Nowy obraz satelitarny Little Perseverance na Marsie dostarczy wszystkich wrażeń

Czasami okrąża się tyle orbit MarsSwoich ziemskich przyjaciół dostrzegają daleko.

Na nowym zdjęciu z Mars Reconnaissance Orbiter NASA (MRO), determinacja Pojawił się gość. Z wysokości setek kilometrów nad Czerwoną Planetą łazik pojawia się jako mała plamka w regionie South Sittah w kraterze Jezero.

To obraz, który pokazuje bardzo różne narzędzia, których używamy do eksploracji tajemniczej planety, z daleka i naprawdę blisko.

(NASA/JPL-Caltech/Uniwersytet Arizony)

Misja MRO, która znajduje się na orbicie od 2006 roku, to przede wszystkim wielkoskalowe badania atmosfery i geologii Marsa.

W mniejszym stopniu wspomaga także misje naziemne – łazik Curiosity i Perseverance oraz stacjonarny lądownik marsjański monitorujący trzęsienia ziemi.

Misją Curiosity jest zbadanie krateru Gale na Marsie, aby dowiedzieć się więcej o klimacie, geologii i historii obu planet, a także pomóc nam ocenić, czy Mars nadaje się do życia.

PercyPortret Marsa autorstwa Percy’ego. (NASA / JPL-Caltech / MSSS)

Z drugiej strony wytrwałość, oprócz zbierania większej ilości danych o klimacie i geologii Marsa, ma za zadanie szukać oznak życia, takich jak skamieliny drobnoustrojów, które mogły pojawić się, gdy Mars był bardziej wilgotnym miejscem niż jest w rzeczywistości. . Dziś.

Obszar na południe od Sitah składa się z szeregu wzgórz pokrytych wydmami i usianych głazami i fragmentami skał. Perseverance właśnie zebrał próbkę skały, aby przywieźć ją na Ziemię podczas przyszłej misji; Ta próbka została pobrana ze stosunkowo małego regionu Marsa. Uważa się, że South Sitta jest znacznie starsza i dlatego powinna stanowić interesujący kontrast.

Sięgając na południe od Sitah w sierpniu, Perseverance wysłał swój helikopter, pomysłowość, do przodu do robienia zdjęć Aby zespół wytrwałości mógł ocenić, czy dany obszar jest wart dalszej eksploracji.

Jednak więcej nauki będzie musiało poczekać. Obecnie Mars znajduje się w opozycji – czyli po przeciwnej stronie Słońca od Ziemi, co zdarza się co dwa lata.

READ  New Jersey zgłosiło 1642 przypadki COVID-19 i 16 zgonów. Szybkość transmisji spada i nadal jest niższa od głównej normy.

W tym czasie komunikacja między misjami na Marsa a Ziemią jest blokowana przez naszą gwiazdę. Nie będziemy mogli odbierać ani wysyłać zgłoszeń Do połowy października.

Mamy nadzieję, że wszystkie pojazdy łazikowe, lądujące i orbitujące będą cieszyć się wakacjami.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top