NASA ogłasza, że ​​próbki asteroid zawierają wodę i węgiel

NASA ogłasza, że ​​próbki asteroid zawierają wodę i węgiel

To jest interesujące.

Zmodyfikowany węgiel

Po wstępnej ocenie NASA ogłosiła, że ​​próbki asteroid pobrane przez sondę OSIRIS-REx z asteroidy Bennu są bogate w wodę i węgiel – „elementy budulcowe życia na Ziemi” – podała NASA. Zwycięska deklaracja.

Badania potwierdzają teorię, że skały kosmiczne, takie jak Bennu, które zderzały się z Ziemią na przestrzeni tysięcy lat, mogły odegrać ważną rolę w ewolucji życia na naszej planecie.

Próbki, jak widać na nowo opublikowanym zdjęciu przedstawiającym zewnętrzną część kompleksu próbek statku kosmicznego, zawierają uwodnione minerały ilaste bogate w węgiel, przy czym węgiel stanowi około pięciu procent masy.

„Próbka OSIRIS-REx to największa bogata w węgiel próbka asteroidy, jaką kiedykolwiek dostarczono na Ziemię, i pomoże naukowcom zbadać pochodzenie życia na naszej planecie dla przyszłych pokoleń” – powiedział administrator NASA Bill Nelson.

Problem śmieci

OSIRIS-REx, który wystrzelono w 2016 roku, dotarł do wysokiej na 550 metrów asteroidy po dwóch latach spędzonych na wrzeszczących po całym Układzie Słonecznym. W 2020 roku jej system zbierania próbek, zwany mechanizmem pobierania próbek Touch-and-Go (TAGSAM), przeskanował powierzchnię asteroidy, zbierając szacunkowo 8,8 uncji materiału.

W zeszłym miesiącu cenny ładunek statku kosmicznego wylądował na pustyni w Utah. Od tego czasu naukowcy analizują wyniki, pobierając próbki w czystym laboratorium. Sonda kosmiczna OSIRIS-REx kieruje się obecnie do innej asteroidy zwanej Apophis.

Dzisiejsze ogłoszenie stanowi ekscytujący, choć wczesny sygnał, że misja odniosła już duży sukces. W rzeczywistości naukowcom nie udało się jeszcze otworzyć samego TAGSAM-u, po tym jak znaleźli w pojemniku zawierającym go mnóstwo próbek, co spowolniło bieżącą analizę.

„Nauka uzyskana dotychczas podczas misji, wraz z próbkami, które dopiero teraz pozyskaliśmy, to dopiero początek bogactwa wiedzy, jakiego możemy oczekiwać od OSIRIS-REx” – powiedziała Eileen Stansbury, główna naukowiec w Johnson Space Center. Podczas dzisiejszego ogłoszenia.

READ  Orangutany mogą nie interesować się beatboxem, ale na pewno coś robią

Więcej o misji: Naukowcy są zaskoczeni obfitością materiału w próbce asteroidy

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *