Najczęstsze miejsca, w których COVID rozprzestrzenia się teraz (i gdzie nie)

Rodzaje miejsc, które niosą największe ryzyko transmisji COVID-19, zmieniły się z biegiem czasu — częściowo dlatego, że eksperci dowiedzieli się więcej o tym, jak działa wirus, a częściowo dlatego, że sam wirus się zmienił. Zmienna delta to więcej niż dwukrotnie Tak zaraźliwy jak poprzednie szczepy, które mają wyraźny wpływ na jego przenoszenie.

Również prawie 60% populacji W Stanach Zjednoczonych teraz w pełni wpływa na rozprzestrzenianie się wirusa. Osoby w pełni zaszczepione nie tylko rzadziej trafiają do szpitala lub umierają, ale także znacznie rzadziej rozprzestrzeniają wirusa (Pomimo pewnych mylących komunikatów dotyczących zdrowia publicznego w tym drugim punkcie).

Oto, co wiemy o miejscach, w których transmisja jest obecnie najwyższa, i miejscach, w których rozprzestrzenianie się nie jest tak złe, jak myślą ludzie:

Gdzie teraz rozprzestrzenia się COVID?

Wewnątrz restauracji i barów

Podczas pandemii było jasne, że restauracje i bary są źródłem transmisji COVID-19, a ostatnie dowody sugerują, że nadal tak jest.

Rochelle Wallinsky, dyrektor Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, powiedział w marcu W odpowiedzi na dane CDC pokazujące związek między jedzeniem w domu a zwiększonymi przypadkami COVID-19. Podczas letniej fali w Delcie było Grupy związane z restauracjami które miały miejsce w różnych częściach kraju, w tym Niektórzy z personelu restauracji? (Chociaż urzędnikom ds. zdrowia nie jest łatwo określić dokładnie, gdzie rozprzestrzenia się COVID-19, gdy jest go tak dużo w społeczności).

Oczywiście ryzyko zarażenia się COVID-19, gdy spożywasz posiłek w pomieszczeniu, zależy w dużej mierze od lokalnych wskaźników transmisji i szczepień. Niektóre miejsca, takie jak Nowy Jork, wymagają dowodu szczepienia, jeśli się kwalifikujesz, zanim będziesz mógł jeść w domu. (Młodsze dzieci są zwolnione). Jeśli zamierzasz jeść w środku, zwróć uwagę na obu pracowników, A gdzie siedzisz?. Unikaj zatłoczonych miejsc (takich jak bar) i jeśli to możliwe, usiądź przy otwartym oknie lub drzwiach.

READ  Odkrycie gigantycznej skrytki kości, w tym ludzkich, w strasznej jaskini w Arabii Saudyjskiej

Nieformalne małe spotkania

Eksperci od dawna ostrzegali, że małe grudki wydają się napędzać transmisję, a badania sugerują, że nadal tak jest. Znaleziono jedno badanie na rok 2020 Że na obszarach, na których choroba jest bardzo rozpowszechniona, rodziny, które niedawno zorganizowały przyjęcie urodzinowe miał o 30% wyższe ryzyko zakażenia COVID-19 od osób, które nie były gospodarzami spotkania. (Ten Badacze nie mieli żadnych informacji o tym, gdzie są organizowane imprezy, uczestników itp.) Nie jest łatwo zbadać występowanie nieformalnych spotkań, ponieważ trudno jest je śledzić, ale Eksperci ds. zdrowia z pewnością myślą Delta uczyniła kontakty z innymi bardziej niebezpiecznymi.

Dlatego CDC nadal zaleca, aby małe zgromadzenia odbywały się na zewnątrz, jeśli to możliwe, i aby ludzie mieszkający na obszarach z dużą lub podwyższoną maską transmisyjną szli na górę, jeśli spędzają czas razem w pomieszczeniach. Chociaż liczba nowych przypadków COVID-19 dramatycznie spadła w ciągu ostatniego miesiąca, Większość kraju jest nadal położona W kategorii dużej lub wysokiej transmisji.

„Większość ludzi zaraża się koronawirusem w wolnym czasie” Alexa Missis Malchuk, lekarz rodzinny z Karoliny Północnej, powiedział HuffPost, przez co ma na myśli to, że ludzie chorują, gdy są razem towarzysko, a nie w szkołach czy budynkach biurowych.

Zbyt tłoczno na zewnątrz

Mises Malchuk powiedział, że ustawienia na zewnątrz są mniej ryzykowne niż w pomieszczeniach, ale „to po prostu nie oznacza, że ​​przebywanie na zewnątrz jest magiczną różdżką”. Jeśli jesteś na zewnątrz z małą grupą ludzi zachowujących dystans fizyczny, jest to zupełnie inne niż w przypadku zatłoczonej imprezy plenerowej i spędzania dużo czasu w bliskim sąsiedztwie z innymi.

