Najnowsza dostawa stacji kosmicznej NASA obejmuje system drukowania 3D dla gleby księżycowej

NASA jest o krok bliżej tego Budowanie kolonii na Księżycu i Marsie używając ziemi kul. wszechświat dzisiaj notatki że NASA w przeciwnym razie Misja zaopatrzeniowa ISS obejmowała maszynę mającą na celu pokazanie wydrukowanego w 3D regolitu (tj. gleby lub miękkiej skały) na Księżycu i podobnych powierzchniach pozaziemskich.

Projekt Redwire Regolith Print (RRP) będzie działał w tandemie z istniejącym systemem drukarki (ManD), aby poeksperymentować z drukowaniem 3D symulowanego regolitu. Jeśli to zadziała, załoga ISS zmierzy wytrzymałość powstałego materiału, aby sprawdzić, czy poradzi sobie w trudnych warunkach poza Ziemią.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, RRP może spowodować, że koloniści wydrukują na żądanie przynajmniej część swoich siedlisk. To z kolei może zmniejszyć ilość dostaw budowlanych, które NASA dostarcza na Księżyc i Marsa. Naukowcy przewidzieli siedliska glebowe przez lata, ale ten test jest stosunkowo realistyczny – to próba drukowania 3D gleby o niskiej grawitacji. Mimo, że jest jeszcze wiele do zrobienia, cele długoterminowe Artemida A przyszłe misje na Marsa mogą być bardziej osiągalne.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

READ  Alaska zgłosiła swój drugi przypadek wariantu omikronu, który dotyczy mieszkańca Anchorage, który wyjechał poza stan

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top