odprawa weekendowa; Rynek pracy USA przeciwstawia się obawom o recesję

Oto nasze podsumowanie najważniejszych wydarzeń gospodarczych z dnia na dzień mających wpływ na Nową Zelandię, z mnóstwem kluczowych tematów do omówienia.

Najpierw w Stanach Zjednoczonych, hmm Lipcowy raport o płacach poza rolnictwem Wzrosła presja na Rezerwę Federalną, znacznie większy niż oczekiwano. Ich rynek pracy pozostaje gorący, a pracodawcy dodają 528 000 miejsc pracy miesięcznie, dwukrotnie więcej niż oczekiwali analitycy. To nie są dane wskazujące, że Stany Zjednoczone są w recesji. Lipiec jest zwykle miesiącem, w którym ogólna liczba miejsc pracy maleje, gdy firmy przechodzą w tryb letniego wyłączenia. Ale w tym roku nie miało to miejsca przy zatrudnieniu ponad 152 milionów pracowników i imponującym zysku +5,8 mln w porównaniu z rokiem ubiegłym (lub, jeśli lubisz dane wyrównane sezonowo, +6,1 mln więcej). Oprócz ożywienia w 2021 r. od 2020 r., nigdy nie było podobnego lipca. Wzrost liczby zatrudnianych kobiet zrobił również wrażenie na analitykach.

Wpływ na rynek obligacji. Ale handlowcy z Wall Street nie byli z jakiegoś powodu. (Może już nie myślą, że Fed będzie musiał się wstrzymać.)

Stopa bezrobocia w Stanach Zjednoczonych spadła do 3,5%, dorównując poziomowi sprzed pandemii, najlepszym od 1969 r. Jednak wskaźnik ich uczestnictwa niewiele się zmienił.

podczas gdy, Zadłużenie konsumentów wzrosło znacznie bardziej niż oczekiwano, faktycznie na poziomie +40 mld USD w czerwcu od maja, to prawie dwukrotnie więcej niż oczekiwano +25 mld USD, a majowy rajd został zrewidowany w górę. Czerwcowy wzrost był drugim największym skokiem w historii. Przy wzroście przekraczającym +10% rocznie te „zyski” (?) osiągają najwyższy poziom od 20 lat. Pesymiści mogą powiedzieć, że rosnące zadłużenie jest konieczne, aby nadążyć za inflacją. Inni mogą powiedzieć, że ten wzrost wynika z optymizmu konsumentów co do przyszłych perspektyw dochodowych, zachęconych gorącym rynkiem pracy. Tak czy inaczej, dług konsumencki Stanów Zjednoczonych stanowi obecnie 18,8% całej aktywności gospodarczej i na tej podstawie jest stabilny. (Wyłączając dług mieszkaniowy, równoważny poziom w Nowej Zelandii wynosi 4% PKB).

Kanadyjczycy też zostali zwolnieni Dane o ofertach pracy za miesiąc lipiec I nigdzie nie było to tak imponujące; W rzeczywistości zgłosili letni spadek, który nie miał miejsca w USA. Stracili -31 000 miejsc pracy w lipcu, oprócz 43 000, które stracili w czerwcu. (Oczekiwany wzrost o 20 000). Lipcowe straty zostały podzielone między pracę w pełnym i niepełnym wymiarze godzin, ale w kontekście 20,6 miliona pracowników nie zmieniło to stopy bezrobocia na poziomie 4,9%.

READ  Słynna rosyjska marka motoryzacyjna odradza się po sprzedaży Renault

singapurski Sprzedaż detaliczna spada W czerwcu w maju podkopało to ich dobre roczne zarobki. Poza sprzedażą paliw przyspieszoną inflacją, spadki były dla nich powszechne i nieco nietypowe. Jeśli chińskie stanowisko wobec Tajwanu zostanie rozszerzone, prawdopodobnie nie pomoże to gospodarkom takim jak Singapur.

Jedyne, co zrobią pokaz siły Chin w regionie, to uwolnienie gwałtownego i nagłego nagromadzenia wojskowych zdolności obronnych od Japonii i Korei Południowej aż do Indonezji (nie wspominając o Australii). Wydaje się, że Chiny popełniły ten sam błąd, co Rosja, najeżdżając Ukrainę. To właśnie doprowadziło do rozszerzenia NATO. Strach przed przesadną reakcją Chin robi to samo w tym regionie.

Indie również się zbroją.

W Indiach ich bank centralny zrewidował stopę overnight. Wyniósł 4,9%, a rynki oczekiwały wzrostu o 35 pb do 5,25%. Ale Bank Rezerw Indii nadal to robi Pełna wysokość +50 punktów bazowych do 5,4%. Jest to większy wzrost niż oczekiwano, ponieważ mają też obawy o inflację i muszą chronić kurs walutowy, który jest pod presją od wybuchu wojny w Europie.

W Chinach wszystkie oczy skierowane są na oznaki konającego ożywienia na rynku nieruchomości. Produkcja cementu jest wciąż niezwykle niska, ale istnieją przesłanki Rosnące zapasy spadają, są ściągane w trakcie realizacji niektórych projektów. ale tam Nic nie wskazuje na to, że ceny rudy żelaza rosną Z dużym popytem. Tymczasem nic nie wskazuje na sukces chińskiego przywództwa najniższy Cena rudy żelaza w ramach nowego programu skupu luzem.

Japończycy zgłosili niespodziankę wydatki rodzinne W czerwcu wzrosła bardzo gwałtownie, osiągając wzrost o 3,5% w porównaniu z ubiegłym rokiem, o 1,5% w porównaniu z samym majem. Żaden analityk nie widział tego skoku. Są to „realne” zyski po skorygowaniu o inflację. To prawda, że ​​to już tylko miesiąc i nie oznacza to, że jest to trend. Jednak wiele danych z Japonii było ostatnio pozytywnych, więc te dane dotyczące gospodarstw domowych mogą mieć nogi i wspierać wzrost inflacji, którego BoJ szukał od dziesięcioleci. Oddzielnie, oni wspomniany Również wzrost dochodów jest lepszy niż oczekiwano.

READ  Drugi bank spodziewa się największego spadku cen mieszkań od lat 70.

Turcja ma tylko wspomniany 80% roczna stopa inflacji za lipiec (dokładnie 79,6%). Wydaje się, że nic, nad czym turecki prezydent nie pracuje. Rozmawia teraz z Rosjanami o nowej umowie gospodarczej. Zobaczymy, jak to działa. Jest słaby i słaby i jest oznaką rozpaczy.

W Australii RBA opublikowało plik oświadczenie o polityce pieniężnej wczoraj i między nimi Prognozowanie Oczekuje się, że do końca 2022 r. stopa bezrobocia spadnie do 3,4%, a inflacja wzrośnie do 7,7%. Oznacza to, że mogą wezwać nas do zdobycia korony transtasmańskiej za najniższą stopę bezrobocia. (Nasz W czerwcu było to 3,3% w porównaniu do dla nich o 3,5% w tym samym czasie.)

kryterium dla Światowe ceny artykułów spożywczych gwałtownie spadły w lipcu, przy dwukrotnym spadku cen zbóż i głównych olejów roślinnych. Ale ceny mięsa utrzymały się, a spadek cen produktów mlecznych był w tych warunkach niewielki, a obie ceny nadal były bardzo bliskie rekordowym poziomom. Ale spadek cen zbóż jest imponujący iz pewnością złagodzi globalną presję inflacyjną. W połączeniu z ostatnimi ostrymi spadkami cen ropy (patrz poniżej), zespół Transitory prawdopodobnie będzie miał kolejny dzień.

10-letnia rentowność UST zaczyna się dzisiaj na poziomie 2,83%, co oznacza wzrost w porównaniu z danymi o zatrudnieniu w USA, +16 pb od wczorajszego dnia i to również tygodniowe zyski. Krzywa cenowa UST 2-10 jest dziś bardziej odwrócona, teraz przy -40 punktach bazowych, ale krzywa 1-5 jest mniej ujemna przy -30 punktach bazowych. Krzywa 30 dni-10 lat jest teraz na poziomie +67 punktów bazowych i jest znacznie bardziej stroma niż o tej porze wczoraj. Australijskie 10-letnie obligacje wzrosły o 13 punktów bazowych do 3,26%. Dziesięcioletnie obligacje rządowe Chin niewiele się zmieniły na poziomie 2,75% i nadal są bliskie najniższego poziomu w tym roku. Dziesięcioletni rząd Nowej Zelandii rozpocznie dzień w dół o 6 punktów bazowych na poziomie 3,33%. Tydzień temu był na poziomie 3,72%, a więc od tego czasu dość duży skumulowany spadek o -39 punktów bazowych.

Wall Street zakończyła swoją sesję w piątek, kiedy S&P500 nie zareagował na dane o zatrudnieniu, spadając o 0,2% w ciągu dnia, by w ciągu tygodnia zwiększyć się o 0,8%. To prawie tak, jakby myśleli, że już wycenili dobre dane o pracy. Nocne rynki europejskie zakończyły tydzień spadkiem o około -0,5% w piątek. Tokio zakończyło wzrost o 0,9%, co daje tygodniowy wzrost do +1,3%. Hongkong zakończył wczoraj z zyskiem zaledwie +0,1% przy tygodniowym wzroście 0,9%. Indeks Szanghaju wzrósł wczoraj o 1,2%, ograniczając tygodniowe straty do -0,6%. ASX200 wzrósł w piątek o 0,6%, odnotowując tygodniowy wzrost o 1,0%. NZX50 zakończył sesję bez zmian przy bardzo dobrym tygodniowym wzroście 2,1%. Sektor nieruchomości, sektor domów/wiosek emerytalnych oraz sektor energetyczny odnotowały ogromne zyski. Wielkim zwycięzcą został A2 Milk (bankomat10) z tygodniowym skokiem o 11% umożliwiającym odzyskanie pozycji w pierwszej dziesiątce i wyrzucenie Merkurego)MCYnr 11).

READ  Duży bank podnosi oprocentowanie kredytów hipotecznych po raz drugi w tym miesiącu

złota cena Otwarł się dziś w Nowym Jorku po 1774 USD/oz, co oznacza spadek o 18 USD/oz od wczoraj. Tydzień temu wynosiła 1765 USD/oz, więc od tego czasu wzrosła o 9 USD.

Ceny ropy zaczęły rosnąć od wczoraj do zaledwie +50 USD do nieco ponad 88,50 USD za baryłkę w USA, podczas gdy międzynarodowa ropa Brent jest obecnie tylko 94,50 USD za baryłkę. Tydzień temu ceny te wynosiły odpowiednio 98 i 104 USD za baryłkę, więc zasadniczo spadły z 10 USD za baryłkę w tamtym czasie. To -22% spadek od początku czerwca, głównie ze względu na ceny, które obowiązywały przed rosyjską inwazją na Ukrainę.

Dolar nowozelandzki otworzył dzień mniej więcej -¾c w porównaniu z wczorajszym czasem do 62,4 USD. W stosunku do dolara australijskiego jesteśmy nieznacznie słabsi przy 90,3 AUc. W stosunku do euro jesteśmy również znacznie łagodniejsi przy 61,3 eurocentach. Wszystko to sprawia, że ​​TWI-5 startuje dzisiaj w wieku zaledwie 71 lat. Od trzech tygodni jest w bardzo wąskim przedziale na tym poziomie.

Cena Bitcoina nieznacznie wzrosła od tego czasu wczoraj, o +0,9% do 22 845 USD. Tydzień temu wynosił 23932 USD, więc od tego czasu spadł o -4,5%. Zmienność w ciągu ostatnich 24 godzin pozostała umiarkowana i wyniosła nieco ponad +/- 2,3%.

Najłatwiejszym miejscem, aby dowiedzieć się o niebezpieczeństwach dzisiejszych wydarzeń, jest śledzenie Kalendarz ekonomiczny tutaj ».

Wybierz karty wykresu

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top