Dlatego odbywały się naloty wirusa koronowego Związany z plenerowymi festiwalami muzycznymi, na przykład. Eksperci przyglądają się również rozprzestrzenianiu się COVID-19 związanego z młodzieżowymi ligami sportowymi oni powiedzieli Przypadki związane ze sportami na świeżym powietrzu częściej odnoszą się do dzieci spędzających razem czas poza placem zabaw niż do gier i ćwiczeń.

FG Trade za pośrednictwem Getty Images

Ludzie obawiali się, że szkoły mogą rozprzestrzeniać COVID, ale nakaz masek działa.

Gdzie COVID nie wydaje się rozprzestrzeniać

Szkoły z mandatami maski

Podczas pandemii badania wykazały, że szkoły nie były głównymi źródłami transmisji COVID-19 – ale pojawiły się obawy, które mogą się zmienić, gdy szkoły w Stanach Zjednoczonych zostaną ponownie otwarte tej jesieni w związku z gwałtownym wzrostem delta.

Wczesne dowody sugerują, że… Szkoły z mandatami maski Wydaje się, że idzie dobrze, podczas gdy szkoły bez niego widziały więcej przypadków. „W kraju hrabstwa, które nie mają wymagań dotyczących maskowania liczby przypadków COVID-19 u dzieci, prawie podwoiły się w tym samym okresie”. Według niedawnego badania CDC,.

Badania przeprowadzone w 2020 r. wykazały że transport publiczny w miejscach takich jak Nowy Jork nie wydaje się być znaczącym motorem transmisji COVID-19, a badania sugerują również, że dotyczy to również innych rodzajów transportu zbiorowego, Jak autobusy szkolne. Prawdopodobnie ma to wiele wspólnego z faktem, że CDC wymagało stosowania masek na twarz w transporcie publicznym i węzłach komunikacji wewnętrznej.

Wszystko naprawdę zależy od tego, gdzie mieszkasz

Chociaż przydatne jest posiadanie kompleksowego obrazu rodzajów działań, które zostały powiązane z większą transmisją COVID-19 – i wyprzedzanie trendów krajowych – Mieses Malchuk powiedział, że jest to prawdopodobnie najbardziej przydatne dla każdego, kto podejmuje decyzje w tej sprawie. Ryzyko podczas niektórych czynności, aby kontynuować sprawdzanie danych lokalnego wydziału zdrowia. Możesz to zrobić, wyszukując w Internecie swoje miasto i frazę „przypadki COVID”. CDC śledzi również rozprzestrzenianie się społeczności Według powiatu, aktualizowane codziennie.

READ  Niespotykana nowa panorama centrum naszej Drogi Mlecznej - ujawnia namagnesowane struny, które splatają oszałamiającą teksturę galaktyki.

Dowiedz się również o lokalnych przepisach dotyczących stosowania masek i innych środkach zapobiegawczych. Ryzyko zarażenia się COVID-19 jest zupełnie inne, jeśli jesz w pomieszczeniu, w którym nie ma masek i występuje wysoka transmisja, niż w przypadku jedzenia w pomieszczeniu o stosunkowo niskiej transmisji i gdzie wymagane jest noszenie maski w pomieszczeniu – lub być może nawet zaszczepić się na jedzenie. Jedzenie jest w środku.

Ostatecznie te dwa czynniki – lokalne szybkości transmisji i przepisy – prawdopodobnie powiedzą ci więcej niż jakiekolwiek badanie może powiedzieć o tym, gdzie jesteś najbardziej podatny na infekcję koronawirusem. Badania wymagają czasu, w tym momencie wirus jest szeroko rozpowszechniony i trudno powiedzieć dokładnie, skąd ludzie je biorą. Ponadto, podczas gdy krajowe organizacje zdrowia, takie jak CDC i Amerykańska Akademia Pediatrii, śledzą transmisję COVID-19, wiele śledzenia odbywa się na poziomie lokalnym – a różne stany, hrabstwa, a nawet różne instytucje (takie jak szkoły) mają różne sposoby zbierania i rozpowszechniania tych informacji.

„Nie mamy tylko jednego centralnego miejsca, w którym zgłaszają się wszystkie szkoły lub organizacje społeczne” – powiedziała Misis Malchuk.

Dlatego postaraj się być na bieżąco z tym, co dzieje się wokół ciebie, postępuj zgodnie z lokalnymi i krajowymi zaleceniami oraz porozmawiaj ze swoim lekarzem, jeśli masz konkretne pytania bez odpowiedzi dotyczące własnej odpowiedzialności.

Eksperci wciąż dowiadują się o COVID-19. Informacje zawarte w tej historii są znane lub dostępne w momencie publikacji, ale wytyczne mogą ulec zmianie, gdy naukowcy dowiedzą się więcej o wirusie. Przepraszam Sprawdź Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom Najnowsze rekomendacje.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top