Naukowcy pobrali DNA nosorożca włochatego z odchodów hien. To jest niesamowite.

Naukowcy pobrali DNA nosorożca włochatego z odchodów hien.  To jest niesamowite.
  • Naukowcy po raz pierwszy zrekonstruowali genom mitochondrialny nosorożca włochatego europejskiego.

  • Ekstrakcja DNA ze skamieniałych odchodów hien miała kluczowe znaczenie w tym procesie.

  • Korzystając z DNA, zespół był w stanie prześledzić pochodzenie nosorożca.


Fascynującą częścią rekonstrukcji genomu mitochondrialnego nosorożca włochatego europejskiego po raz pierwszy w historii musi być fakt, że naukowcy zrekonstruowali… cóż… mitochondria nosorożca włochatego europejskiego. Genom. Ale w tej konkretnej historii źródło tego DNA może być jeszcze bardziej interesujące: naukowcom udało się je uzyskać ze skamieniałych odchodów hien.

Zespół badawczy odpowiedzialny za ten projekt – i jego ustalenia opublikowany W magazynie Listy z biologii —Mówi, że to znika Antyczna Coelodonta, „charakterystyczny typ megafauny eurazjatyckiego plejstocenu”, rozpoczął się około 10 000 lat temu. Pomimo wczesnego odzyskania wielu próbek z Archeologiczny miejscach, genomy populacji nie były dostępne. Wszystkie dane genomiczne pochodziły wyłącznie od populacji syberyjskich.Zespół badawczy odwiedził więc dwie jaskinie w Niemczech, gdzie znalazł skamieniałe odchody hien, głównego drapieżnika nosorożców. „Zastosowanie koprolitu [fossilized feces] O hienach jaskiniowych wydobytych w warstwach środkowego paleolitu w dwóch jaskiniach w Niemczech autorzy piszą: „Wyizolowaliśmy i wzbogaciliśmy drapieżnika i ofiarę”. DNA Aby skompilować pierwsze europejskie mitogenomy nosorożca włochatego oraz mitogenomy hieny jaskiniowej.

Zespół twierdzi, że sekwencje niestety wskazują na „znaczną degradację DNA”, co może ograniczyć ostateczne wnioski, ale udało im się wykazać, w jaki sposób mitogenomy europejskiej wełny mogą ulegać degradacji. jednorożec Genetycznie różni się od nosorożca włochatego syberyjskiego. Dane sugerują, że nastąpił „podział populacji, który potencjalnie zbiegł się z najstarszymi zapisami kopalnymi dotyczącymi nosorożców włochatych w Europie”, który można datować na około 450 000 lat temu.

Wydobądź informacje o nosorożcu włochatym z czasów starożytnych On defekuje To może nigdy się nie skończyć. „Istnieje wiele mitogenomów hien jaskiniowych europejskich (i azjatyckich), więc nasze wyniki uzupełniają te, które mogą pomóc w wyjaśnieniu dynamiki populacji” – mówi Peter Sieber, autor badania z Uniwersytetu w Konstancji w Niemczech. Powiedzieć Nauka IFL.Europejski nosorożec włochaty – który kiedyś ważył prawie dwie tony, miał około pięciu stóp długości i około 11 stóp wzrostu – wykazuje odejście od tysięcy lat Syberia populacja. „Wgląd w dynamikę populacji (pod)gatunków, które wymarły prawdopodobnie z powodu zmiany klimatu” – powiedział Sieber. Nauka IFL„Może pomóc przewidzieć przyszły rozwój i los istniejących populacji dzikich zwierząt”.

READ  Przeglądy NASA planują zwrócić próbkę Marsa do użytku helikopterów

Sieber twierdzi, że to wzbogaca fabułę Nauka IFL Występowanie zmienności w liniach mitochondrialnych u nosorożców włochatych sugeruje, że dynamika populacji na dużą skalę może być bardzo złożona. „Oczywiście potrzebujemy więcej danych z różnych lokalizacji w Europie, aby wyciągnąć solidne wnioski na temat dynamiki populacji i zmian w populacji”. Ekologia Powiedział: Tego typu.

Stąd może pochodzić bardziej stwardniały stolec.

Może Ci się spodobać

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *