Odprawa inflacji śniadaniowej z recesją

Oto nasze podsumowanie głównych wydarzeń gospodarczych w weekend, które dotknęły Nową Zelandię, wraz z wiadomościami o gwałtownym wzroście cen towarów spowodowanym niedoborami hamującymi aktywność gospodarczą. Inflacja ze stagnacją.

pierwszy dzień, cena miedzi Znowu startuj. Jego cena osiągnęła rekordowo wysoki poziom pod koniec zeszłego tygodnia, ponieważ rosnące ceny energii grożą ograniczeniem podaży w czasie, gdy zapasy są przez cały czas niskie. Kryzys najbardziej zaszkodzi Chinom, ponieważ konsumują one więcej niż wszystkie inne kraje razem wzięte. Jednak kontroluje niewielką produkcję i działa szybki pościg Za zapasy, które może kontrolować, zwłaszcza w Afryce.

i Cena jeśli cynk To niesamowity wzrost +30% w ciągu ostatnich 10 dni. Wynika to z gwałtownego wzrostu cen energii w Europie, który wymusił zamknięcie hut.

Ceny są w tym tygodniu w centrum uwagi. Dane o CPI w Nowej Zelandii za trzeci kwartał zostaną opublikowane dzisiaj i oczekuje się, że ceny wzrosną na północy o 4% w tempie rocznym, być może w tempie 5,3% rocznie w trzecim kwartale.

Następnie Chiny ujawnią tempo wzrostu gospodarczego za trzeci kwartał. Ceny surowców, problemy z łańcuchem dostaw, Evergrande i Delta mogą mieć wpływ na wynik kwartału.

Na półkuli północnej zbliża się zima, a każdy kraj, od Chin po Stany Zjednoczone, zmaga się z rosnącymi kosztami energii, które w tym roku gwałtownie podniosą koszty ogrzewania zimą. w Stanach Zjednoczonych, nowa analiza Wynika z niego, że ci, którzy używają oleju opałowego, zapłacą o 40% więcej niż przed rokiem; Ci używający propanu + 50% więcej.

każdy kraj spragniony paliwai nie więcej niż Chiny.

Na całym świecie wytwarzanie energii elektrycznej zdominuje w przyszłości zużycie energii, a znaczące wzrosty wymagane do 2050 r. będą pochodzić z energii słonecznej, To było do przewidzenia. Z tych samych szacunków wynika również, że choć nie będzie rosło, wykorzystanie węgla i gazu ziemnego pozostanie znaczącym i ważnym źródłem paliw do wytwarzania energii elektrycznej przez co najmniej kolejne 30 lat. Szacunki te nie przewidują powrotu energetyki jądrowej.

READ  W Nowej Zelandii rośnie popularność wina w puszkach

W Chinach było rzadki publiczny komentarz Ze strony Pekinu w sprawie statusu Evergrande celem było wyeliminowanie obaw o ryzyko systemowe. Ich bank centralny zbeształ firmę jako „źle zarządzaną” i chce, aby Evergrande zintensyfikowała sprzedaż aktywów i wznowiła wstrzymane projekty. Urzędnik powiedział, że większość indywidualnych instytucji finansowych nie ma bardzo skoncentrowanej ekspozycji na Evergrande.

Pomimo tych kojących komentarzy jednostka antykorupcyjna Komunistycznej Partii Chin tak właśnie zrobiła Inspektorzy wysłani do 25 instytucji finansowych, w tym głównych banków państwowych, w ramach czegoś, co wydaje się być represją wywołaną kryzysem zadłużenia Evergrande.

W USA pojawiają się dane opublikowane w weekend wrześniowy Sprzedaż Był silniejszy niż w poprzednich wskazaniach. Wzrosły o 0,7% w stosunku do sierpnia, a sierpień został zrewidowany w górę do +0,9%, obydwa przebiły oczekiwania rynku lekkim spadkiem. To kolejna oznaka odporności konsumentów pomimo ograniczeń dostaw dotykających pojazdy i komputery. Największe wzrosty odnotowano w sprzedaży artykułów sportowych, w sklepach ogólnospożywczych oraz na stacjach benzynowych.

Ale amerykańscy klienci nie czują tego w ten sposób. Uniwersytet Michigan, który cieszy się dużym zainteresowaniem Ankieta Spadł nieznacznie do poziomów, które we wczesnych stadiach pandemii były słabe. Jest coś zupełnie nie do pogodzenia między swobodnym wydawaniem a uczuciem niepokoju.

Chociaż Empire State Zarządu Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku Spadek ankiety fabrycznej A na poziomach sierpniowych odnotowują wzrost powyżej długoterminowego trendu, szerokie wzrosty cen, które wydają się być przekroczone, oraz optymizm co do przyszłości.

Jednak firmy amerykańskie na ogół go znajdują Przerzucenie tych wysokich kosztów jest prawie niemożliwe W cenach swojego eksportu muszą je jedynie wchłonąć gwałtownym wzrostem cen importowych.

Kanadyjskie fabryki mają taką samą presję kosztową, jak Ceny producentów wzrosły o 15% rok do roku Do września, choć w ostatnich miesiącach nastąpiło lekkie spowolnienie.

READ  Rakieta Rocket Lab ma wylądować na giełdzie Nasdaq w Nowym Jorku w czwartek rano

Konsekwencje ekonomiczne wykluczenia z globalnej gospodarki niepokoją Australijczyków. Wygląda na to, że ich premier jest na to gotowy Przyjmij rodzaj niedrobnego celu węglowego!, ale nie dlatego, że jest to słuszne dla globalnego klimatu, ale dlatego, że „zmiany klimatu dotyczą zarówno gospodarki światowej, jak i środowiska, a Australia pozostanie w tyle, jeśli nie zareaguje”. Wydaje się również, że został zawstydzony za udział w szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow.

Mieszkają w australijskiej delcie Przypadki w Wiktorii Wzrósł do 1838 przypadków zgłoszonych tam wczoraj i zajmuje pierwsze miejsce, nawet jeśli jest na bardzo wysokim poziomie. Zgonów było 7 wczoraj. Obecnie w stanie jest 23 376 aktywnych przypadków, a wczoraj było sześć zgonów, co daje w sumie 964. A w Nowej Południowej Walii był inny przypadek 301 nowych spraw wspólnotowych Wspomniałem wczoraj. Mają teraz 5121 aktywnych przypadków nabytych lokalnie, których jest mniej, ale wczoraj mieli jeszcze 10 zgonów, co daje ich całkowitą liczbę 524. Queensland nadal? Raporty Zero nowych przypadków. ACT ma 33 nowe sprawy. Ogólnie w Australii ponad 68% kwalifikujących się Australijczyków zostało w pełni zaszczepionych, a 17% otrzymało do tej pory pojedynczy zastrzyk.

10-letnia rentowność UST otworzyła się dziś o 1 punkt bazowy poniżej i wynosi obecnie 1,57%. Krzywa cen w USA 2-10 jest nieznacznie bardziej stroma przy +118 punktach bazowych. Krzywa 1-5 jest bardziej stroma przy +101 punktach bazowych, podczas gdy krzywa 3m-10-lat jest bardziej stroma przy +153 punktach bazowych. Dziesięcioletnia stopa referencyjna rządu australijskiego spadła o 2 punkty bazowe do 1,66%. Chińskie obligacje rządowe od dziesięciu lat pozostają na niezmienionym poziomie 3,00% i najwyższym poziomie od 3 miesięcy. Rząd Nowej Zelandii również nie zmienił się od dziesięciu lat, przy 2,18%.

złota cena Spadł o -1 USD do 1767 USD/oz.

READ  Firma inwestycyjna ostrzega, że ​​ceny domów mogą spaść o 6% do końca przyszłego roku ze względu na wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych

Ceny ropy naftowej wzrosły o ponad 50 USD do 82 USD za baryłkę w samych Stanach Zjednoczonych, podczas gdy międzynarodowa ropa Brent jest obecnie nieco poniżej 84,50 USD za baryłkę. Liczba Nowe amerykańskie koparki w produkcji W zeszłym roku prawie się podwoiła. Ale pomimo niedawnego gwałtownego powrotu, to wciąż tylko jedna czwarta tego, co było dziesięć lat temu.

Dolar nowozelandzki otworzył się dziś za jedyne 70,7 USD. W stosunku do dolara australijskiego jesteśmy na poziomie 95,3 AUc. Wobec euro mamy 61 eurocentów. Oznacza to, że TWI-5 rozpoczyna tydzień na poziomie zaledwie 74,4, czyli o 130 punktów bazowych więcej niż w tym czasie w zeszłym tygodniu i obecnie znajduje się znacznie powyżej przedziału 72-74 przez ostatnie jedenaście miesięcy.

Cena Bitcoina nieznacznie umocniła się od tego czasu w sobotę, dochodząc do +0,7%, a teraz wynosi 61.771 USD. Zmienność w ciągu ostatnich 24 godzin była niewielka i wynosiła nieco poniżej +/- 1,1%.

Najłatwiejszym miejscem, aby dowiedzieć się o niebezpieczeństwach dzisiejszych wydarzeń, jest śledzenie Kalendarz ekonomiczny tutaj ».

Wybierz karty wykresu

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top