Niemcy ostrzegły Rosję przed zawieszeniem importu gazu i polskiej ropy

BERLIN (AP) – Niemcy i Austria w środę wdrożyły plany wczesnego ostrzegania w związku z obawami, że Moskwa może odciąć dostawy gazu ziemnego, podczas gdy Polska ogłosiła środki mające na celu zakończenie całego importu rosyjskiej ropy do końca roku, w obliczu nowych oznak wojny Rosji na Ukrainie . Wpływa na bezpieczeństwo energetyczne Europy.

Niemiecki rząd zapowiedział, że powoła komisję kryzysową w celu przyspieszenia monitorowania dostaw gazu i wezwał firmy i gospodarstwa domowe do oszczędzania energii w odpowiedzi na żądania Rosji, aby dostawy były opłacane w rublach..

Narody zachodnie odrzuciły to żądanieTwierdził, że podważyłoby to sankcje nałożone z powodu wojny.

„Jeśli tak się nie stanie (płatność w rublach), ze strony rosyjskiej pojawia się wiele komentarzy, że towar zostanie zatrzymany” – powiedział dziennikarzom w Berlinie minister gospodarki Robert Hebek.

Kilka godzin później niemieccy urzędnicy powiedzieli, że prezydent Olaf Scholes otrzymał zapewnienia od rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, że ​​europejskie firmy nie będą musiały płacić rubli za dostawy rosyjskiego gazu, ale będą nadal płacić w euro na podstawie istniejących umów.

Scholz poprosił o dalsze szczegóły procesu, który według jego biura obejmował dokonywanie płatności na rzecz rosyjskiego banku, który nie podlegał sankcjom.

Hebek powiedział wcześniej, że pierwsza runda alarmowa – działanie podjęte przez Austrię w środę – była środkiem zapobiegawczym i że Niemcy przygotowują się na nagłe odcięcie dostaw gazu do Rosji.

Ostrzegł jednak przed „znaczącymi skutkami”, jeśli tak się stanie, i wezwał konsumentów do zapobiegania niedoborom poprzez oszczędzanie energii.

„Jesteśmy w sytuacji, w której muszę jasno powiedzieć, że każdy kilowat energii zostaje zaoszczędzony” – powiedział Hebek. Dodał, że magazyny gazu w Niemczech są obecnie zapełnione w około 25%.

Drugim zastrzeżeniem jest to, że firmy z sektora gazowego muszą podjąć niezbędne kroki w celu uregulowania dostaw. Trzeci i najwyższy poziom to ci, którzy potrzebują gazu, tacy jak szpitale i gospodarstwa domowe – z pełną interwencją państwa, aby go zapewnić, powiedział Hebek.

READ  Polacy, którzy teraz nazywają Walię „swoim krajem”, powiedzieli po Brexicie: „Wróćcie do swojego kraju”.

„Nie ma nas tam, nie chcemy tam jechać” – dodał.

Francja wezwała w środę „tych, którzy potrafią”, do oszczędzania energii, w tym elektryczności i gazu, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstw i obiektów użyteczności publicznej. Według szefa komisji regulacyjnej ds. energii magazyny gazu w kraju są „dobrze zapakowane”, ale nadal wymaga to pewnego wysiłku, aby oszczędzać energię.

„Jeśli tego nie zrobimy, konsumpcja przyszłej zimy będzie wyższa niż zdolność zaspokojenia tego popytu”, powiedział Jean-Fran்கois Garenko nadawcy wiadomości BFM.

Francja otrzymuje 70% energii elektrycznej z elektrowni jądrowych, ale w szczycie zimy wykorzystuje gaz ziemny do ogrzewania domów.

Polegając w dużym stopniu na Rosji, Włochy wydały kilka dni po wybuchu wojny ostrzeżenie o niebezpieczeństwach związanych z dostawami gazu ziemnego. Minister ds. zmian energii Roberto Cingolani powiedział wówczas, że ostrzeżenie ma na celu poinformowanie użytkowników o „niepewnościach związanych z konfliktami”, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej podaży w celu zaspokojenia potrzeb. Ludzie nie są proszeni o obronę.

Tymczasem Polska, która przyjęła miliony ukraińskich uchodźców, jest w czołówce Unii Europejskiej w szybkim odcinaniu rosyjskich paliw kopalnych. Z powodu zależności od Moskwy federacja 27 państw odmówiła dostępu do energii Na paliwo potrzebne do samochodów, energii elektrycznej, ogrzewania i przemysłu, ale zapowiedział, że samodzielnie zrezygnuje z tych dostaw..

„Prezentujemy w Europie bardzo poważny plan wyjścia z rosyjskiej ropy do końca tego roku” – powiedział premier Polski Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

Polska ogłosiła we wtorek, że do maja wprowadzi zakaz importu węgla z Rosji. Moraviki powiedział, że Polska podejmie działania, aby „uniezależnić się” od rosyjskich dostaw i wezwał inne kraje UE do „odejścia”. Twierdził, że pieniądze zapłacone za rosyjską ropę i gaz napędzają jej machinę wojenną.

Pomimo apeli niektórych w Europie o natychmiastowy bojkot całej rosyjskiej ropy naftowej i gazu ziemnego, UE planuje zmniejszyć import rosyjskiego gazu o dwie trzecie do końca tego roku i wyeliminować go do 2030 roku. Podniosły już wysokie ceny ropy naftowej i gazu ziemnego Do Europejczyków i innych na całym świecie.

READ  Dzień 5 Recenzja: Polska pieczęć miejsca Pucharu Świata U17; Mistrzowie Francji, Węgier i Kosowa - FIBA ​​U16 European Challengers 2021

UE zwraca się w stronę inwestycji w energię odnawialną Walczy również o rozwój alternatywnych źródeł paliw kopalnych, w tym o nową umowę ze Stanami Zjednoczonymi w celu uzyskania większej ilości skroplonego gazu ziemnego jako rozwiązanie długoterminowe.Albo LNG płynący statkiem.

Polska rozbudowuje terminal LNG, aby odbierać dostawy z Kataru, USA, Norwegii i innych eksporterów. Nowy gazociąg bałtycki, którym płynie gaz z Norwegii, ma zostać otwarty do końca tego roku. Arabia Saudyjska w ramach porozumień ze Stanami Zjednoczonymi i Norwegią rozważa zmniejszenie swojej zależności od rosyjskiej ropy i sprowadzanie jej z Kazachstanu.

Niemcy, największa gospodarka UE, która do niedawna polegała na 55% rosyjskiego zapotrzebowania na gaz ziemny, podpisały umowy z kilkoma dostawcami LNG, którzy wysyłają do sąsiednich krajów europejskich, a następnie wysyłają je do wewnątrz. W tym roku do połowy 2024 roku Rosja będzie korzystać z ropy naftowej i węgla oraz gazu ziemnego.

___

Sisłowska meldowała się z Warszawy. Samuel Petrequin w Brukseli, Sylvie Corbett w Paryżu i Colin Barry w Mediolanie.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top