Od niemowląt po nastolatki, ten szpital ma zalew młodych pacjentów z Covid-19. Oto, co rodzice chcą, aby inni wiedzieli

Jego matka, Jevel Goff, z trudem mówi.

„To naprawdę przerażające” – powiedział Goff, próbując stłumić łzy.

W tym samym szpitalu w Houston 17-letnia Haley Mulanax walczy z Covid-19 za pomocą respiratora. Nigdy wcześniej nie widziała swojego 3-tygodniowego dziecka, ponieważ była w śpiączce medycznej od około miesiąca.

W całym kraju borykają się szpitale Bezprecedensowy wzrost dzieci zarażonych Covid-19 – napędzanych przez wakacyjne baseny i wysoce zaraźliwe warianty delta i omikron.
Średnia z ostatniego tygodnia 574 dzieci zarażonych Covid-19 jest codziennie hospitalizowanych – Odnotuj epidemię, zgodnie z danymi z amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób.

„Moglibyśmy zobaczyć więcej dzieci hospitalizowanych w bardzo krótkim czasie” – obawia się jeden z lekarzy.

Nastolatka w śpiączce przegapiła narodziny dziecka

Haley właśnie spędziła swoje 17 urodziny w śpiączce medycznej.

Nie ma pojęcia, że ​​jej córka Zilla musiała urodzić 10 tygodni wcześniej.

Amy Woodruff, matka Haley, powiedziała, że ​​rodzinna próba Covid-19 była „bolesna”.

„Nasza podróż z Covid rozpoczęła się… 29 listopada. Moja córka i ja uzyskaliśmy pozytywny wynik testu na Covid” – powiedział Woodruff.

Nie ma dowodów na to, że szczepionki przeciw Covid-19 wpływają na płodność lub dojrzewanie

Podczas gdy Woodruff dobrze radziła sobie z chorobą, jej nastoletnia córka nie.

Haley została zabrana do szpitala w Amarillo i musiała zostać podłączona do respiratora.

Woodruff powiedziała, że ​​w 29. tygodniu ciąży „nie mogła oddychać”. „Jej poziom tlenu był zbyt niski – niewystarczający do utrzymania dziecka”.

Więc będąc w śpiączce medycznej, Haley przeszła cesarskie cięcie i 9 grudnia urodziła Xylah.

Ważyła 3 funty, 6 uncji. Jej babcia w cudowny sposób powiedziała, że ​​dziecko nie ma Covid-19.

Woodruff powiedziała, że ​​nie wie, jak rozprzestrzeni wiadomość, że Haley przegapiła narodziny córki i pierwsze kilka tygodni swojego życia.

„Jestem matką”, powiedział Woodruff. „Nie mogłem sobie wyobrazić. A to jest moja mała dziewczynka, która odeszła od naszej małej dziewczynki”. „Moje serce krwawi dla niej”.

Pielęgniarka tworzy rejestr dzieci dla nowego ojca po śmierci jego niezaszczepionej żony na Covid-19 przed spotkaniem z dzieckiem

Podczas gdy Xylah pozostawała w szpitalu Amarillo, jej matka musiała zostać przetransportowana 900 mil do Texas Children’s w Houston.

READ  Start astronautów SpaceX Crew-3 dla NASA: Co powinieneś wiedzieć

„Moja mama była w naprawdę złym stanie i nie mogła wykonać wszystkich zabiegów, których potrzebowała mama, gdy dziecko jeszcze tam było” w Amarillo, powiedział Woodruff.

Woodruff powiedział, że Haley nie była szczepiona przeciwko Covid-19 – w dużej mierze dlatego, że obawiała się, jak szczepionka wpłynie na jej dziecko.

Ale teraz Woodruff powiedziała, że ​​zachęci swoich bliskich do zaszczepienia się.

„Chciałabym, żeby każdy, kogo lubię, to zrobił” – powiedziała.

nie spodziewałem się covid

Matka 4-miesięcznego Graysona Berry'ego powiedziała, że ​​martwi się, że jej dziecko może wymagać intubacji.

Jevel Goff nigdy nie wyobrażała sobie, by którekolwiek z jej dzieci – w wieku 5 lat, 3 lat i 4 miesięcy – mogło zarazić się tą chorobą z Covid-19.

– Prawie się nie przeziębiają – powiedział Goff. „Niektórym może być trudno w to uwierzyć. Ale moje dzieci tak naprawdę nie chorują”.

Dzieci poniżej piątego roku życia wciąż czekają na szczepionki przeciw Covid-19

Zmieniło się to dramatycznie, gdy 4-miesięczny Grayson zakontraktował Covid-19. Teraz jest hospitalizowany w Texas Children’s, największym szpitalu dziecięcym w kraju. Goff boi się zostać umieszczonym na respiratorze.

„Nie spodziewałam się Covida” – powiedziała 24-letnia matka.

„Odkąd byłam w ciąży, siedziałam w domu. Chodziłam na wizyty u lekarza. Może do sklepu spożywczego, kiedy naprawdę potrzebowałam iść do sklepu spożywczego. Ale poza tym nigdzie nie chodziłam” – powiedział.

Ale Goff powiedział, że nie była szczepiona przeciwko Covid-19. Powiedziała, że ​​wierzy, że Graysen zachorował na Covid-19 po spotkaniu bożonarodzeniowym.

Goff powiedział, że „już rozważa” zaszczepienie się.

Bezprecedensowa liczba dzieci rannych

W ciągu zaledwie dwóch tygodni liczba dzieci hospitalizowanych z powodu Covid-19 w Texas Children’s Hospital wzrosła czterokrotnie.

Co rodzice powinni wiedzieć o powrocie dzieci do szkoły podczas korzystania z Omicron

Według dr Petera Hotez, współdyrektora Texas Children’s Vaccine Development Center, wzrost prawdopodobnie się pogorszy wraz z rozprzestrzenianiem się wariantu Omicron.

„To król rozległych wirusów Covid” – powiedział Hotez. „Obserwujemy bezprecedensową liczbę zarażonych dzieci i przyjmowanie ich do szpitali dziecięcych”.

READ  Omicron przybywa do Oregonu Naukowcy ostrzegają przed kolejną falą infekcji COVID-19

Co więcej, „właśnie wykonaliśmy straszną robotę szczepienia naszych dzieci w całym kraju” – powiedział.

Wśród pacjentów z Covid-19, którzy zostali przyjęci do szpitala w Texas Children’s, dr Melanie Kitagawa, tymczasowa dyrektor medyczna oddziału intensywnej terapii szpitala, powiedziała: „Mają wiele objawów ze strony układu oddechowego… zapalenie płuc i potrzebują wsparcia oddechowego by pomóc im oddychać.” Lepiej”.

Podczas wczesnych studiów Wskazuje, że Omicron powoduje mniej poważną chorobę Od wariantu delta omikron jest znacznie bardziej zakaźny.

Oznacza to, że więcej dzieci może być hospitalizowanych, powiedział dr Jim Versalowicz, szef patologii w Texas Children’s Hospital.

„Problem polega na tym, że przy tak dużej liczbie zarażonych dzieci i dorosłych, nawet jeśli wskaźnik hospitalizacji jest niższy, możemy zobaczyć więcej dzieci hospitalizowanych w bardzo krótkim czasie” – powiedział. To z pewnością obciąża nasze zasoby opieki zdrowotnej.

Bonnie Cap i Michelle Krupa z CNN przyczyniły się do powstania tego raportu.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top