Niemcy zwiększają kontrole graniczne w Polsce i Czechach

Niemcy zwiększają kontrole graniczne w Polsce i Czechach

Posunięcie Berlina ma na celu walkę z nielegalną imigracją w obliczu gwałtownego wzrostu liczby wniosków o azyl.

Reklama

Niemcy ogłosiły w środę, że zwiększą liczbę patroli policyjnych na „szlakach handlowych” wzdłuż granicy z Polską i Czechami.

Minister spraw wewnętrznych Nancy Fazer powiedziała, że ​​nowe środki zostaną wprowadzone natychmiast.

Dzień po nalotach policji w Niemczech odnaleziono ponad 100 obywateli Syrii w mieszkaniach przeszukanych w związku z siatką przemytniczą.

Fesser nie podał żadnych szczegółów na temat liczby dodatkowych funkcjonariuszy policji granicznej, podobnie jak Niemcy od 2015 r. na granicy z Austrią, podkreślił jednak, że regularne kontrole graniczne nie będą wprowadzane.

Aby wprowadzić takie ograniczenia, Niemcy muszą powiadomić Komisję Europejską.

W środę niemiecki minister finansów Christian Lindner napisał na X, wcześniej na Twitterze, że jego ministerstwo poprze zwiększenie kontroli granicznych poprzez zwiększenie liczby celników.

„Należy zintensyfikować kontrole graniczne, aby zapobiec przemytowi i nielegalnej migracji” – napisał.

„Zdecydowałem, że służby celne wesprą tę pilną misję liczebnością 500 żołnierzy, aby zapewnić jej szybki sukces”.

Minister spraw wewnętrznych Pfizer powiedział, że nowe ograniczenia zostaną wprowadzone w ścisłej współpracy z Polską i Czechami. Będą uzupełnieniem mobilnych patroli policji, które już sprawdzają samochody przekraczające granicę czy osoby próbujące pieszo wjechać do Niemiec.

„Musimy położyć kres brutalnej działalności handlarzy ludźmi, którzy ryzykują życie ludzkie dla maksymalnego zysku” – stwierdziła firma Pfizer.

Wielu migrantów z Syrii, Afganistanu i innych krajów szukało azylu w Niemczech.

Miasta i społeczności w największym państwie Europy ostrzegają przed rosnącym napływem imigrantów, twierdząc, że brakuje im przestrzeni, aby ich pomieścić i zapewnić miejsca w szkołach.

Od stycznia do sierpnia tego roku o azyl w Niemczech złożyło ponad 220 000 osób.

W 2022 r. o azyl ubiegało się około 240 000 osób. Liczba ta znacznie odbiega od lat 2015–2016, kiedy o azyl w Niemczech ubiegało się ponad milion migrantów.

READ  Najlepsze bezprzewodowe FreeBuds do gier na rynku już teraz.

Jednak oprócz emigrantów Niemcy gościły także ponad milion Ukraińców uciekających przed brutalną wojną Rosji z ich krajem.

Fesser powiedział, że około 25% wszystkich migrantów docierających do Niemiec przybywa z pomocą przemytników niebezpiecznymi szlakami przez lasy wzdłuż szlaków śródziemnomorskich i bałkańskich.

Za dotarcie do Niemiec płacą zwykle tysiące dolarów.

Niektórzy eksperci twierdzą, że handlarze ludźmi istnieją tylko dlatego, że niektórym osobom brakuje bezpiecznych i legalnych możliwości ubiegania się o azyl lub wjazdu do UE.

Reklama

Nawet uzyskanie wizy uprawniającej do odwiedzenia bloku może być skomplikowanym procesem, wiążącym się z ogromnymi kosztami, dużymi opóźnieniami i wysokim ryzykiem odrzucenia.

Jeśli migranci zostaną zatrzymani przez policję na granicy z powodu braku ważnych dokumentów wjazdowych, mogą wjechać do Niemiec, jeśli złożą wniosek o azyl.

„Chcemy zapobiegać wymykaniu się przemytnikom poprzez elastyczne i mobilne kontrole w zmieniających się lokalizacjach” – stwierdziła firma Pfizer.

„Jednocześnie dbamy o to, aby ograniczenia miały jak najmniejszy wpływ na codzienne życie ludzi, podróżnych i handel”.

Firma Pfizer zwróciła także uwagę, że „wspólny europejski system azylowy stanowi decydujący krok w kierunku znacznego ograniczenia nielegalnej imigracji”.

Reklama

Powinna ściśle kontrolować zewnętrzną granicę UE, aby migranci nie mogli przedostać się do krajów takich jak Niemcy.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *