NASA wykryła załamanie w ramieniu spiralnym Drogi Mlecznej rozciągającym się na 3000 lat świetlnych

NASA odkryła „pęknięcie” w jednym z ramion spiralnych Drogi Mlecznej, które może dać nowe szczegóły dotyczące przeszłości galaktyki.

Odkrycie, które według NASA wygląda jak „srebro wystające z drewnianej deski”, rozciąga się na 3000 lat świetlnych od jednego z ramion galaktyki i obejmuje gwiazdy oraz grupę czterech mgławic.

Jest to pierwsza zidentyfikowana duża struktura, która jest zlokalizowana zupełnie inaczej niż odpowiadające jej ramiona i jest ważnym odkryciem, biorąc pod uwagę, że naukowcy wciąż nie znają pełnej struktury samej galaktyki, ponieważ Ziemia znajduje się w jej wnętrzu.

NASA odkryła „złamanie” w jednym z ramion spiralnych Drogi Mlecznej

NASA powiedziała, że ​​to odkrycie jest podobne do

NASA powiedziała, że ​​odkrycie przypominało „drzew wyłaniający się z drewnianej deski”. Struktura rozciąga się na 3000 lat świetlnych i obejmuje gwiazdy i cztery mgławice

„To jak stanie na środku Times Square i próba narysowania mapy Manhattanu” – napisała NASA w wiadomości. oświadczenie.

Eksperci byli w stanie znaleźć obiekt za pomocą Kosmicznego Teleskopu Spitzer NASA – zanim został wycofany w styczniu 2020 r. – wraz z danymi z misji Gaia Europejskiej Agencji Kosmicznej, aby zmierzyć dokładną odległość gwiazd w ramieniu.

według ten którySonda Gaia, wystrzelona w 2013 roku, została zaprojektowana do stworzenia trójwymiarowej mapy Drogi Mlecznej z „bezprecedensowymi pomiarami prędkości pozycyjnej i radialnej”.

Po przyjrzeniu się danym naukowcom udało się ustalić, że „zepsuta” struktura poruszała się w przestrzeni z mniej więcej taką samą prędkością i kierunkiem jak samo ramię, znane jako ramię łukowe.

Główny autor badania, Michael Cohen, astrofizyk z California Institute of Technology, powiedział w oświadczeniu oświadczenie.

Eksperci byli w stanie znaleźć tę funkcję za pomocą Kosmicznego Teleskopu Spitzer NASA (na zdjęciu) – przed wycofaniem go na emeryturę w styczniu 2020 r.

Eksperci byli w stanie znaleźć tę funkcję za pomocą Kosmicznego Teleskopu Spitzer NASA (na zdjęciu) – przed wycofaniem go na emeryturę w styczniu 2020 r.

Większość modeli Drogi Mlecznej sugeruje, że ramię łuku tworzy spiralę o kącie nachylenia około 12 stopni, ale zbadana przez nas struktura naprawdę wyróżnia się na około 60 stopni.

READ  Fizycy przewidują, że Ziemia stanie się światem chaotycznym, z tragicznymi konsekwencjami

Odbywa się to poprzez pomiar kąta nachylenia ramienia i porównywanie go do okręgu o kącie nachylenia 0 stopni.

Jednak nowe obserwacje wskazują, że struktura „naprawdę wystaje pod kątem około 60 stopni” – dodał Kuhn.

„Kiedy połączymy dane Gai i Spitzera i wreszcie zobaczymy tę szczegółową mapę 3D, widzimy, że w tym regionie występuje duża złożoność, która nie była wcześniej widoczna”.

Nowo odkryta struktura zawiera również cztery mgławice – Mgławica Orzeł (który zawiera plik Filary Stworzenia), ten Mgławica Omega, ten Potrójna Mgławica, a Mgławica Laguna.

Mgławice to międzygwiazdowe obłoki gazu, pyłu i wodoru w kosmosie.

Jest to pierwsza główna struktura zdefiniowana zupełnie inaczej niż odpowiadające jej ramiona

Jest to pierwsza główna struktura zdefiniowana zupełnie inaczej niż odpowiadające jej ramiona

Nadal nie jest jasne, dlaczego kąty kadłuba i ramion są tak różne

Nadal nie jest jasne, dlaczego kąty kadłuba i ramion są tak różne

Nadal nie jest jasne, dlaczego kąty kadłuba i ramion są tak różne.

Naukowcy nie są jeszcze pewni, jak i dlaczego tworzą się ramiona na galaktykach – w tym przypadku ramiona spiralne – ale odkrycie może rzucić na to światło.

„Ostatecznie jest to przypomnienie, że istnieje wiele niepewności dotyczących wielkoskalowej struktury Drogi Mlecznej i musimy przyjrzeć się szczegółom, jeśli chcemy zrozumieć szerszy obraz” – powiedział jeden ze współautorów badania.

Ta struktura jest niewielką częścią Drogi Mlecznej, ale może nam powiedzieć coś ważnego o całej galaktyce.

Badanie zostało opublikowane w lipcu w czasopiśmie naukowym Astronomia i astrofizyka.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *