Naukowcy ujawniają tajemnicę powstawania skamieniałości pająków

Miękkie szkielety zewnętrzne nie są dobrze zachowane – z wyjątkiem kilku wyjątkowych miejsc na całym świecie. Na południu Francji znajduje się cudowne miejsce, gdzie odkryto skamieniałości pająków, które ostatnio zostały wplecione w sieć 22,5 miliona lat temu.

Naukowcy twierdzą, że ustalili, dlaczego wiele stworzeń o miękkim ciele, takich jak pająki, owady i ryby, zostało zakopanych i zachowanych. Z takimi szczegółami w tej konkretnej formacji skalnej w Aix-en-Provence. Bardzo sprzyjające warunki to substancja wytwarzana przez mikroalgi, która otacza pająka i sprzyja ochronnej przemianie chemicznej.

„Większość życia nie zamienia się w skamielinę” – powiedziała w komunikacie prasowym Alison Olcott, profesor geologii i dyrektor University of Kansas Research Center.

„Trudno stać się skamieliną. Musisz umrzeć w bardzo specyficznych warunkach, a jednym z najłatwiejszych sposobów na stanie się skamieliną jest posiadanie twardych części, takich jak kości, rogi i zęby. ciało ziemskie jest” – powiedział Olcott, główny autor badania opublikowanego w Communications Earth and Environment Magazine, Życie jest jak pajączki.

„Ale mamy te wyjątkowe okresy zachowania, kiedy wszystkie warunki były w harmonii, aby doszło do zachowania”.

Fluorescencja dostarcza wskazówek

W oświadczeniu Olcott powiedział, że odkrycia dokonano dzięki decyzji o zbadaniu skamieniałości pająka pod mikroskopem fluorescencyjnym. Ten rodzaj obserwacji nie jest częścią standardowego protokołu badania skamielin, ale badania Zespół sądził, że może to pomóc im dostrzec więcej szczegółów skamieniałych pająków, które wtopiły się w otaczające skały. Różne pierwiastki w skale pochłaniają energię światła UV pod mikroskopem i przekształcają światło o różnych długościach fal.

„Ku naszemu zdziwieniu świeciła, więc bardzo zainteresowaliśmy się tym, jak chemia tych skamielin sprawiła, że ​​się świeciły. Jeśli spojrzysz na skamieliny na skale, jest ona prawie nie do odróżnienia od samej skały, ale świeci innym kolorem w zakres fluorescencyjny.”

READ  Liczba przypadków odry wzrasta do prawie 80% w wyniku chaosu Covid z obawami przed możliwym wybuchem innych chorób | Wirusy

„Nie każda próbka geologiczna jest jasna i jarząca się” – powiedział Olcott – ale kiedy tak jest, może być zdumiewająca i dostarczać wielu informacji. Mikroskopijne glony wodne wykryte za pomocą mikroskopii fluorescencyjnej znane są jako skamieniałości okrzemek, a gdy żyją, wydzielają substancje bogate w siarkę, które tworzą maty alg.

„Te mikroalgi tworzą lepką, lepką kulkę – tak się sklejają” – powiedziała.

Autorzy zasugerowali, że ta substancja pokryła pająki i promowała proces zwany siarką, który stabilizuje i chroni delikatne ciała pająków.

„Zasadniczo chemia mikroalg i chemia pająków współpracują ze sobą, aby osiągnąć tę wyjątkową ochronę” – powiedziała.

Olcott powiedział, że odkrycie może pomóc geologom zlokalizować inne wyjątkowe skamieliny z tego okresu w innych częściach globu.

„Jeżeli maty okrzemkowe pomogą w zapewnieniu tej niezwykłej ochrony skamielin, będziemy mogli zbadać więcej jednostek ziemi okrzemkowej, skał bogatych w okrzemki, które istnieją obecnie na całym świecie, aby poszukać więcej tych złóż.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top