„Niepokojący” wzrost liczby zachorowań na grypę i wzrost liczby przypadków Covid-19 w chińskim juanie niepokoi ekspertów, gdy zbliżają się wakacje

Syracuse, NY – Hrabstwo Onondaga doświadczyło najgorszej epidemii grypy w stanie tej jesieni. COVID-19 Liczba przypadków rośnie, a połączenie zaalarmowało urzędników zdrowia publicznego.

Hrabstwo Onondaga zgłosiło 182 przypadki zachorowań na grypę od początku sezonu grypowego na początku października, znacznie przewyższając wszystkie inne hrabstwa w stanie. Rok temu w tym momencie hrabstwo Onondaga miało tylko osiem przypadków grypy.

„Mając ponad 100 przypadków grypy już w listopadzie, jest to niepokojące, zwłaszcza jeśli spojrzeć na resztę stanu” – powiedział Chris Morley, szef zdrowia publicznego i medycyny prewencyjnej w Abstatt Medical School. „Głównym problemem, który nas niepokoi, jest to, że jest pionierem ludzkiej działalności związanej z kontrolowaniem wirusów, niezależnie od tego, czy jest to Covid-19, czy grypa”.

Rosnące wskaźniki infekcji grypą i rosnąca liczba przypadków Covid-19 wskazują na ten sam trend: ludzie są bardziej wyrozumiali w kwestii spotkań i noszenia masek niż rok temu, a oba wirusy rozprzestrzeniają się szybko, powiedział Morley.

„Trend naszych obecnych liczb COVID-19 i zbieg okoliczności z wybuchem grypy to dwa rodzaje podwójnych wskaźników, że ludzie zbyt szybko rezygnują z zachowań ostrzegawczych” – powiedział Morley.

Wskaźnik grypy w hrabstwie Onondaga na 100 000 mieszkańców jest około siedmiokrotnie wyższy niż średnia stanowa, według cotygodniowej strony internetowej śledzącej grypę, prowadzonej przez stanowy departament zdrowia. Stan powiedział, że główną przyczyną była epidemia na Uniwersytecie Syracuse.

Rzecznik jednostki nie był w stanie podać żadnych informacji na temat powagi epidemii. Uczelnia będzie wymagać od studentów, aby zaszczepili się na grypę przed rozpoczęciem semestru wiosennego w styczniu.

Grypa co roku wypełnia łóżka szpitalne, a jej nasilenie i przenoszenie się zmieniają w sezonie grypowym, który trwa od początku października do połowy maja. W sezonie 2019-20 powiat potwierdził 4451 przypadków grypy. Średnia to około 2500 przypadków rocznie.

READ  Heinz Ketchup stawia swój pierwszy krok na Marsa

W ubiegłym sezonie hrabstwo odnotowało tylko 65 przypadków.

Przypadki Covid-19 też się pojawiły. Hrabstwo potwierdziło 1662 przypadki w zeszłym tygodniu, co stanowi wzrost o 54% w stosunku do pierwszego tygodnia listopada.

Eksperci twierdzą, że grypa praktycznie nie istniała w zeszłym roku ze względu na wszystkie środki zdrowia publicznego wdrożone w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się Covid-19. Ci eksperci nie są zaskoczeni, że grypa, powszechny wirus syncytialny dróg oddechowych, powraca w tym roku.

„Będziemy widzieć więcej grypy, RSV i innych infekcji dróg oddechowych, których należy unikać maskowania, dystansu społecznego i mycia rąk” – powiedział dr Stephen Thomas, ekspert ds. chorób zakaźnych w Upstate.

Pomimo ograniczeń zeszłej zimy, które pomogły powstrzymać grypę, wirus Covid-19 nadal się rozprzestrzeniał, ponieważ jest znacznie bardziej zaraźliwy niż grypa. I to było jeszcze zanim latem pojawił się wariant delta Covid-19, który jest dwa do trzech razy bardziej zaraźliwy niż oryginalny koronawirus,

Dr Endo Gupta, komisarz ds. zdrowia hrabstwa Onondaga, powiedział, że powrót do w większości normalnego życia oznacza więcej możliwości ponownego rozprzestrzeniania się wirusów układu oddechowego, takich jak grypa.

„Ludzie gromadzą się, chodzą na koncerty, chodzą na mecze, mają imprezy” – powiedział Gupta. „Kiedy rozpoczął się sezon grypowy, te nawyki mogły łatwiej rozprzestrzeniać wirusa”.

Gupta wezwał wszystkich kwalifikujących się mieszkańców prowincji do zaszczepienia się przeciwko grypie i Covid-19.

Wykonawca hrabstwa Ryan McMahon powiedział we wtorek, że nie planuje nakładać żadnych ograniczeń, takich jak noszenie masek w miejscach publicznych, chyba że liczba Covid-19 pogorszy się niż obecnie lub szpitale zaczną upadać. Powiedział, że on i Gupta spotkają się w przyszłym tygodniu z urzędnikami szpitala, aby porozmawiać o tym progu w świetle niedoborów personelu, trwającej transmisji nowego koronawirusa, a nawet odrodzenia się grypy.

READ  Tajemniczy świat wydaje się być pierwszą egzoplanetą krążącą wokół 3 gwiazd

„Z pewnością wpłynie to na dyskusję ze szpitalami na temat ich prawdziwej zdolności do traktowania społeczności jako całości” – powiedział.

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom grypa zabija każdego roku około 35 000 Amerykanów. Ponad 770 000 osób zmarło z powodu COVID-19 od początku pandemii na początku 2020 roku.

W hrabstwie Onondaga Morley powiedział, że liczba przypadków Covid-19 i hospitalizacji wzrosła po każdym święcie pod koniec zeszłego roku — Halloween, Święto Dziękczynienia i Boże Narodzenie. Boi się powtórki w tym roku, jeśli ludzie nie podejmą środków ostrożności, w tym szczepień, utrzymywania małych zgromadzeń i poddawania się testom przed wizytą.

„Bez tych rzeczy naprawdę martwię się o to, dokąd zmierzamy, zwłaszcza po wakacjach” – powiedział Morley.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top