Nowe przypadki ptasiej grypy zidentyfikowane w Pensylwanii i Utah, według USDA

Amerykański Departament Rolnictwa poinformował w sobotę, że nowe przypadki ptasiej grypy wykryto w komercyjnym stadzie kurcząt w Pensylwanii oraz w stadzie przydomowym w stanie Utah, przy czym choroba rozprzestrzenia się obecnie na ponad 30 stanów w kraju. (mikecranephotography.com, kosmopolityczny)

Szacowany czas czytania: 1-2 minuty

W sobotę Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych poinformował, że nowe przypadki ptasiej grypy wykryto w komercyjnym stadzie kurcząt w Pensylwanii oraz w stadzie przydomowym w stanie Utah, a choroba rozprzestrzeniła się obecnie na ponad 30 stanów w tym kraju.

Administracja powiedziała na początku tego miesiąca, że ​​patrzy na szczepionki jako opcję ochrony drobiu przed śmiertelną ptasią grypą, ponieważ kraj stoi w obliczu największej epidemii od 2015 roku. Obecna epidemia zabiła ponad dwadzieścia milionów kurczaków i indyków w stadach komercyjnych od lutego .

„Próbki ze stada w Pensylwanii zostały przetestowane w Pennsylvania Veterinary Laboratory, a próbki ze stada w Utah zostały przetestowane w Utah Veterinary Diagnostic Laboratory, które są częścią Krajowej Sieci Laboratoriów Zdrowia Zwierząt” – powiedział USDA w oświadczeniu w sobotę.

USDA poinformowało, że urzędnicy federalni i stanowi wspólnie pracują nad dodatkowym monitorowaniem i testowaniem na obszarach wokół zarażonych stad.

Władze USA stwierdziły, że ostatnie przypadki wysoce zjadliwej ptasiej grypy nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia publicznego.

Wcześniej Stany Zjednoczone unikały szczepień, obawiając się, że importerzy zabronią wysyłki amerykańskiego drobiu, ponieważ nie mogliby odróżnić ptaków zakażonych od zaszczepionych. Stany Zjednoczone są drugim co do wielkości eksporterem mięsa drobiowego na świecie. W 2020 r. eksport drobiu i produktów drobiowych z USA na świat wyniósł 4,2 mld USD.

Ptasia grypa zaraziła drób w Europie i Azji, a także w Ameryce Północnej, a USDA współpracuje z innymi krajami nad opcjami szczepień.

Handel ucierpiał, ponieważ importerzy, tacy jak Chiny, zablokowali import z wielu stanów USA wraz z wybuchem epidemii.

Powiązane historie

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

READ  Najstarsza galaktyka spiralna we Wszechświecie uchwycona na rozmytym obrazie

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top