NASA tworzy relację z wyjazdu misji Axiom 3 ze stacji kosmicznej

NASA tworzy relację z wyjazdu misji Axiom 3 ze stacji kosmicznej

Nota redaktora, 3 lutego 2024 r.: NASA, Axiom Space i SpaceX mają obecnie za cel nie później niż w poniedziałek, 5 lutego, oddzielenie pojazdu Axiom Mission 3 od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Od soboty 3 lutego zespoły wstrzymują możliwość wydokowania statku kosmicznego SpaceX Dragon i członków załogi Axiom ze względu na warunki pogodowe u wybrzeży Florydy. Następna recenzja pogody zaplanowana jest na godzinę 20:00 czasu wschodniego w sobotę, 3 lutego. NASA przekaże dodatkowe informacje na temat zasięgu.

NASA zapewni transmisję na żywo z wydokowania i odlotu prywatnego lotu astronautów Axiom Mission 3 (Ax-3) z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zanim załoga powróci na Ziemię.

Czteroosobowa załoga astronautów ma odłączyć się nie później niż o 6:05 czasu wschodniego w sobotę 3 lutego ze skierowanego w przestrzeń portu modułu Harmony stacji na statku kosmicznym SpaceX Dragon, aby rozpocząć podróż do domu i wylądować na wybrzeże. Floryda.

NASA będzie transmitować na żywo wspólne operacje stacji kosmicznej z Axiom Space i SpaceX. Relacja z przygotowań do zamknięcia włazu rozpocznie się o 4:00, a relacja NASA z procesu odłączania zostanie wznowiona o 5:45.

Pokrycie będzie dostępne w dniu NASA+NASA TV, aplikacja NASA, youtubeOraz strona internetowa agencji. Dowiedz się, jak przesyłać strumieniowo telewizję NASA na różne platformy, w tym media społecznościowe.

Czterej astronauci, Michael Lopez-Alegría, Walter Velade, Markus Wandt i Albert Jezeravci, po zakończeniu misji spędzą w kosmosie około dwóch tygodni. Załoga Axiom wraz z Ekspedycją 70 podkreśliła swój pobyt na pokładzie stacji kosmicznej podczas lotu Pożegnalne uwagi W piątek przed ich separacją.

SpaceX Dragon powróci na Ziemię, przewożąc ponad 550 funtów ładunku, w tym instrumenty NASA i dane z ponad 30 różnych eksperymentów przeprowadzonych przez załogę podczas swojej misji. Opadu należy spodziewać się około godziny 19:00

Ax-3, trzecia prywatna misja astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną, została pomyślnie wystrzelona 18 stycznia z należącego do NASA Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego na Florydzie.

READ  Naukowcy odkrywają istnienie tajemniczego Układu Słonecznego w kosmosie

Relacja NASA z dokowania i odlotu Ax-3 jest następująca (wszystkie godziny podano czasu wschodniego i mogą one ulec zmianie w zależności od operacji):

Sobota 3 lutego

4 rano – zasięg NASA rozpoczyna się o 4:15 rano Zamknij właz

5:45 – zasięg NASA trwa do 6:05 Oddokowanie

Zasięg NASA kończy się około 30 minut po separacji, kiedy kończą się wspólne operacje stacji kosmicznej z zespołami misyjnymi Axiom Space i SpaceX. Axiom Space wznowi relację z powrotu Dragona na Ziemię i jego lądowania na ziemi firmy strona internetowa.

Misja Axe-3 jest częścią wysiłków NASA mających na celu pobudzenie rynku komercyjnego na niskiej orbicie okołoziemskiej i wkroczenie w nową erę eksploracji kosmosu, która umożliwi większej liczbie osób i organizacji latanie przy wielu celach misji. To partnerstwo rozszerza zakres ludzkich lotów kosmicznych i otwiera dostęp do niskiej orbity okołoziemskiej i Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dla większej liczby ludzi, nauki i możliwości komercyjnych.

Dowiedz się więcej o tym, jak NASA wspiera gospodarkę kosmiczną na niskiej orbicie okołoziemskiej:

https://www.nasa.gov/humans-in-space/commercial-space/

-koniec-

Julianne Coulter
Siedziba, Waszyngton
202-358-1100
[email protected]

Rebekę Turkington
Centrum Kosmiczne Johnsona w Houston
281-483-5111
[email protected]

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *