Nowe badanie wykazało, że dieta śródziemnomorska może pozbyć się tłuszczu z brzucha spowodowanego starzeniem się

Nowe badanie wykazało, że dieta śródziemnomorska może pozbyć się tłuszczu z brzucha spowodowanego starzeniem się

zdrowie

Dieta śródziemnomorska może być kluczem do pozbycia się tłuszczu z brzucha.

Nowe badanie przeprowadzone przez Prevención con Dieta Mediterránea-Plus (PREDIMED-Plus) pokazuje, że dieta śródziemnomorska w połączeniu z aktywnością fizyczną może przeciwdziałać zmianom w organizmie związanym ze starzeniem się, takim jak zwiększona ilość tkanki tłuszczowej i utrata masy mięśniowej.

Badanie, opublikowane w JAMA Network Open 18 października, miało na celu ustalenie, czy dieta może zapobiegać chorobom układu krążenia, ale w międzyczasie oceniano podgrupę w celu pomiaru wpływu diety na skład ciała po okresie trzech lat.

Wyniki wykazały, że stosowanie niskoenergetycznej (niskokalorycznej) diety śródziemnomorskiej i zwiększenie aktywności fizycznej wydaje się zmniejszać przyrost masy ciała i utratę mięśni związaną ze starzeniem się.

Łącznie 1521 uczestników w średnim i starszym wieku z nadwagą lub otyłością i zespołem metabolicznym podzielono na dwie grupy.

Pierwsza grupa stosowała dietę śródziemnomorską, ograniczając o 30% kalorie i zwiększając aktywność fizyczną.

Druga grupa stosowała dietę śródziemnomorską bez ograniczeń kalorycznych i zmian w aktywności fizycznej.

Według naukowców uczestnicy pierwszej grupy doświadczyli „klinicznie znaczących” zmian w składzie ciała w trakcie trzyletniego badania.

Badanie wykazało, że przestrzeganie diety śródziemnomorskiej o obniżonej wartości energetycznej i zwiększenie aktywności fizycznej może zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej gromadzonej wraz ze starzeniem się.
Tatiana – Stock.adobe.com

Obejmowało to 5% lub więcej poprawę masy tłuszczowej, trzewnej (brzusznej) masy tłuszczowej i utratę beztłuszczowej masy mięśniowej już po roku stosowania diety.

Fox News Digital zwróciła się do badaczy z prośbą o komentarz.

Dietetyczka Ilana Muhlstein, która nie była zaangażowana w badanie, powiedziała Fox News Digital, że dieta śródziemnomorska „była reklamowana przez wiele lat jako najzdrowsza dieta na świecie”.

Dodała: „Chociaż może to być prawda, udzielanie zwykłej osobie porady przez pracownika służby zdrowia jest bardzo arbitralną”.

Autorka badania wyjaśniła, że ​​mieszkańcy krajów śródziemnomorskich włączają warzywa do każdego posiłku.
Facinadora – Stock.adobe.com

Muhlstein powiedział, że dieta obejmuje „szeroki zakres porad”, wykraczających poza skupianie się wyłącznie na pełnowartościowej żywności.

READ  Pierwsza znana rodzina neandertalska została znaleziona w jaskini w Rosji

Dietetyk stwierdził, że „wspaniałe aspekty” diety obejmują fasolę, rośliny strączkowe, produkty pełnoziarniste, zdrowe tłuszcze, nasiona, orzechy i przystawki zawierające ryby.

Niskoenergetyczna dieta śródziemnomorska różni się od pierwotnej diety tym, że zawiera więcej białka, zmniejsza ilość dodanych cukrów i zawiera większe ilości świeżych warzyw lub owoców zamiast suszonych owoców.

„Jednak najzdrowszą częścią diety śródziemnomorskiej, którą wielu Amerykanów ignoruje, jest absolutna obsesja na punkcie świeżych warzyw i ziół” – powiedział Muhlstein.

Do pokarmów zawierających wysoki poziom tłuszczów omega-3 zalicza się łosoś, sardynki, awokado, oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia oraz różne orzechy i nasiona.
Ednorg – Stock.adobe.com

„Te wysokokaloryczne, bogate w składniki odżywcze i niskokaloryczne składniki stanowią serce i duszę prawdziwej diety śródziemnomorskiej i niestety są odrzucane”.

Według dietetyka w krajach o „znacznie lepszym zdrowiu układu krążenia niż Ameryka”, takich jak Izrael czy Grecja, występuje „obfitość” warzyw w każdym posiłku.

„Te kraje nie tylko jedzą warzywa, ale też je celebrują i nigdy nie pomyślałyby o zjedzeniu posiłku bez nich” – powiedziała.

Uczestnicy zauważyli poprawę o 5% lub więcej w zakresie masy tłuszczowej, trzewnej (brzusznej) masy tłuszczowej i całkowitej beztłuszczowej masy ciała już po roku stosowania diety.
Sonyakamuz – Stock.adobe.com

„Kiedy podają dipy, takie jak hummus i tzatziki, zawsze towarzyszy im taca z pokrojonymi w plasterki ogórkami lub mieszaną sałatką”.

„Jednak w Stanach Zjednoczonych widzę ludzi obżerających się wysokokalorycznymi daniami kuchni śródziemnomorskiej, takimi jak chleb pita, shawarma i falafel, prawie bez warzyw w zasięgu wzroku, co mija się z sednem” – dodała.

Mieszkańcy tych innych krajów „zwykle żyją zdrowiej”, ponieważ „łatwo utrzymują prawidłową wagę, jedząc codziennie dużo warzyw o niskiej zawartości skrobi” – stwierdził Muhlstein.

Dieta śródziemnomorska w połączeniu z aktywnością fizyczną może przeciwdziałać zmianom w organizmie związanym ze starzeniem się, takim jak przyrost tkanki tłuszczowej i utrata masy mięśniowej.
toa555 – Stock.adobe.com

Zachęcała Amerykanów, aby ograniczyli chleb pita i wypełnili połowę talerzy podstawowymi produktami diety śródziemnomorskiej, takimi jak grillowany bakłażan, marynowany jarmuż i siekane sałatki.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, Muhlstein zalecił 45 minut ćwiczeń sześć dni w tygodniu, aby dopasować się do „naturalnie aktywnego stylu życia” mieszkańców Morza Śródziemnego.

Przez cały czas trwania badania trzy razy w miesiącu z uczestnikami badania kontaktowali się przeszkoleni dietetycy, co zdaniem Muhlstein prawdopodobnie doprowadziło do „znaczącej poprawy” ich relacji z jedzeniem.

READ  Odkryto ogromny podmorski zbiornik wodny – może wyjaśnić tajemnicze trzęsienia ziemi w Nowej Zelandii

„Niestety w Ameryce nasz pogląd na jedzenie stał się naprawdę niezdrowy” – powiedziała.

„Zachęcano nas do jedzenia węglowodanów i cukru dla komfortu emocjonalnego oraz do nie przechodzenia na warzywa, chyba że musieliśmy przejść na dietę”.

„To może skutkować niezdrową mentalnością” – zauważyła [in] Zły stan zdrowia i otyłość… Zapewnienie uczestnikom możliwości spotkania z dietetykiem i regularnej i trwałej poprawy ich zachowań żywieniowych i relacji z jedzeniem jest kluczem do osiągnięcia długotrwałych rezultatów.


Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/10/22/mediterranean-diet-can-blast-belly-fat-caused-by-aging-new-study-finds/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *