Najważniejszym punktem wystawy jest wizyta Ambasador RP

Najważniejszym punktem wystawy jest wizyta Ambasador RP

Salma Ibrahim | Współautor

15 listopada Wystawa Plakatu PolskiegoNiezniewolony umysłOtworzył je Ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych Marek Majerowski w Stephen G. Green School of International and Public Affairs na Florida International University, w galerii Green School.

Wystawa ta prezentowana jest w ramach cyklu wykładów Blanki Rosenstiel Zielonej Szkoły na temat Polski i jej Programu Studiów Europejskich i Eurazjatyckich. Wydarzenie, które ma bezpłatny wstęp, będzie czynne do listopada 2024 roku.

Plakat autorstwa polskiego grafika Jana Lenicy do inscenizacji awangardowej opery Albana Berga Wozzeck w Warszawie z 1964 roku w Operze Narodowej w zapadający w pamięć obraz jednej z końcowych scen. Wozzeck, skomponowany w latach 1914–1922, to tragiczna historia walczącego żołnierza, który zabija w lesie swoją matkę, Marię.

Plakat, nagrodzony złotym medalem na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie w 1966 r., przywołuje tematy biedy, ucisku i zazdrości, a także podkreśla napięcia, jakie panowały w czasach komunizmu w Polsce lat 60. XX wieku. Plakat pozostaje mocny do dziś, stworzył okładkę i skupił się na tym wydarzeniu.

„Wszystko zaczęło się 20 lat temu, kiedy zbierałem informacje podczas wydarzenia reklamowego. Odkryłem, że Wozzeck i plakat są tak odmienne, że widziałem je przez całe życie, szukałem w Google i dowiedziałem się o całej historii ze szkoły” – powiedział Rodrigo Botturi, wskazując na swój ulubiony plakat „Wozzeck”.Polskie plakaty.

W rozmowie z PantherNOW Rodrigo Bottori odpowiedział, że to nie historia Polski go przyciąga, ale historie poszczególnych plakatów. Główną przeszkodą, na jaką natknął się podczas montażu, było znalezienie odpowiednich egzemplarzy do kolekcji, zwłaszcza ze względu na niewielką liczbę oryginalnych egzemplarzy i wysokie ceny.

Marek Majerowski wygłasza przemówienie inauguracyjne Salma Ibrahim, PantherNOW

Oprócz Rodrigo Bottoriego głównym gościem był Marek Majerowski, ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych. „To jest coś, z czego jesteśmy dumni i to jest coś w naszym DNA, co polega na tym, aby docierać do świata zewnętrznego nie tylko słowem, nie tylko literaturą, ale także poprzez sztuki wizualne i promowanie Polski poprzez tego rodzaju sztuki”. Majerowski mówił o wystawie.

READ  Yanni przewodzi, gdy NZ Breakers przełamują sezon kaczek przeciwko Brisbane Bullets

Choć jest dyplomatą, miłośnik kultury, sztuki, literatury i sportu. Przedstawił także sposoby wspierania Polski na świecie, co pokazuje, jak poprzez te plakaty można promować polskie tradycje.

Po współpracy z Polską Szkołą Plakatu Rodrigo zaczął budować kolekcję plakatów, a szkoła jest artystycznym cudem i świadectwem ludzkiej kreatywności, której korzenie sięgają po II wojnie światowej.

Wydarzenie to kompleksowo uchwyciło przesłanie w komentarzu do epoki „Uncaptive Mind”, stanowiąc wspaniały hołd dla wolności artystycznej i silnie kontrastując z „The Captive Mind” Czesława Miłosza.

polerowanie
Plakat polskiego artysty Rafała Olbińskiego Salma Ibrahim, PantherNOW

Najnowszym wydawnictwem grupy był plakat zaprojektowany przez znanego polskiego artystę Rafała Olbińskiego, przedstawiający krwawiące serce w kolorach ukraińskiej flagi i jaskółkę symbolizującą wolność i niepodległość.

Ten poruszający obraz powstał w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę 24 lutego 2021 roku. Inspiracją do powstania tej pracy była córka Olbińskiego, Natalia, która zachęcała ojca do namalowania obrazu wyrażającego współczucie i wsparcie dla narodu ukraińskiego. Ukraina. Ten wzruszający plakat został następnie wystawiony na sprzedaż, aby pomóc w zebraniu funduszy dla ukraińskich dzieci.

Przez cały czas trwania wydarzenia Rodrigo Bottori starał się przekazać wiadomość za pomocą grafiki wizualnej, zachęcając ludzi do kreatywności.

Podkreślił znaczenie pragnienia kreatywności i zaprosił dzisiejszą młodzież, radząc jej, aby przyjęła mentalność „Bądź kreatywny, bądź głodny”.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *