NZIFF odwołuje tegoroczną edycję w Auckland

Stacja Auckland w Whānau Mārama: Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Nowej Zelandii nie będzie kontynuowany, a organizatorzy twierdzą, że obecny poziom gotowości na to nie pozwala.

Zdjęcie: Unsplash

Festiwal wymaga niewykorzystanych wewnętrznych zdolności, a niedawno ogłoszony plan złagodzenia ograniczeń na to nie pozwala.

Prezes New Zealand Film Festival Trust, Catherine Fitzgerald, powiedziała, że ​​zarząd i kierownictwo pracowali niestrudzenie, aby rozważyć wszystkie możliwe opcje, ale musieli to ogłosić z bardzo ciężkim sercem.

Powiedziała, że ​​trzymali się tak długo, jak to możliwe, zanim podjęli decyzję o anulowaniu.

„Z Auckland w formie Tier 3 przez kilka nadchodzących tygodni i niepewność co do tego, kiedy limity pojemności zostaną podniesione, nie możemy już iść naprzód z tegoroczną wersją Auckland Festival.

„Zespół, kierowany przez dyrektora – Kaiwhakatere Marten Rabarts i dyrektora generalnego Sally Woodfield, pracował w wyjątkowych okolicznościach, aby zrobić wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić tegoroczny festiwal we wszystkich 13 miastach, a nasz program 2021, który obejmuje wyjątkową linię – nagrodzonych filmów, został potwierdzony. Zdobył nagrody na całym świecie i jest to film, z którego jesteśmy niezwykle dumni.”

Zaufanie pracuje nad zorganizowaniem festiwalu w pozostałej części kraju zgodnie z obecnymi ograniczeniami poziomu alarmu 2.

Fitzgerald powiedział, że bezpieczeństwo społeczeństwa jest najważniejsze i że zaufanie współpracuje z obiektami, aby to zapewnić.

„Współpracujemy z poczekalniami i kinami nad logistyką dostaw w ramach ograniczeń poziomu 2 z usuniętym limitem pojemności, ale z różnymi bieżącymi wymaganiami poziomu 2, w tym fizycznymi odstępami.

Festiwal rozpocznie się 29 października w Christchurch, 4 listopada w Wellington i 5 listopada w Dunedin, a następnie w dziewięciu ośrodkach regionalnych.

Pełny program zostanie ogłoszony w najbliższych dniach.

READ  Kanye West twierdzi, że on i Kim Kardashian znów się spotykają: raporty

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top