NASA zrobiła zdjęcie lotnicze statku kosmicznego Curiosity wspinającego się na Mont Merco na powierzchni Marsa

Rover Curiosity na swojej wspinaczce. NASA / Jet Propulsion Laboratory – California Institute of Technology / lub Arizona

  • Mars Reconnaissance Orbiter NASA zauważył wspinaczkę na skalistą skałę znaną jako Mont Merco.

  • Zdjęcie zostało zrobione 167,5 mil nad łazikiem.

  • Wzgórza poza regionem, które zyskały przydomek od francuskiej góry, są bogate w siarczany.

Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) NASA Zrób dramatyczne zdjęcie … Ciekawość Łazik wspina się na Monte Mercu, teren, w pobliżu centrum krateru Gale, Według Lunar and Planetary Laboratory Uniwersytetu Arizony.

MRO wykonało zdjęcie 18 kwietnia przy użyciu narzędzia do eksperymentów naukowych z obrazowaniem w wysokiej rozdzielczości (HiRISE), które może zidentyfikować funkcje tak małe, jak stół kuchenny. Tak więc nawet 167,5 mil nad łazikiem w tamtym czasie łazik Curiosity był wielkości samochodu w zasięgu wzroku. Zgodnie z opisem obrazu HiRISE Team.

Od 2014 roku Curiosity wspina się na 3-milowy Mount Sharp, centralny szczyt Krateru Gale. Jego misją było przeszukanie Czerwonej Planety pod kątem przeszłych oznak życia drobnoustrojów. Na początku marca Curiosity zaczyna zbliżać się do Mont Mercou, którego nazwa pochodzi od góry we Francji, Jak wspomniałem w środku.

W ciągu pierwszych dwóch lat na powierzchni Marsa Curiosity potwierdził, że krater Gale był jeziorem wypełnionym substancjami chemicznymi nadającymi się do życia. Od tego czasu Curiosity odkrył materię organiczną. Odkryj tajemnicze skoki poziomu metanu w atmosferze MarsaI znalazłem na to dowód Małe stawy solne Pozostało, gdy Mars wysychał.

Ciekawość prawdopodobnie ujawni więcej tajemnic dotyczących przeszłości Marsa podczas eksploracji Mon Mercko.

„To jest to, do czego zmierzamy” – powiedziała Abigail Freeman, naukowiec z projektu Curiosity z Jet Propulsion Laboratory w Południowej Kalifornii. Aktualizacja wideo.

Przeczytaj oryginalny artykuł pod adresem //www.everydayhealth.com/drugs/ Zainteresowany biznesem

READ  W Afryce koktajl strzałów napędza niepewną kampanię szczepień przeciwko koronawirusowi

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *