Obejrzyj: Niesamowity materiał filmowy przedstawiający największy samolot świata krętie lądujący podczas burzy w Christchurch

Obejrzyj: Niesamowity materiał filmowy przedstawiający największy samolot świata krętie lądujący podczas burzy w Christchurch

Pasażer największego samolotu świata, który nakręcił oszałamiający materiał filmowy z burzliwego lądowania w Christchurch, powiedział, że poczuł gęsią skórkę, gdy zobaczył, jak bardzo samolot był przechylony.

Tanuj Uppal wracał z wakacji na Sunshine Coast przez Sydney, gdy na 10 minut przed lądowaniem cała kabina samolotu Emirates A380 zaczęła się trząść.

„Będąc dużym ptakiem i doświadczając tego rodzaju turbulencji – wznosząc się i opadając w powietrzu – z pewnością czułem, że wiatr jest bardzo silny”.

W poniedziałek w całym kraju odwołano ponad 80 lotów, ponieważ na Wyspie Południowej panował wyjątkowo silny wiatr. Obejmowało to kilka lotów do Christchurch. Rzecznik Air New Zealand powiedział, że jego możliwości obsługi dodatkowych lotów są ograniczone, aby zaradzić zaległościom pasażerów, chociaż dodano kilka dodatkowych usług turbośmigłowych.

Chwile przed lądowaniem na A380.

Tanuj Opal

Chwile przed lądowaniem na A380.

Airbus A380 to największy samolot pasażerski na świecie, używany przez linie Emirates Airlines do codziennych lotów do Christchurch. Jest wyposażony w wiele zaawansowanych funkcji, w tym pasek pasażera i kamery, dzięki którym pasażerowie mogą zobaczyć, dokąd jadą.

Uppal powiedział, że kiedy włączył kamerę, gdy samolot przygotowywał się do lądowania, nie widział pasa startowego. „Wtedy zdałem sobie sprawę, że był po mojej prawej stronie.

„Moja żona trzymała mnie za rękę” – wyjaśnił.

Oszałamiający materiał Opal pokazuje pilota stojącego przed silnym wiatrem, a chwilę przed lądowaniem samolot skierowany jest znacznie w lewo.

Słychać Opal mówiącą: „Jeepy! Spójrz na róg” tuż przed wylądowaniem samolotu.

Opal stwierdziła, że ​​dostał od tego „gęsiej skórki”. Rzeczy podróżnicze. „Widziałem na YouTube takie nagrania samolotów lądujących pod wiatr, ale brałem w tym udział po raz pierwszy!”

Piloci są dobrze wyszkoleni do lądowania przy przeciwnym wietrze.

Tanuj Opal

Piloci są dobrze wyszkoleni do lądowania przy przeciwnym wietrze.

Gdy samolot wyląduje, pilot prostuje samolot i wsuwa się on na środek pasa startowego. To lądowanie nazywa się bocznym wiatrem i jest standardem dla dobrze wyszkolonych pilotów.

READ  Linie Emirates dołączają do Cathay Pacific i American Airlines w sprawie zakłóceń w dostawie paliwa do silników odrzutowych

W poniedziałek samoloty skorzystały z pasa startowego 29 na lotnisku w Christchurch, który jest bardziej odpowiedni dla północno-zachodnich wiatrów. Jednak A380 jest za duży na ten pas startowy, więc musiał korzystać z głównego pasa startowego i walczyć z przeciwnym wiatrem.

„Kiedy samolot wylądował, bardzo trudno było się do niego włamać, a wszystko, co nie było schowane i zabezpieczone, latało dookoła”.

Lądowanie samolotu Emirates.

Brooke Sabin / Rzeczy

Lądowanie samolotu Emirates.

Uppal powiedział, że bardzo mu się podoba podróż Emirates na pokładzie A380 i pochwalił pilota. „To był główny powód, dla którego wybraliśmy ten lot, ponieważ chcieliśmy tego doświadczyć. Mają piękny bar, obsługa jest wyjątkowo miła i wszystko w tym samolocie jest niesamowite.

Linie Air New Zealand w dalszym ciągu zmagają się ze skutkami wczorajszej pogody, twierdząc, że mają ograniczone możliwości dodatkowych lotów. „Byliśmy jednak w stanie obsłużyć dwa dodatkowe loty naszym samolotem turbośmigłowym z Christchurch do Wellington i z powrotem oraz z Wellington do Nelson, aby pomóc naszym klientom dotrzeć do celu”.

Pełny film z lądowania można obejrzeć powyżej.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *