Nastolatek, który od 11 dni korzysta z respiratora, zachęca ludzi do zaszczepienia się

15-letni nastolatek z Florydy zachęca tych, którzy kwalifikują się do otrzymania szczepionki COVID-19 po kilkudniowej hospitalizacji z wirusem.

w wywiad z CNN, Paulina Velasquez powiedziała, że ​​zaraziła się COVID-19 w lipcu i doświadczyła utraty smaku i zapachu, trudności w oddychaniu i bólów głowy.

Nie była szczepiona przeciwko tej chorobie.

W ciągu tygodnia została wysłana do szpitala, gdzie została podłączona do respiratora z powodu niskiego poziomu tlenu.

„To był najstraszniejszy moment, kiedy mi powiedzieli, ponieważ nie wiedziałam, czego się spodziewać. Zaczęłam zadawać pytania” – powiedziała CNN jej matka, Agnes Velasquez.

Sieć poinformowała również, że miała zapalenie płuc. Lekarze wprowadzili ją w śpiączkę medyczną i przez 11 dni była podłączona do respiratora. Szpital zwolnił ją później w połowie sierpnia.

„To bardzo niebezpieczny wirus”, Paulina powiedziała CNN. „Ten wirus nie wybiera i nie wybiera, kogo zaraża. Może zarazić ciebie tak samo mocno, jak mnie. Nie chcę, żeby ktokolwiek przechodził przez to, przez co przeszłam. ”

Powiedziała, że ​​planuje się zaszczepić, zanim zachoruje.

„Moje przesłanie, technicznie rzecz biorąc, jest po prostu, jeśli kwalifikujesz się do szczepionki, zrób to. Planuję się zaszczepić, gdy tylko mój lekarz poinformuje nas, kiedy będzie to możliwe” – dodała.

Niestety historia Velasqueza nie jest wyjątkowa. Stany Zjednoczone nadal odnotowują wzrost przypadków COVID-19 z powodu wysoce zaraźliwego wariantu delta, szczególnie w stanach o niskim wskaźniku szczepień.

Według danych, które zebrałem, Floryda ma jeden z najwyższych dziennych wskaźników zachorowań na koronawirusa po Teksasie New York Times.

Lekarze zauważyli również wzrost liczby przypadków COVID-19 dla dzieci, w związku z ponownym otwarciem szkół i zajęć osobistych. Szczególnie niepokojąca jest wysoka zachorowalność na zakażenia wśród dzieci, ponieważ szczepionka nie została jeszcze dopuszczona do obrotu dla nieletnich poniżej 12 roku życia.

READ  5 rzeczy do zrobienia w 2022, aby poprawić zdrowie serca, według American Heart Association

Zarówno Pfizer, jak i Moderna powiedzieli, że rozpoczęli próby przetestowania szczepionki COVID-19 u dzieci poniżej 12 roku życia, chociaż nie jest jasne, kiedy zastrzyk będzie dostępny dla tej grupy wiekowej.

według dane Z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) Stany Zjednoczone odnotowały w piątek prawie 158 000 nowych przypadków COVID-19 i ponad 164 000 poprzedniego dnia.

Prawie 73 procent Amerykanów w wieku 12 lat i starszych otrzymało co najmniej jeden zastrzyk szczepionki, podczas gdy 62 procent zostało w pełni zaszczepionych.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top