Nowe nagrania z latających taksówek przyjeżdżających do Nowej Zelandii

Ukazał się nowy materiał filmowy przedstawiający latające taksówki, które będą aktywne w Nowej Zelandii za „pięć do 10 lat”.

Wisk Aero tworzy taksówki dronowe, które „wznoszą się jak helikopter i latają jak samolot”. Samolot ma 12 niezależnych wirników elektrycznych, nadmiarowe systemy i osłonę na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Test został przeprowadzony w Canterbury w ostatnich latach, z Lot testowy świadków podróży na lotnisku Tekapo W 2019 r. Firma nawiązała współpracę z rządem Nowej Zelandii w celu dalszego rozwoju testów oraz z Air New Zealand – która może ostatecznie wprowadzić go do swojej floty.

Latające taksówki zostały przetestowane w Nowej Zelandii.

Wisk Aero / w zestawie

Latające taksówki zostały przetestowane w Nowej Zelandii.

Do tej pory w Nowej Zelandii iw jej bazie w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono ponad 1500 lotów testowych.

Czytaj więcej:
* Rząd wspiera próby latających taksówek w Christchurch
* Możliwość czy daleko idące marzenie: jak blisko jesteśmy od zobaczenia latających samochodów?
* Dziwna hybrydowa przyszłość taksówek

Ukazały się nowe nagrania z postępów Wiska, które pokazują, że samolot leci szybciej i wyżej.

Firma ogłosiła również niedawno samolot „szóstej generacji” z czterema miejscami, ponieważ firma powiedziała, że ​​„zbliża się dzień, w którym będziesz mógł ominąć ruch, przelatując nad nim w taksówce powietrznej, a my chcemy, aby świat był gotowy. „

Wisk niedawno ujawnił czteromiejscową wersję swojego samolotu.

Wisk Aero / w zestawie

Wisk niedawno ujawnił czteromiejscową wersję swojego samolotu.

Testy w locie w Nowej Zelandii na razie się skończyły, a nacisk został przeniesiony na „Program pilotażowy integracji przestrzeni powietrznej”.

„Opracowaliśmy i przetestowaliśmy procedury, które pozwolą autonomicznym samolotom latać w kontrolowanej przestrzeni powietrznej” – wyjaśnia Chris Brown, szef działu komunikacji w Wisk.

Dyrektor generalny Air New Zealand, Greg Foran, był niedawno w Kalifornii, aby sprawdzić nowy czteromiejscowy samolot.

Jednak linia lotnicza milczy na temat tego, co chce zrobić z latającymi taksówkami.

Zapytany o jej ambicje dotyczące taksówek elektrycznych, Foran niewiele dał.

„Air New Zealand podpisało protokół ustaleń z firmą Wisk od 2018 roku i nadal pracujemy razem, aby znaleźć zrównoważone rozwiązania lotnicze.

Whisk mówi, że pasażerowie mogą spodziewać się latania taksówkami powietrznymi w ciągu pięciu do dziesięciu lat.

Wisk Aero / w zestawie

Whisk mówi, że pasażerowie mogą spodziewać się latania taksówkami powietrznymi w ciągu pięciu do dziesięciu lat.

„Wisk robi znaczne postępy dzięki swoim elektrycznym, samojezdnym samolotom czteromiejscowym i nie możemy się doczekać, aby pozostać blisko nich w miarę rozwoju ich technologii” – powiedział Foran.

Wisk ma duże ambicje co do swoich samolotów, mówiąc, że w ciągu pięciu lat od uzyskania certyfikatu spodziewa się 14 milionów lotów rocznie w 20 miastach, a prawie 40 milionów ludzi będzie korzystać z jego usług.

Firma potwierdziła, że ​​w Nowej Zelandii znajduje się co najmniej jedno miasto w pierwszej dwudziestce – ale w tym momencie nie będzie wchodzić w szczegóły.

Wisk ma imponującą listę partnerów, w tym NASA i Boeing, które niedawno ogłosiły, że zainwestują w firmę 690 milionów NZ (450 milionów dolarów).

Firma potwierdziła, że ​​samoloty Wisk zostaną pokazane na nadchodzących wydarzeniach w Nowej Zelandii.

Niektóre linie lotnicze pobierają opłatę w wysokości 5 USD za wybór miejsca. Wybierz dowolny z naszych bezpłatnych artykułów podróżniczych.

Nienawidzimy niepotrzebnych wtyczek, tak jak ty. Zespół Stuff Travel zajmuje się dostarczaniem treści, które dodadzą prawdziwej wartości Twojej następnej podróży.

Odkrywają najpopularniejsze miejsca docelowe, miejsca noclegowe, restauracje, atrakcje i zajęcia, a także dostarczają najnowsze wiadomości podróżnicze i przewodniki krok po kroku dotyczące podróżowania po świecie COVID.

Jeśli ten i inne podobne artykuły ułatwią Ci podróżowanie, dlaczego nie doliczyć kosztów konkretnego miejsca w Stuff? Cieszymy się, że możemy Cię dzisiaj wesprzeć.

Wspieraj dziennikarstwo już dziś

READ  Breakfast Briefing Globalna ekspansja fabryk

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top