Naukowcy sądzą, że mogli znaleźć najstarsze życie na Ziemi – 4,2 miliarda lat

Nowe dowody kopalne ze skał znalezionych w Kanadzie pokazują, że życie na Ziemi rozpoczęło się między 3,75 a 4,2 miliarda lat temu, według nowego badania.

Jeśli badania opublikowane w Science Advances okażą się słuszne, skamieliny drobnoustrojów będą najstarszym życiem znalezionym na planecie i mogą wskazywać, że życie zaczęło się zaledwie 300 milionów lat po pierwszym uformowaniu się Ziemi około 4,5 miliarda lat temu.

Naukowcy z University College London odkryli w skałach maleńkie struktury, które ich zdaniem mogły zostać stworzone jedynie przez mikroby żyjące miliardy lat temu w pobliżu kominów hydrotermalnych w oceanach.

Wcześniej najstarsze potwierdzone mikroskamieniałości miały około 3,5-3,7 miliarda lat.

Skamieniałości w skałach zostały po raz pierwszy opisane w badaniu z 2017 roku przeprowadzonym przez głównego badacza Dominica Papineau, profesora geochemii i astrobiologii na UCLA. Jednak niektórzy wątpili, czy struktury te mają pochodzenie biologiczne, co doprowadziło do wielu lat pracy zespołu nad ustaleniem, w jaki sposób zostały stworzone.

Zespół opisał strukturę podobną do drzewa o szerokości około 1 centymetra. Naukowcy stwierdzili, że właściwości struktury sprawiają, że jest wysoce nieprawdopodobne, aby powstała w wyniku samych procesów chemicznych. Jest również podobny do tego, który tworzą dziś niektóre bakterie.

„Te mikroskamieniałości mogą w rzeczywistości istnieć na innych starożytnych powierzchniach planet, ponieważ jeśli pochodzenie życia zajęło tak krótki czas, aby ewoluować, a ty masz ten poziom złożoności, rodzi to wiele nowych filozoficznych pytań dotyczących możliwości powstania życia i jego odejścia. rodzaje odcisków palców – powiedział Papino dla Vice News. „Stwarza to wiele nowych możliwości, aby cofnąć zegar na temat pochodzenia życia, a konkretnie szukać tego rodzaju rzeczy na innych planetach”.

READ  Astronomowie mogli po raz pierwszy odkryć planetę w innej galaktyce

Opowiadamy krytyczną historię

Izrael jest obecnie znaczącym graczem na światowej scenie bardziej niż sugeruje to jego wielkość. Jako korespondent dyplomatyczny The Times of Israel, doskonale zdaję sobie sprawę, że bezpieczeństwo, strategia i interesy narodowe Izraela są zawsze pod obserwacją i mają poważne reperkusje.

Dokładne przedstawienie historii Izraela wymaga równowagi, determinacji i wiedzy, a ja każdego dnia przychodzę do pracy, aby zrobić to w pełni.

Wsparcie finansowe od czytelników takich jak Ty Mogę podróżować, aby zobaczyć zarówno wojnę (właśnie wróciłem z reportażu na Ukrainie), jak i podpisanie historycznych porozumień. The Times of Israel zdołał pozostać miejscem, do którego czytelnicy na całym świecie zwracają się po dokładne informacje o stosunkach Izraela ze światem.

Jeśli jest dla Ciebie ważne, aby niezależne, oparte na faktach przedstawienie roli Izraela w świecie istniało i kwitło, zachęcam do wspierania naszej pracy. Czy dołączysz dziś do społeczności Times of Israel?

Dziękuję Ci,

Lazar Bermanreporter dyplomatyczny

Tak, dam

Tak, dam

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć

Jesteś profesjonalnym czytelnikiem

Właśnie dlatego założyliśmy The Times of Israel dziesięć lat temu – aby zapewnić wymagającym czytelnikom takim jak Ty, niezbędne do przeczytania relacje o Izraelu i świecie żydowskim.

Jak dotąd mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych serwisów informacyjnych, nie wprowadziliśmy paywalla. Ale ponieważ dziennikarstwo, które prowadzimy, jest kosztowne, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, aby pomogli nam wesprzeć naszą pracę, dołączając Czasy Izraela Towarzystwa.

Już za 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo, jednocześnie ciesząc się The Times of Israel Darmowe reklamya także dostęp EKSKLUZYWNA TREŚĆ Dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

READ  Jeśli chodzi o poziomy COVID-19 wykrytego w ściekach w hrabstwie Floryda, urzędnicy mówią

Dziękuję Ci,
David Horowitz, założyciel i redaktor The Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top