Odkrycie bakterii związanych z rakiem prostaty postrzeganych jako potencjalny przełom | Rak prostaty

Naukowcy odkryli w pracy bakterię powiązaną z rakiem prostaty, która postrzegana jest jako potencjalna rewolucja w zapobieganiu i leczeniu najbardziej śmiertelnej postaci choroby.

Naukowcy pod kierunkiem Uniwersytetu Wschodniej Anglii przeprowadzili złożone analizy genetyczne moczu i tkanki prostaty ponad 600 mężczyzn z rakiem prostaty i bez niego, i odkryli pięć rodzajów bakterii powiązanych z szybkim postępem choroby.

Badanie nie udowadnia, że ​​bakterie powodują lub zaostrzają raka prostaty, ale jeśli trwające obecnie prace potwierdzą jej rolę, naukowcy mogą opracować testy identyfikujące mężczyzn o największym ryzyku i prawdopodobnie znaleźć antybiotyki, które zapobiegną rakowi zabijania tysięcy istnień ludzkich każdego roku.

Dr Hayley Luxton z University of Prostate powiedziała: „To ekscytujące odkrycie, które zrewolucjonizuje leczenie mężczyzn”. rak Wielka Brytania, która współfinansowała badania.

Pisanie w magazynie Europejskie nowotwory urologiczneW tym artykule naukowcy opisują, w jaki sposób ich badania genetyczne wykryły pięć typów bakterii – trzy nowe dla nauki – powiązane z zaawansowanym rakiem prostaty. Mężczyźni, którzy mieli jeden lub więcej rodzajów w moczu, prostacie lub tkance nowotworowej, byli 2,6 razy bardziej narażeni na rozwój raka we wczesnym stadium w zaawansowaną chorobę niż mężczyźni, którzy tego nie robili.

Możliwe, że bakterie nie są zaangażowane w tę chorobę, powiedział starszy naukowiec Colin Cooper, profesor genetyki raka na University of East Anglia. Na przykład mężczyźni z bardziej agresywnym rakiem prostaty mogą mieć osłabiony układ odpornościowy, który pozwala niektórym bakteriom rozwijać się. Ale naukowcy mocno podejrzewają, że w grę wchodzą drobnoustroje, podobnie jak infekcja Helicobacter pylori Zwiększa ryzyko raka żołądka.

„Jeśli wiesz na pewno, że rodzaj bakterii powoduje raka prostaty, możesz zrobić antybiotyk, który go usunie, a to zapobiegnie jego progresji, można mieć nadzieję” – powiedział Cooper. Ostrzegł jednak, że nie jest to tak proste, jak się wydaje. Jest wiele komplikacji. Antybiotyki nie docierają zbyt dobrze do prostaty i musisz wybrać antybiotyk, który zabija tylko niektóre bakterie”.

READ  Horyzonty zdarzeń to przestrajalne fabryki do splątania kwantowego

Chociaż rak prostaty jest najczęstszą postacią choroby występującą u mężczyzn, w wielu przypadkach pacjenci umierają z powodu choroby, a nie z niej. Najbardziej agresywne formy raka prostaty dotykają każdego roku około 12 000 osób w Wielkiej Brytanii.

Profesor Rosalind Ellis, genetyk raka w badaniu w Instytut Badań nad Rakiem W Londynie powiedział, że to „bardzo ekscytujący wynik” znalezienia „nowych mikroorganizmów” w przypadkach raka prostaty. „Nie wiadomo jeszcze, czy jest to przyczyna, ale jeśli można to udowodnić, mamy potencjalną drogę do zapobiegania” – powiedziała. „Sposób, w jaki możemy to wykazać, polega na badaniu, czy organizmy te nie zostały znalezione w próbkach prostaty, które nie miały raka”.

Informacje genetyczne o drobnoustrojach już pozwoliły naukowcom ustalić, jak mogą zachowywać się w organizmie, w tym toksyny i inne substancje, które mogą uwalniać. Doprowadziło to do sformułowania pół tuzina hipotez dotyczących tego, w jaki sposób owady mogą powodować raka prostaty.

„Obecnie nie mamy wiarygodnego sposobu na zidentyfikowanie ciężkiego raka prostaty, a te badania mogą pomóc upewnić się, że mężczyźni otrzymają dla nich odpowiednie leczenie” – dodał Luxton.

„Jeśli zespół może wykazać, że te nowo zidentyfikowane bakterie mogą nie tylko przewidywać raka prostaty, ale faktycznie go powodować, możemy być w stanie zapobiec wystąpieniu raka prostaty po raz pierwszy. Byłby to poważny przełom, który mógłby uratować tysiące istnień ludzkich każdego roku.”

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top