Nauczycielka z objawami COVID nie ma maski, co sprawia, że ​​jej lekcje stają się przeżyciem

Powiększenie / Dwa semestry musiały zostać zamknięte ze względu na szereg problemów z utrzymaniem polityki mającej na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii.

W piątek CDC wydało raport który śledził rozprzestrzenianie się zmiennej delta przez szkołę podstawową w Kalifornii. Kuszące jest przekształcenie tego w rażąco nieodpowiedzialną historię – nauczyciel nie został zaszczepiony i nie czytał w klasie i jest nieprzekonujący. Ale z drugiej strony zawiera szereg ostrzeżeń o tym, jak nasz system zdrowia publicznego pozostaje obciążony, gdy zbliżamy się do dwóch lat od wybuchu pandemii. Podkreśla również, w jaki sposób zmienna delta zapewnia, że ​​małe błędy mogą łatwo przerodzić się w duże problemy.

Jedno złe jabłko

Szkoła, o której mowa, była mała, liczyła nieco ponad 200 uczniów i 24 pracowników. Jest to szkoła podstawowa, co oznacza, że ​​jej uczniom brakuje maksymalnych dozwolonych szczepionek. Ale szkoła zrobiła kilka rzeczy dobrze. Klasy były małe, a poszczególne klasy były trzymane w osobnych pomieszczeniach, z otwartymi drzwiami i oknami oraz zainstalowanymi urządzeniami do oczyszczania powietrza. Istniała również stała polityka, która wymagała używania maski na miejscu.

Ale nie wszystko było idealne. CDC zauważa, że ​​dwóch z 24 pracowników nie zostało zaszczepionych. Chociaż szczepionka może wyraźnie przenosić wariant delta, prawdopodobnie będą mniej zaraźliwe, aw najgorszym przypadku będą zaraźliwe przez krótszy okres czasu.

Jeden niezaszczepiony członek personelu, nauczyciel, zaczął odczuwać przekrwienie i zmęczenie 19 maja, problemy, które przypisywali alergiom. (Podejrzewam, że większość z nas miała w ciągu ostatniego roku rozmowę wewnętrzną na temat „alergii czy COVID?”). . Wtedy ten problem został pogłębiony przez dwa złe wybory. Nauczyciel dużo włożył w autodiagnozę alergii i nadal chodził do szkoły. I w tym czasie, czytając do klasy, nauczyciel zdjął maskę.

READ  Australijczyk, pies, ma starcie z zabójczą ośmiornicą o niebieskich obrączkach

23 maja wróciły wyniki badań, a nauczycielka potwierdziła infekcję.

W tym momencie okręg szkolny ponownie zareagował dobrze, zamykając klasy i rozpoczynając przeprowadzanie egzaminów na dużą skalę. Ale do tego momentu co najmniej 12 z 22 uczniów w klasie zostało zarażonych (rodzice dwóch uczniów odrzucili test). W dwóch rzędach siedzeń najbliżej nauczyciela ośmiu z dziewięciu badanych uczniów miało infekcję. W pozostałej części klasy zarażonych było 28 procent uczniów.

poza klasą

Z niejasnych powodów infekcja rozprzestrzeniła się na drugi semestr – CDC zauważa, że ​​było to prawdopodobnie spowodowane przypadkowymi interakcjami między uczniami poza klasą szkolną. Sześć przypadków miało miejsce w tej klasie, chociaż co najmniej dwie zarażone osoby odebrały je od trzeciej osoby w sypialni utrzymywanej przez niektórych rodziców uczniów. W innych klasach zidentyfikowano cztery inne indywidualne przypadki. Nie można stwierdzić, czy pochodziły one z kontaktu w szkole, czy z rozprzestrzenienia się społeczności.

Uczniom udało się przenieść wirusa łącznie na ośmioro rodziców i rodzeństwo. W tym samym czasie zdiagnozowano również szereg przypadków w społeczności. Wszystkie te wirusy były blisko spokrewnione z wersją szczepu Delta, którą miał nauczyciel, więc ich związek z epidemią w szkole jest niepewny. CDC zauważa jednak, że społeczność ma wskaźnik szczepień przekraczający 72 procent, co może ograniczyć zasięg epidemii.

Na szczęście nikt z tą chorobą nie wymagał hospitalizacji.

Wszystko to pokazuje, jak trudno jest naprawić sytuację z powodu infekcji delta i ich utrzymywania się w większości społeczności w Stanach Zjednoczonych. Szkoła wprowadziła rozsądną politykę, chociaż nie wymagała zaszczepienia wszystkich pracowników. Polityka ta została podważona przez szereg problemów, które pozornie nie są całkowicie nierozsądne. Przed pandemią ludzie często szli do pracy, gdy byli chorzy, a mylenie COVID-19 z alergiami było prawdopodobnie powszechnym doświadczeniem. Prawdopodobnie wszyscy w ciągu ostatniego półtora roku stosowaliśmy wyjątki od najlepszych praktyk w zakresie zdrowia publicznego, takie jak noszenie masek od czasu do czasu. Jako społeczność zdecydowaliśmy się zaakceptować dwudniową zmianę wyników testów.

READ  Wychwytuj dwutlenek węgla i wydajnie przekształcaj go w energię

Wszystkie te łatwe do popełnienia błędy są spotęgowane, gdy tło rozprzestrzeniania się społeczności jest wyższe, i to jest obecnie prawdą na dużych obszarach Stanów Zjednoczonych. W wielu z tych obszarów Nawet przywódcy polityczni aktywnie interweniują Ze szkołami próbującymi wdrożyć politykę, która była stosowana w hrabstwie Marin.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *