Odkryto najwcześniejszy wirus związany z SARS-CoV-2, znaleziony u nietoperzy

Badacze odkrywają Koronawirusy czających się w laotańskich nietoperzach, które wydają się być ich najbliższymi znanymi krewnymi SARS-CoV-2wirus, który powoduje COVID-19Jak dotąd, według doniesień prasowych.

W nowym badaniu naukowcy z Instytutu Pasteura we Francji i Uniwersytetu w Laosie schwytali 645 nietoperzy z wapiennych jaskiń w północnym Laosie i zbadali je pod kątem Wirusy Powiązany z SARS-CoV-2. Znaleźli trzy wirusy – które nazwali BANAL-52, BANAL-103 i BANAL-236 – które infekowały nietoperze podkowiec i dzieliły ponad 95 procent ich całkowitego genomu z SARS-CoV-2.

Jeden wirus, BANAL-52, był w 96,8 procent identyczny z SARS-CoV-2, zgodnie z charakter temperamentu Aktualności. To sprawia, że ​​BANAL-52 jest bardziej genetycznie podobny do SARS-CoV-2 niż jakikolwiek inny znany wirus.

Wcześniej najbliższym znanym krewnym SARS-CoV-2 był RaTG13, który został znaleziony u podkowca w 2013 roku i dzieli 96,1 procent jego genomu z SARS-CoV-2, podała Nature News.

Związane z: 7 faktów na temat pochodzenia nowego wirusa koronowego

Co więcej, wszystkie trzy nowo odkryte wirusy są bardziej podobne do SARS-CoV-2 w kluczowej części ich genomu – zwanej domeną wiążącą receptor (RBD) – niż inne znane. Wirusy.

RBD jest częścią wirusa, która umożliwia mu wiązanie się z komórkami gospodarza. W przypadku SARS-CoV-2, RBD wiąże się z receptorem znanym jako ACE2 na ludzkich komórkach, a wirus wykorzystuje ten receptor jako bramę do komórek.

Co najważniejsze, nowe badanie wykazało, że BANAL-52, BANAL-103 i BANAL-236 mogą wiązać się z ACE2 i wykorzystywać go do wchodzenia do ludzkich komórek. Inni kandydaci sugerowali do tej pory, że przodkowie SARS-CoV-2 znalezionych u nietoperzy, w tym RaTG13, nie byli w stanie tego zrobić.

Powiedzieli, że trzy wirusy mogą wiązać się z ACE2, a także z wczesnymi szczepami SARS-CoV-2 znalezionymi w Wuhan.

Wyniki są publikowane na serwerze prepress pole wyszukiwania 17 września dodaj do przewodnika, że SARS-CoV-2 miał naturalne pochodzenieZamiast uciekać z laboratorium.

READ  Alaska zgłasza 2 zgony COVID-19, a wysoka liczba przypadków utrzymuje się w społecznościach w całym stanie

Wyniki pokazują, że „sekwencje są bardzo zbliżone do tych we wczesnych szczepach SARS-CoV-2…istnieją w naturze” – napisali naukowcy w swoim artykule, który nie był jeszcze recenzowany.

„Domena wiążąca receptor SARS-CoV-2 wyglądała nietypowo, gdy została odkryta po raz pierwszy, ponieważ było bardzo mało wirusów do porównania” – powiedział Edward Holmes, biolog ewolucyjny z University of Sydney, który nie był zaangażowany w badania. Bloomberg.

„Teraz, gdy pobraliśmy więcej próbek z natury, zaczynamy znajdować te blisko spokrewnione części sekwencji genów” – powiedział Holmes.

Autorzy twierdzą, że ich odkrycia potwierdzają hipotezę, że SARS-CoV-2 powstał w wyniku rekombinacji sekwencji wirusowych obecnych u nietoperzy podkowca.

Jednakże, chociaż nowo odkryte wirusy są blisko spokrewnione z SARS-CoV-2, wszystkim trzem wirusom brakuje sekwencji dla tzw. AIDS Wejście wirusa do komórek Wiadomości przyrodnicze. Oznacza to, że aby lepiej zrozumieć pochodzenie SARS-CoV-2, potrzebne są dalsze badania, aby pokazać, jak i kiedy wprowadzono furynę.

Wyniki są obecnie rozpatrywane do publikacji charakter temperamentu czasopismo, poinformował Bloomberg.

Powiązana zawartość:

Warianty koronawirusa: oto jak kumulują się mutacje

11 (czasami) zabójczych chorób, które przeniosły się na różne gatunki

14 mitów na temat wirusa Corona, które zostały obalone przez naukę

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany przez Nauka na żywo. Przeczytać Oryginalny artykuł jest tutaj.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top