Niemcy są w stanie pogotowia w związku z gruzami Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a ryzyko jest minimalne – DW – 03.08.2024

Niemcy są w stanie pogotowia w związku z gruzami Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a ryzyko jest minimalne – DW – 03.08.2024

Niemcy szukają gruzu spadającego ze statku Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) w piątek po doniesieniach, że część z nich może wylądować w zachodnim stanie kraju Nadrenia-PalatynatLub inne części kraju.

Co wiemy o odpadach kosmicznych?

Szczątki należą do pakietu baterii wydzielonego z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej trzy lata temu. Kosmiczny śmieci waży 2,6 tony (2600 kilogramów), czyli tyle, co SUV.

Według Niemieckiego Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki (DLR) kosmiczne śmieci prawdopodobnie dostaną się do atmosfery nad Ameryką Północną. Oczekuje się, że szczątki spalą się, gdy zbliżą się do powierzchni Ziemi.

Władze niemieckie twierdzą, że są przygotowane, jeśli na terytorium Niemiec spadną jakieś gruzy Fot. Jan Everett/Image Alliance

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że utonie w oceanie. DLR stwierdziło, że szczątki stanowią „mało prawdopodobne” ryzyko dla przestrzeni kosmicznej Niemcy.

Niemieckie Ministerstwo Gospodarki i Klimatu (BMWK) poinformowało, że „obiekt jest ściśle monitorowany” i że podjęto środki kryzysowe na wypadek przedostania się gruzu do Niemiec.

Niemiecki Federalny Urząd Ochrony Ludności i Pomocy w przypadku Katastrof rozesłał w czwartek SMS-y do aplikacji ostrzegawczych, twierdząc, że ryzyko spadających gruzów w Niemczech jest niskie. Informuje jednak użytkowników, że otrzymają nowe informacje o aplikacji, jeśli sytuacja się zmieni.

WD/LO (dpa)

READ  Zbudowana przez studentów rakieta leci wyżej niż rekordowy komercyjny samolot pasażerski

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *