„Nie mogę potwierdzić, że zagram dla Polski. Przepraszam” – Świątek zirytowany harmonogramem

„Nie mogę potwierdzić, że zagram dla Polski. Przepraszam” – Świątek zirytowany harmonogramem

Ika Świdek jest niezadowolona ze sposobu, w jaki zaplanowane są finały WTA i Billie Jean King Cup, ponieważ nie można potwierdzić, że zagra w Polsce.

Granie dla Polski i reprezentowanie swojego kraju zawsze było bardzo ważne dla Swidka, a jego najwspanialsze tenisowe cele zawsze obejmowały zdobycie złotego medalu dla swojego kraju lub pokonanie Billie Jean King. Niestety w tenisie planowanie może czasem stanowić problem.

Puchar Billie Jean King był tak blisko finału, że z pewnością był to problem w zeszłym roku, kiedy kilka krajów anulowało swoich najlepszych graczy. Na przykład Muguruza i Padosa, którzy grali w finałach WTA i obaj musieli odwołać swój udział w Pucharze BJK, sprawili Hiszpanii kłopoty.

W tym roku nie jest wyjątkiem, ponieważ Puchar BJK rozpoczyna się dzień po finałach WTA. Jeśli Świtek ma zagrać w finale, będzie musiał zrobić krótki zwrot z Dallas do Glasgow i być gotowym do gry w ciągu 24 godzin.


Świątek nie jest z tego zadowolony:

„Nie jestem usatysfakcjonowany, chociaż wiem, że wszystko jest skomplikowane. Oczywiście denerwuje mnie, że federacje WTA i ITF nie współpracują, aby ułatwić nam pracę. Na pewno podejmę kroki, aby poinformować ich o mojej sprawie. Niezadowolenie. „

Ona dodała:

„Nie rozumiem planowania, nie zamierzam kłamać i mówić, że cieszę się, że jeśli wejdę głęboko do finału, będę musiał grać nie tylko zmęczony, ale też zmęczony, następnego dnia. Więc nie mogę. . Potwierdź, czy reprezentuję Polskę, czy nie. Przepraszam”.

READ  Ołeksandr Usyk vs. Daniel Dubois zaplanowano na 12 sierpnia w Polsce

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *