstawiciel Gazley Nissan przekazał więcej informacji na temat postępów Ariya Rzeczy Że model może oficjalnie pojawić się już w czwartym kwartale tego roku.

Chociaż Gazley Nissan prowadzi obecnie jazdy próbne z klientami, nie przyjął jeszcze twardych zamówień ani nie ujawnił cen. Na razie chętni klienci proszeni są zamiast tego o „zarejestrowanie swojego zainteresowania” modelem, aby umieścić ich na czele listy oczekujących, gdy ujawnione zostaną dalsze informacje.

Niewielka liczba Ariya została wcześniej sprowadzona do kraju w ramach szarego importu, a ta aktualizacja stanowi pierwszy dowód oficjalnego wprowadzenia tego modelu przez Nissan New Zealand do kraju.

READ  Awaria pliku: dyrektor generalny Kiwibank Steve Gurkovich

Rzeczy

Rzeczy zasiadają za kierownicą wyjątkowego samochodu elektrycznego Nissan X-Trail ePower.

Jak wspomniano wcześniej, Ariya jest oferowana za granicą w wielu poziomach wydajności. Najwyższej klasy napęd na wszystkie koła e-4orce Performance Ariya jest wyposażony w akumulator o pojemności 87 kWh i dwa silniki wytwarzające moment obrotowy 290 kW/600 Nm, umożliwiające przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,1 sekundy. Dostępna jest również wersja z napędem na dwa koła i momentem obrotowym 160 kW/300 Nm. Dostępny jest również mniejszy akumulator o pojemności 63 kWh.

Nissan twierdzi, że Ariya z napędem na dwa koła i mocą 87 kWh będzie w stanie przejechać do 610 km, a z napędem na wszystkie koła – do około 400 km. Zmniejszenie rozmiaru akumulatora zapewnia zasięg do 450 kilometrów w przypadku wariantów z napędem na 2 koła lub 435 kilometrów w przypadku konfiguracji z napędem na 4 koła.

Z technicznego punktu widzenia Ariyas Outback jest wyposażony w dwa wyświetlacze o przekątnej 12,3 cala, bezprzewodowe Apple CarPlay i Android Auto oraz wbudowaną funkcję poleceń głosowych Amazon Alexa. Ta ostatnia umożliwia właścicielom wydawanie poleceń z samochodu do domu, np. włączenie klimatyzacji w czasie jazdy.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *