NASA przedstawia projekt wiadomości dla ludzkości zmierzającej do Europy, księżyca Jowisza

NASA przedstawia projekt wiadomości dla ludzkości zmierzającej do Europy, księżyca Jowisza

Ta strona tablicy pamiątkowej zamontowanej na należącym do NASA statku kosmicznym Europa Clipper przedstawia odręczny wiersz autorstwa amerykańskiej laureatki poetki Ady Lemon „Pochwała tajemnicy: Oda do Europy”. Zostanie on przymocowany do maleńkiego krzemowego chipa, na którym zapisane będą podane przez społeczeństwo nazwiska. Źródło obrazu: NASA/JPL-Caltech

Po wystrzeleniu w październiku należąca do agencji sonda kosmiczna Europa Clipper będzie zawierać wielowarstwową wysyłkę obejmującą ponad 2,6 miliona nazwisk przesłanych przez społeczeństwo.

Podążać NASAZgodnie z tradycją wysyłania inspirujących wiadomości w przestrzeń kosmiczną agencja ma specjalne plany dotyczące Europe Clipper, który zostanie wystrzelony jeszcze w tym roku w stronę Europy, księżyca Jowisza. Księżyc wykazuje mocne dowody na istnienie oceanu pod lodową skorupą, zawierającego ponad dwukrotnie więcej wody niż wszystkie oceany Ziemi razem wzięte. Trójkątna metalowa płytka na statku kosmicznym będzie szanować to połączenie z Ziemią na kilka sposobów.

W sercu artefaktu znajduje się odręczny napis autorstwa amerykańskiej laureatki poety Ady Lemon.Pochwała ciemności: oda do Europy„, wraz z silikonowym mikrochipem, na którym wydrukowano ponad 2,6 miliona nazwisk przesłanych przez społeczeństwo. Mikrochip będzie centralnym elementem ilustracji butelki w centrum układu Jowisza — nawiązanie do kampanii NASA „Wiadomość w butelce” , która zaprosiła publiczność do zgłaszania swoich nazwisk wraz ze statkiem kosmicznym.

„Złota płyta” dla Europy

Wykonana z tantalu i o wymiarach około 18 x 28 cm (7 x 11 cali) płyta zawiera elementy graficzne po obu stronach. Panel skierowany na zewnątrz przedstawia grafikę podkreślającą połączenie kraju z Europą. Lingwiści zebrali nagrania słowa „woda” używanego w 103 językach z rodzin językowych z całego świata. Pliki audio zostały przekształcone w kształty fal (wizualne reprezentacje fal dźwiękowych) i wytrawione na płycie. Kształty fal rozchodzą się od symbolu reprezentującego znak amerykańskiego języka migowego oznaczający „wodę”.

Płyta z falami wodnymi NASA Europa Clipper

Grafika po tej stronie panelu, która zamyka właz do skarbca należącego do NASA statku Europa Clipper, przedstawia kształty fal, które stanowią wizualną reprezentację fal dźwiękowych tworzonych przez słowo „woda” w 103 językach. Pośrodku znajduje się symbol reprezentujący znak amerykańskiego języka migowego, oznaczający „wodę”. Źródło obrazu: NASA/JPL-Caltech

Aby usłyszeć dźwięk używanych języków i zobaczyć znak, przejdź do: go.nasa.gov/MakeWaves.

READ  Czy jesteśmy moralnie gotowi do założenia sklepu w kosmosie? - Ars Technica

W duchu statku kosmicznego Voyager Złota płytaWielowarstwowy przekaz w Europa Clipper, zawierający dźwięki i obrazy oddające bogactwo i różnorodność życia na Ziemi, ma na celu pobudzenie wyobraźni i zaoferowanie jednolitej wizji.

