Najnowsza dostawa stacji kosmicznej NASA obejmuje system drukowania 3D dla gleby księżycowej

NASA jest o krok bliżej tego Budowanie kolonii na Księżycu i Marsie używając ziemi kul. wszechświat dzisiaj notatki że NASA w przeciwnym razie Misja zaopatrzeniowa ISS obejmowała maszynę mającą na celu pokazanie wydrukowanego w 3D regolitu (tj. gleby lub miękkiej skały) na Księżycu i podobnych powierzchniach pozaziemskich.

Projekt Redwire Regolith Print (RRP) będzie działał w tandemie z istniejącym systemem drukarki (ManD), aby poeksperymentować z drukowaniem 3D symulowanego regolitu. Jeśli to zadziała, załoga ISS zmierzy wytrzymałość powstałego materiału, aby sprawdzić, czy poradzi sobie w trudnych warunkach poza Ziemią.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, RRP może spowodować, że koloniści wydrukują na żądanie przynajmniej część swoich siedlisk. To z kolei może zmniejszyć ilość dostaw budowlanych, które NASA dostarcza na Księżyc i Marsa. Naukowcy przewidzieli siedliska glebowe przez lata, ale ten test jest stosunkowo realistyczny – to próba drukowania 3D gleby o niskiej grawitacji. Mimo, że jest jeszcze wiele do zrobienia, cele długoterminowe Artemida A przyszłe misje na Marsa mogą być bardziej osiągalne.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

READ  Wygląda na to, że pierwotny hel miliardy lat temu wyciekał z jądra Ziemi

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *