NASA mówi o możliwości zderzenia asteroidy Bennu z Ziemią

NASA właśnie ma zaktualizowany Jej przewidywania dotyczące możliwości zderzenia asteroidy Bennu z Ziemią posunęła się nawet do określenia dokładnej daty, kiedy kolizja będzie najbardziej prawdopodobna: 24 września 2182 roku.

Uwaga, spoiler: Prawdopodobnie nic nam nie jest.

tło: Nasz układ słoneczny zawiera ponad milion Asteroidy, z których większość jest bardzo mała i mało prawdopodobne, aby zbliżyły się do Ziemi.

Jeśli to duża asteroida ona była Jednak zderzenie z powierzchnią Ziemi może być katastrofalne, więc NASA ustanowiła w 2016 r. Biuro Koordynacji Obrony Planetarnej (PDCO) w celu wykrywania i monitorowania wszelkich potencjalnie niebezpiecznych asteroid i opracowania planu. efekty blokujące, Jeśli to możliwe.

Oczekuje się, że Bennu osiągnie odległość 125 000 mil od Ziemi, czyli mniej więcej połowę odległości do Księżyca.

Obecnie PDCO ściśle monitoruje dwie szczególnie zagrożone skały kosmiczne, z których jedna Sprecyzować.

ten asteroida benno: NASA odkryła asteroidę Bennu w 1999 roku. Obecnie znajduje się ona około 200 milionów mil od nas, ale oczekuje się, że osiągnie 125 000 mil w roku 2135 – mniej więcej połowę odległości między Ziemią a Księżycem.

„Wielkości obiektu Bennu… który prawie zniszczyłby rzeczy na wybrzeżu”.

Lindley Johnson

Bennu ma szerokość około jednej trzeciej mili (pół kilometra), a jeśli tak jest Efekt Ziemia może spowodować poważne uszkodzenia.

„[A] Obiekt o wielkości pół kilometra utworzy krater o średnicy co najmniej pięciu kilometrów, który może mieć średnicę do 10 kilometrów”, dyrektor PDCO, Lindley Johnson Powiedział New York Times,.

„Ale obszar zniszczenia byłby znacznie, znacznie szerszy, nawet 100 razy większy od krateru” – kontynuował. „Więc wpływ wielkości ciała Bennu na narody wschodniego wybrzeża w dużej mierze zrujnowałby sytuację na wybrzeżu”.

Misja Ozyrysa Rexa: Aby dowiedzieć się jak najwięcej o asteroidzie Bennu, NASA wystrzeliła w 2016 roku sondę kosmiczną OSIRIS-REx.

READ  Zmęczenie poznawcze spowodowane pracą utrudnia podejmowanie decyzji: jak je zwalczać

Łazik spędził dwa lata dokładnie badając Bennu, rejestrując dane z jego orbity do lądowania na asteroidzie, aby zebrać próbki skał – po raz pierwszy dla NASA.

Próbki te znajdą się w rękach NASA dopiero w 2023 r. (OSIRIS-REx wciąż wraca do domu), ale NASA wykorzystała już to, czego dowiedziała się z sondy, aby zaktualizować swoje prognozy dotyczące asteroidy Bennu.

Lider badania David Farnocchia powiedział w raporcie komunikat prasowy.

„Nigdy wcześniej nie modelowaliśmy tak dokładnie trajektorii asteroidy” – dodał.

co nowego: Według NASA prawdopodobieństwo uderzenia asteroidy Bennu w Ziemię między teraz a 2300 wynosi około 1 na 1750. Jest to niewielka zmiana w stosunku do poprzednich przewidywań (1 na 2700 szans na uderzenie między teraz a 2200).

„Nie martwię się o Beno bardziej niż kiedyś”.

Dawid Farnocchia

NASA ustaliła również najbardziej prawdopodobną datę kolizji z Bennu – 24 września 2182 – ale do tego czasu szanse wynoszą tylko 1 do 2700.

Wniosek, według Farnocchii?

„To nie jest znacząca zmiana”, powiedział New York Times. „Nie martwię się o Beno bardziej niż kiedyś. Potencjał wpływu pozostaje naprawdę niski.”

Bardzo nam się podoba! Jeśli masz komentarz na temat tego artykułu lub masz radę dotyczącą przyszłej historii Freethink, napisz do nas na [email protected].

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *