NASA przenosi dwóch astronautów Boeing Starliner do SpaceX Crew Dragon

Członkowie załogi NASA w misji SpaceX Crew-5 na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Na zdjęciu od lewej astronauci NASA Nicole Mann i Josh Cassada. źródło: NASA

NASA Przeniesione astronauci aktorskie Nicole Mann i Josh Cassada SpaceX Misja Crew-5 na Międzynarodową Stację Kosmiczną w ramach Commercial Crew Program.

Mann i Cassada będą służyć odpowiednio jako dowódca i pilot statku kosmicznego podczas misji Crew-5. Dodatkowi członkowie załogi zostaną ogłoszeni później.

Oczekuje się, że Crew-5 wystartuje nie później niż jesienią 2022 roku na rakiecie Falcon 9 z Launch Complex 39A w NASA Kennedy Space Center na Florydzie. Duet i ich koledzy dołączą do załogi ekspedycyjnej na pokładzie stacji na dłuższy pobyt, aby prowadzić działalność naukową na rzecz ludzkości i eksploracji.

Nicole i Josh wykonali niesamowitą robotę, wprowadzając astronautów w szkolenie i drogę naprzód, aby mogli latać na pokładzie statku kosmicznego Starliner Boeinga. Zdobyli doświadczenie, które zdobędą podczas szkolenia do latania na pokładzie statku kosmicznego SpaceX Crew Dragon i pracy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, powiedziała Catherine Lueders, zastępca administratora w Dyrekcji Operacji Kosmicznych w siedzibie NASA w Waszyngtonie. „Zespół NASA ma szczęście, że ma dwóch komercyjnych partnerów załogi i będzie nadal współpracować z Boeingiem i SpaceX, aby przygotować astronautów NASA i naszych międzynarodowych partnerów do lotu do iz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na amerykańskim statku kosmicznym”.

Sonda Boeing CST-100 Starliner na orbicie

Artystyczna ilustracja statku kosmicznego Boeing CST-100 Starliner na orbicie. kredyt: Boeing

Mann i Cassada zostali wcześniej przydzieleni do misji odpowiednio w Boeing Crew Flight Test i Boeing Starliner 1. NASA ustaliła, że ​​ważne jest wykonanie tych resetów, aby dać Boeingowi czas na ukończenie rozwoju Starlinera, ponieważ trwają plany astronautów, aby zdobyć doświadczenie w lotach kosmicznych, aby zaspokoić przyszłe potrzeby misji agencji.

Astronauci NASA Butch Willmore, Mike Fink i Sonny Williams będą nadal dostarczać Boeingowi wiedzę specjalistyczną, podczas gdy agencja przygotowuje się do testów w locie Boeinga dla załogi NASA. W przyszłości zostaną przeprowadzone dodatkowe misje Boeinga.

READ  Ciekawość wędrowała tym samym gigantycznym kraterem przez 9 lat. To może nie być to, o czym myśleliśmy

Mann pochodzi z Kalifornii i jest pułkownikiem Korpusu Piechoty Morskiej. Otrzymała tytuł Bachelor of Science in Mechanical Engineering z US Naval Academy oraz Master of Science in Mechanical Engineering ze specjalizacją Mechanika Płynów na Uniwersytecie Stanforda. Jest pilotem testowym F/A-18 z ponad 2500 godzinami lotu w ponad 25 samolotach. NASA wybrała Manna na astronautę w 2013 roku. Będzie to jej pierwszy lot w kosmos.

SpaceX Crew Dragon dokujący na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Koncepcja tego artysty przedstawia smoka załogi SpaceX dokującego do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, tak jak miałoby to miejsce podczas misji dla programu komercyjnego załogi NASA. NASA współpracuje z Boeingiem i SpaceX, aby zbudować nową generację statku kosmicznego klasy ludzkiej, zdolnego do transportu astronautów na stację iz powrotem na Ziemię, rozszerzając w ten sposób możliwości badawcze na orbicie. Źródło: SpaceX

„To była życiowa okazja, aby trenować na zupełnie nowym statku kosmicznym, Boeing Starliner, i wspaniale było pracować z zespołem Boeinga” – powiedział Mann. „Cieszę się, że mam okazję trenować na innym nowym statku kosmicznym – SpaceX Crew Dragon – i doceniam różnicę w NASA, która to umożliwiła. Jestem gotowy do lotu i służby na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.”

Cassada dorastał w White Bear Lake w Minnesocie i jest fizykiem i pilotem testowym w marynarce wojennej USA. Uczęszczał do college’u w Michigan, a następnie ukończył doktorat. Badania w Narodowym Laboratorium Akceleratora Fermiego, zanim zostanie pilotem marynarki wojennej. Cassada zgromadził ponad 4000 godzin lotu w ponad 45 różnych samolotach. NASA wybrała go na astronautę w 2013 roku. Będzie to jego pierwszy lot kosmiczny.

„Wspaniale było spędzić ostatnie kilka lat na treningu z połączonym zespołem Boeinga i NASA i naprawdę nie mogę się doczekać, aby móc teraz trenować ze SpaceX na nowym statku kosmicznym. Trening krzyżowy w obu programach jest wyjątkową okazją do uczyć się, ale także zapewnić cenny wgląd przyszłym astronautom prowadzącym te statki kosmiczne”. Oczywiście, Nicole i ja jesteśmy bardzo podekscytowani pracą na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przeprowadzaniem bieżących operacji, a także przyczynianiem się do przyszłych eksploracji poza niską orbitą okołoziemską. ”

READ  Ten mózg pozostał nienaruszony w skamielinie sprzed 310 milionów lat

Od ponad 20 lat NASA konsekwentnie zatrudnia astronautów mieszkających i pracujących na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, rozwijając wiedzę naukową i demonstrując nowe technologie, przez co przełomowe badania naukowe nie są możliwe na Ziemi. W ramach globalnego przedsięwzięcia 242 osoby z 19 krajów odwiedziły wyjątkowe Laboratorium Mikrograwitacyjne, w którym odbyło się ponad 3000 badań naukowych i edukacyjnych prowadzonych przez naukowców ze 108 krajów.

Stacja jest kluczowym testem dla NASA, aby zrozumieć i przezwyciężyć wyzwania związane z długoterminowymi lotami w kosmos oraz rozszerzyć możliwości komercyjne na niskiej orbicie okołoziemskiej. Ponieważ firmy komercyjne koncentrują się na świadczeniu usług transportu kosmicznego ludzi i rozwijaniu solidnej gospodarki LEO, NASA może skupić się na budowie statków kosmicznych i rakiet do misji kosmicznych na Księżyc i Mars.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top