„Zawartość i projekt panelu skarbca Europa Clipper jest skąpana w znaczeniu” – powiedziała Lori Glaze, dyrektor Wydziału Nauk Planetarnych w siedzibie NASA w Waszyngtonie. „Obraz łączy w sobie to, co ludzkość ma do zaoferowania we wszechświecie – naukę, technologię, edukację, sztukę i matematykę. Przesłanie o połączeniu przez wodę, niezbędnym dla całego życia, jakie znamy, doskonale ilustruje połączenie Ziemi z tym tajemniczym oceanem świat, który postanowiliśmy zbadać.”

Dostęp do wszechświata

W 2030 roku, po przebyciu dystansu 2,6 miliarda km, Europa Clipper zacznie krążyć po orbicie Ziemi. Jowisz, wykonując 49 lotów blisko Europy. Aby ustalić, czy istnieją warunki, w których może istnieć życie, wykorzystano potężny zestaw statków kosmicznych Narzędzia naukowe Będzie gromadzić dane na temat oceanu podpowierzchniowego Księżyca, lodowej skorupy, cienkiej atmosfery i środowiska kosmicznego. Elektronika tych instrumentów jest umieszczona w masywnym metalowym skarbcu zaprojektowanym w celu ochrony przed ostrym promieniowaniem Jowisza. Tablica pamiątkowa zamknie dziurę w skarbcu.

Dowiedz się więcej o tym, jak zaprojektowano ryciny na płycie sklepienia Europe Clipper i o inspiracji dla wielowarstwowego listu na płycie. Źródło: NASA/Laboratorium Napędów Odrzutowych-Instytut Technologiczny w Kalifornii

Ponieważ poszukiwanie warunków do zamieszkania ma kluczowe znaczenie dla misji,… Równanie Drake’a Grawer również na tabliczce – stroną skierowaną do wewnątrz. Astronom Frank Drake opracował wzór matematyczny w 1961 roku, aby oszacować możliwość znalezienia zaawansowanych cywilizacji pozaziemskich. Od tego czasu równanie to inspiruje i ukierunkowuje badania w astrobiologii i dziedzinach pokrewnych.

Dodatkowo grafika na skierowanej do wewnątrz stronie tablicy będzie zawierać odniesienie do częstotliwości radiowych uznawanych za odpowiednie do komunikacji międzygwiezdnej, symbolizując, w jaki sposób ludzkość wykorzystuje to pasmo radiowe do słuchania wiadomości z wszechświata. Te specyficzne częstotliwości odpowiadają falom radiowym emitowanym w przestrzeń kosmiczną przez składniki wody i astronomowie nazywają je „dziurą wodną”. Są one przedstawione na płycie jako linie emisji radiowej.

READ  „Było pilne przeszukanie”

Wreszcie na tablicy znajduje się portret jednego z założycieli nauk planetarnych, Rona Greeleya, którego wczesne wysiłki na rzecz rozwoju misji Europa dwie dekady temu położyły podwaliny pod Europa Clipper.

„Przy projektowaniu tego panelu połączyliśmy wiele pomysłów i inspiracji, tak jak to zrobiliśmy podczas samej misji” – mówi naukowiec Robert Pappalardo z Jet Propulsion Laboratory NASA w południowej Kalifornii. „To była podróż trwająca dziesięciolecia i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co Europa Clipper pokaże nam w tym wodnym świecie”.

Po zakończeniu montażu Europa Clipper w JPL statek kosmiczny zostanie wysłany do należącego do NASA Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego na Florydzie w ramach przygotowań do wystrzelenia w październiku.

Więcej o misji

Głównym celem naukowym Europe Clippera jest ustalenie, czy pod lodowym księżycem Jowisza, Europą, znajdują się miejsca, w których może istnieć życie. Trzy główne cele naukowe misji to określenie grubości lodowej skorupy Księżyca i jej interakcji powierzchniowych z oceanem poniżej, zbadanie jej składu i scharakteryzowanie jego geologii. Szczegółowe badanie Europy w ramach misji pomoże naukowcom lepiej zrozumieć potencjał astrobiologiczny światów nadających się do zamieszkania poza naszą planetą.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *